Pe locuri, fiţi gata… CE?

Lupta de culise din fotbal s-a înteţit. Sandu e somat să-i sacrifice pe Lupescu şi pe Prunea

vineri, 25 iulie 2008, 10:09

Lupta de culise din fotbal s-a înteţit. Sandu e somat să-i sacrifice pe Lupescu şi pe Prunea

Nunta a umplut paharul. Nunta lui Chivu.

Sandu, Lupescu şi Prunea au lipsit ostentativ. Spre deosebire de Piţurcă, care şi-a aliniat tot stafful tehnic, şefii FRF şi-au asumat riscul de a-l amărî pe căpitanul echipei lor naţionale doar ca să transmită un mesaj: „Noi cu clanul Becali nu ne împăcăm!”.

Ioan Becali s-a întunecat. Victor, mai potolit, n-a lăsat să se vadă nimic. Era naş. Dar au apărut şoaptele în barbă. Iar cuţitul care a tăiat tortul a rupt încă o dată, să nu spunem definitiv pentru că e un cuvînt necunoscut de dicţionarul fotbalului, aşadar, cuţitul a marcat adînc hotarul de bezea şi de interese între cele două tabere istorice.

Pe de-o parte, Sandu, Cassai, Lupescu şi Prunea. Pe de alta, Ioan şi Victor Becali, Gigi Becali, Neţoiu, Crăciunescu. Simbolul celei de-a doua armate este Gică Popescu, cel care se gîndeşte dacă merită să intre din nou în lupta fotbalistică.

Asistăm la o aliniere a regimentelor. „Acum cîteva săptămîni, Sandu a arătat colaboratorilor săi din FRF lista oamenilor CU CARE NU MAI VREAU SĂ MĂ CERT, BĂ!”, povesteşte un om din apropierea preşedintelui. Printre ei erau foştii aliaţi, acum adversari: Gheorghe Ştefan, Marin Condescu şi Gigi Becali.

Lipseşte cineva. Cum cine? Dragomir! El are propria tabără, care pluteşte deasupra tuturor şi alege, în funcţie de interes, pe ce creştet va lăsa găinaţul norocos.

În acest moment, cei mai periclitaţi sînt Lupescu şi Prunea. Ultimul a fost adus în Scandalul Valiza exclusiv de către Dragomir, deşi Florea nu l-a pomenit. Lupescu şi Prunea l-au salvat în alegeri pe Naşu. Le va întoarce serviciul sau îi va sacrifica? Săptămînile viitoare sînt decisive.


Comentarii (176)Adaugă comentariu

bobo22  •  28 iulie 2008, 12:38

****??? ati facut „un salt calitativ” sugrumind vulgul televizist si astfel ,*** al unui teritoriu neexplorat va rasfatati ,ca fiind puternici.specific unor oameni ce au orizontul inchis in propria persoana. totusi nu ma pot abtine ..****

tiganu  •  28 iulie 2008, 12:40

mancati si voi o paine cum a mancat felix

Catalin  •  28 iulie 2008, 13:16

nu-mi doresc decat sa existe un fel de judecata de apoi….sau ceva de genul. sa poata asista oricine doreste, la orice judecata, a oricui din orice timpuri. ha ha ha ha….nu va inspaimantatzi numai la ideea?

radu  •  28 iulie 2008, 13:20

Ati inaugurat postul TV cu cine? Cu Dumitru Dragomir!!!!Mai mare rusine nu se putea.Faliment usor!

Catalin  •  28 iulie 2008, 13:22

pe SIMONA SENZUAL sau pe HEAVEN cand le invitati?….cand o sa scada un pic audienta? pai ar cam trebui invitate

Cătălin Tolontan  •  28 iulie 2008, 13:31

stelist: fata de anul trecut avem o crestere f mare. intra, dc vrei pe http://www.brat.ro 🙂

cfr-ista  •  28 iulie 2008, 13:45

ce legatura are darea de mita de la cluj cu demiterea lui sandu???voi deviati de la subiect!!a zis azi iancu marian ca el ar fi dispus sa dea 10 mil. ca sa-l demita pe sandu!!!!asta ce vrea sa insemne????nu e la fel de grav???trafic de influenta se numeste nu????steaua trebuia depunctata!!!!asta trebuia sa fie subiectul vostru de comentarii nu lupescu,prunea si sandu!!!si in plus de asta nu cred ca gica popescu ar fi inlocuitorul cel mai bun al lui mirca sandu pt. ca e stelist si pt. ca nu e in stare sa ia decizii fara sa fie influentat!!!

Catalin  •  28 iulie 2008, 13:45

INCREDIBIL….cum la atatea injurii, nemultumiri si intrebari, TOLONTAN raspunde cu BRAT-ul……
INCREDIBIL!!!!!!!

cfr-ista  •  28 iulie 2008, 13:52

ti-ai cumparat si tu palat in Pipera???:))) credeam ca esti un om cu caracter care nu se vinde pe „2 galbeni” un om cu scoala :))))

Catalin  •  28 iulie 2008, 13:56

credeti ca-I tzin de foame laudele aduse pe bloguri sau prin ziare?
nu…….catzi dintre noi s-ar comporta altfel?….sa arunce primul piatra!!!

cfr-ista  •  28 iulie 2008, 13:57

catalin exista unele reguli nescrise!!!respecta ca sa fii respectat!!!si nu e muritor de foame!!!hai sa fim seriosi!!!!

