Prima corespondenta a colegilor mei din China

Va recomand sa cititi prima corespondenta olimpica a Luminitei Paul, a lui Marian Ursescu si a lui Cristi Preda. Ei au ajuns azi dimineata la Beijing impreuna cu lotul Romaniei si sublimeaza, intr-un text scurt, senzatiile de inceput.

luni, 28 iulie 2008, 10:14

Va recomand sa cititi prima corespondenta olimpica a Luminitei Paul, a lui Marian Ursescu si a lui Cristi Preda. Ei au ajuns azi dimineata la Beijing impreuna cu lotul Romaniei si sublimeaza, intr-un text scurt, senzatiile de inceput.


Comentarii (14)Adaugă comentariu

Robert  •  28 iulie 2008, 10:27

La CE ati trimis autocarul cu ziaristi sa ne spuna ce lenjerie poarta Mutu. Cei trei sunt singurii care vor relata de la Beijing?

fotbal  •  28 iulie 2008, 10:57

l-am citit, dar mai vreau! sa ne povesteasca despre oameni, obiceiuri, ritm si stil de viata. inteleg diferenta notabila de fus orar si astept cu nerabdare urmatoarele descrieri

BABILONUL IMOBILIAR  •  28 iulie 2008, 10:59

Avem o delegatie de sportivi mai putin numeroasa si, din cate se pare, mai putin valoroasa ca la ultimele Olimpiade…
Dar, totusi, sunt ai nostri, ne dorim si le dorim clasari cat mai sus in concursuri si medalii, evident!
Hai Romania!!!

BlogNews  •  28 iulie 2008, 11:42

Nu stiu cine a comandat costumatia sportivilor, dar este urata rau de tot.

MA  •  28 iulie 2008, 12:58

tolontane,
nu prea te inghit dar sper sa profiti de enormitatea „nasului”:
http://www.gsp.ro/stire/mircea-sandu-comisiile-trebuie-sa-se-inteleaga-intre-ele-89499.html

astept cu interes rafala…

xxx  •  28 iulie 2008, 13:14

mi-as dori sa nu luam nici o medalie. ca sa nu-i mai vad laudandu-se pe mai marii federatiilor, ansurilor si altor porcarii. ei nu fac nimic. ei apar in poza la victorie.
din pacate/fericire asa ceva e imposibil. pentru ca unii dintre noi sunt o natiune de campioni nu de lenesi, comozi. trec peste toate mizeriile care li se intampla si aduc cinste unei tari care nu le ofera mai nimic.
penibila presa cand prezinta ratarea medaliei de aur la gimnastica drept un insucces. penibili cand sustine ca doar belu si bitang au facut performanta romania.
mizerabil. sa nu laudati echipa de gimnastica daca ia aur sa nu-l laudati pe forminte. ***

Cătălin Tolontan  •  28 iulie 2008, 13:29

fotbaL; vor veni si corespondente detaliate. abia au aterizat 🙂

fotbal  •  28 iulie 2008, 14:15

🙂

munty  •  28 iulie 2008, 16:17

tolo facem ceva cu blogurile de pe gsp si cu gsptv-ul se incarca f f f greu sau deloc. a si mysport…..
mersi

andrei…  •  28 iulie 2008, 16:22

Anul asta ne intoarcem cu cel putin 20 de medalii

fotbal  •  28 iulie 2008, 18:04

am vazut si pozele. :)frumos. ce simpatice sunt cele doua mascote care se pupicesc!

sportsaga  •  28 iulie 2008, 21:22

Sper ca articole trimise de Lumi si Ursica sa ma faca sa uit de mocirla din fotbalul nostru.

rocky  •  29 iulie 2008, 17:41

aveti patru gsptv, iar dinamo nu e importanta nu? pt voi doar steaua lui jiji e cea mai importanta. mai bine dadeati o optiune si la tvr nu numai sa tineti la voi toate, mai ales ca dati „marele meci” poli iasi – vaslui adica cele doua echipe se lupta pt cistigarea titlului, iar dupa voir dinamo – gazu metan nu e important deloc. de ce nu raspundeti la critici? va e frica sa nu fit linsati?

2nash  •  30 iulie 2008, 15:12

Lasand la o parte olimpiada, de ce nu spuneti nimic de noul mod de calcul al coeficientilor UEFA? S-a modificat drastic. Asta nu e subiect de comentat? Numai scandalul valiza ne intereseaza?