Golden Brau are mari sanse sa devina sponsor al „nationalei”

Contractul dintre FRF si Bergenbier se termina la finalul acestui an. Pina atunci, este putin probabil sa fie confirmat oficial noul sponsor principal al FRF. Surse din lumea marketingului, publicitatii si fotbalului considera ca Golden Brau pare cel mai interesat sa devina partenerul principal al echipei nationale.

vineri, 25 iulie 2008, 11:27

Contractul dintre FRF si Bergenbier se termina la finalul acestui an. Pina atunci, este putin probabil sa fie confirmat oficial noul sponsor principal al FRF. Surse din lumea marketingului, publicitatii si fotbalului considera ca Golden Brau pare cel mai interesat sa devina partenerul principal al echipei nationale.


Comentarii (15)Adaugă comentariu

Unuplusnoua  •  25 iulie 2008, 11:47

„E LIMPEDE” ca nationala Romaniei este buna:P

Darius  •  25 iulie 2008, 12:20

„E limpede că-i bună” e sloganul Skol, nu al lui Golden Brau.

ovidelu’  •  25 iulie 2008, 12:42

Lasa-l Darius ca sasa dak il intrebi cat face 1+9 iti zice 19:))=))… so.. „unuplusnoua”..intra pe http://www.goldenbrau.ro/ si informeaza-te inainte sa te mai faci de cacao:-j..

Ar fi tare sa se schimbe sponsorul nationalei,Bergenbier e umpic cam depasita numa ca e singura cu galben,dar cred ca si GB ar gasi solutia la asta.
FORZA ROMANIA!!!

BABILONUL IMOBILIAR  •  25 iulie 2008, 13:04

E logic ca berea (oricare ar fi ea…) sa fie sponsor la nationala. Le cresc oricum incasarile din sponsorizarea fotbalului, a echipei nationale, iar reclama din sponsorizare si-o „scot” oricum din consumul „privitorilor”.
E oricum o traditie la FRF sa se asocieze, in diverse…, cu „berea” (Timisoreana, Burger etc).

Ovidiu Miron  •  25 iulie 2008, 14:19

Probabil ca va creste si suma de bani pusa in joc.

felix  •  25 iulie 2008, 15:06

Mai bine era coca cola 🙂 sau o apa plata

oarecare  •  25 iulie 2008, 16:00

Oare in pachetul dlui Enoiu cand a castigat pitch-ul Heineken nu era si promisiunea ca va scoate pe Bergenbier de la nationala in favoarea lui GB?

sportsaga  •  25 iulie 2008, 20:09

Pai Bergenbier s-a saturat de calificari ratate.

Carina  •  25 iulie 2008, 20:48

Cred ca legatura Bergenbier-Nationala e destul de puternica incat brandul asta de bere sa poata profita chiar daca nu va mai fi oficial sponsor. Dar nu e posibil ca Bergenbier sa prelungeasca acest contract?

Zimmy  •  27 iulie 2008, 15:04

O mutare inspirata. Atat berea cat si echipa te lasa cu un gust amar.

chimitzoi  •  28 iulie 2008, 14:43

Crezi ca se mai baga cineva? Ca daca intra si nationala pe gsptv la expunere ~0 la revedere sponsori, clienti de spatiu publicitar samd. Daca o sa negociezi tot tu si acolo ma cam gandesc cum va fi. Varza praf adica.

Unuplusnoua  •  31 iulie 2008, 17:29

mda … am dat-o in bara cu jocul ala de cuvinte. Ca singura scuza as gasi ca nu consum genul asta de bere. Hai noroc!:P

Unuplusnoua  •  1 august 2008, 22:32

@Darius: mi-ai subliniat o greseala, am recunoscut-o, acum ce mai vrei? Trafic pe blogul tau de ***?

Darius  •  2 august 2008, 11:33

@Unuplusnoua Îmi place de tine foarte mult. Eşti un fel de lichea care aruncă cu rahat din umbra anonimatului. Unde ţi-ai recunoscut greşeala, ai? Odată te semnezi ovidelu’, odată nush cum… Cât despre blogul meu, o fi de kko, dar al tău ori e inexistent, ori ţi-e ruşine să-l promovezi.

Hai, pa.

Unuplusnoua  •  2 august 2008, 19:00

@Darius … continuam „discutia” se pare.
Unde mi-am recunoscut greseala: postul 12: „mda … am dat-o in bara cu jocul ala de cuvinte. Ca singura scuza as gasi ca nu consum genul asta de bere. Hai noroc!:P”.
IN schimb un post de-al tau ulterior, in care ii cereai voie lui Tolo sa imi arati cat de tare esti, a cam disparut. Nu te pune pe ganduri chestia asta. Hai pa … ma duc sa beau un Heineken:P
PS: Nu mai spune ca iti plac foarte mult.****