Catalin  •  28 iulie 2008, 14:00

cfr-ista: cfr-ista…sper ca nu cu mine te „certi”…eu sunt doar catalin……CATALIN nu stiu de ce nu raspunde la provocari

cfr-ista  •  28 iulie 2008, 14:06

mi-am dat seama,nu ma cert cu tine,m-a deranjat ceea ce ai scris in postarea anterioara!!!face parte din mass-media si are obligatia sa informeze corect cititorii!!!el se bazeaza pe unele declaratii si chiar le sustine ca si cum ar fi adevarate!!!!si nu inteleg de ce tot vorbeste despre razboiul asta dintre sandu si dragomir cand de fapt cazul valiza e o alta problema!!!!e un caz de mita care n-are nici o legatura cu cele 2 persoane!!!!

Anti GspTV  •  28 iulie 2008, 14:07

Domnule Tolontan intelegem regulile economiei de piata si le respectam dar ceea ce ati facut dumneavoastra impreuna cu trustul Intact este mult peste bunul simt. Ati monopolizat Liga 1 si o difuzati intr-o retea de cartier sperand sa transformati acesta retea peste noapte int-o mare retea cu milioane de abonati care vor fi inebuniti ca nu pot vedea „supermeciurile” din Liga 1. Va anuntan ca s-ar putea sa va inselati si romanii sa nu fie interesati sa va plateasca voua pentru a vedea balacarelile din Liga 1. Timpul va hotara daca GSPTv va ramane doar o ciuperca TV aparuta dupa ploaie.

jackson  •  28 iulie 2008, 14:11

tolo esti mare gazetar,nu?? sau cel putin asa te crezi..ok..deci ia scrie matalutza un articol despre oamenii astia care sunt nemultumiti ****

cfr-ista  •  28 iulie 2008, 14:12

cred ca „n-ar muri de foame” daca ar fi corect si ar incerca sa afle adevarul!!!ar fi mult mai respectat si ar avea si ziarul vanzari mai mari!!! 😉 nu e profesionist ceea ce face el!!!

cfr-ista  •  28 iulie 2008, 14:14

nu ati auzit azi la tv???dragomir a facut acea licitatie pe care a castigat-o antena 1 si gsp-ul!!!totul are o legatura :))))

mm  •  28 iulie 2008, 14:21

vad aici tot felul de scenarii cu sandu, prunea, lupescu etc, dar nu vad o parere clara referitoare la originea acestui scandal: cazul valiza !!!!! de ce discutam de cei din frf cand problema este la steaua si becali??????????

edge  •  28 iulie 2008, 14:59

Special ptr acei care cred ca daca nu am rds,o sa mi pun…:))))doar sa ma uit la meciurile din liga 1…GRESIT !!!!!nu ma intereseaza bashinile alea de meciuri…si ooo…da..prefr champions league de pe pro tv:)))sau campionatul angliei…ei…ma simt muuuult mai bine acum….nu am pierdut nimik…pa…profitorilor

dan  •  28 iulie 2008, 15:23

nesimtitilor….si ma abtin sa va injur ptr.ce faceti….ghici de ce

titi  •  28 iulie 2008, 15:46

In provincie gsp tv se da pe sub mana de societatile locale de cablu. Am fost in partea de sud a tarii in week-end si se vedea f. bine. Dupa ce s-a terminat etapa au fost scoase posturile. La sate e si mai si: acolo sunt tot timpul in program. Acum apucati-va sa ii cautati pe cablistii de prin tara. Asa ca pana la urma cei de pe la UPC (inclusiv eu) sunt cei afectati. Credeti insa ca vrea cineva sa dea 2 euro in plus pentru aceste posturi cand abonamentul de baza e 6 euro la upc pe analog si 10 euro pe digital?
Nu cred.
De fapt aici este problema: 2 euro * 1 mil abonati UPC = 2 mil / luna * 12 luni = 24 mil, calcul asa la ochi.
Pai vreti sa plateasca upc-ul pentru ce ati dat voi lui mitica si sa ramaneti si cu produsul?

Doar o fata  •  28 iulie 2008, 15:47

Tu acum in ce tabara esti Catalin,caci in 2005 erai in tabara lu’ becali&co?????? aaaaa…am vrut sa spun in tabara lu’GP;)
Ps.Daniel Florea este corupt si tu stii acest lucru. Am impresia ca tu il aperi,poate ma insel,dar nu am cum!

Marian  •  28 iulie 2008, 16:25

ptr. „doar o fata”: ai postat „daniel florea este corupt si tu (tolontan) stii acest lucru”. draga „doar o fata” hai sa terminam cu coregrafia asta mincinoasa: spui ca D.F. este corupt. PROBEAZA !! altfel, esti doar o **** si nu m-ar surprinde din cale afara …

cfr-ista  •  28 iulie 2008, 19:14

mariane probeaza si tu ca nu a fost dare de mita la cluj :))))obscenule :))))

Stelist  •  29 iulie 2008, 13:02

Formidabil!! Si Vadim a avut la alegeri 30% dar in sondaje!!

Stelist  •  29 iulie 2008, 13:03

Tipariti mai mult sau ce se intampla ca acum ceva vreme in urma nu mai gaseai GSP in jurul pranzului…Acum vin seara o gramada retur…S-au va saboteaza vanzatorii?:))