INVESTIGAŢIE // Noi culise

Ies la iveală detalii inedite ale luptei din aceste zile. Unele convin taberei lui Mircea Sandu şi vorbesc despre probleme la CAF, altele acuză pe şefii FRF şi indică “o lucrătură a comisiilor”

marți, 29 iulie 2008, 2:05

Ies la iveală detalii inedite ale luptei din aceste zile. Unele convin taberei lui Mircea Sandu şi vorbesc despre probleme la CAF, altele acuză pe şefii FRF şi indică “o lucrătură a comisiilor”

Înalt oficial FRF: “Al treilea membru al CAF a fost redus la tăcere!”

Dezbaterea finală a CAF a avut loc în biroul juridic al FRF. Acesta are un perete subţire exact spre un birou unde au stat cîţiva federali, care au auzit, conform propriilor declaraţii, “frînturi semnificative din ceea ce s-a discutat”.

“Vali Epure şi Daniel Florea au încercat să-l convingă pe Marian Lucu să renunţe la ideea că a fost corupţie!”
SURSĂ FRF

Epure a prezidat comisia şi era cel mai decis să absolve Steaua, urmat de Florea, care opta pentru manipulare, nu pentru corupţie.

În afară de cei trei, în sală se mai afla doar Adrian Stîngaciu, secretarul Comisiei, astfel încît informaţiile din interior nu au confirmat, dar nici n-au infirmat ceea ce susţine oficialul FRF că a auzit. “S-a discutat pe argumente, nu altfel”, zice cineva din sală.

Practic, FRF crede că Epure şi Florea au intrat în sală cu lecţia învăţată şi că poziţia lui Lucu i-a încurcat. “Au încercat să-l convingă să nu facă opinie separată, pentru că le face rău, dar n-au reuşit integral. Doar şi-a îmblînzit poziţia”.

Lupescu şi Mircea Sandu au invocat în ultimele zile numele lui Lucu, ei susţinînd că “Florea nu l-a mai propus în CAF după ce a făcut opinie eparată”. Conform relatării “urechii”, opinia separată ar fi fost “corupţie din partea Stelei, nu manipulare”, dar pînă la urmă, la redactarea finală, ea s-a înregistrat ca “manipulare consumată, nu încercare de manipulare”.

d.jpgFLOREA: “I-AM TRIMIS DOCUMENTUL PRIN FAX LUI DRAGOMIR”
Daniel Florea a admis că “nu am trimis în termen raportul oficial al comisiei pentru că acest lucru îl face preşedintele de şedinţă, care a fost Valentin Epure”. Dar Florea nu ascunde faptul că “i-am trimis pe fax lui Dragomir un punct de ve dere”. Documentul a fost expediat pe fax, din vacanţă, are 11 pagini scrise de mînă şi se află în posesia Gazetei. Dragomir a fost primul om din fotbalul românesc care a primit o justificare a deciziei CAF.

“I-am trimis documentul lui Dragomir pentru că era şeful Comisiei de Investigaţie a Cazului Valiza”
DANIEL FLOREA, PREŞEDINTE CAF

“N-am primit, dom’le, nici un document înaintea celorlalţi! Florea e nebun dacă declară asta”
DUMITRU DRAGOMIR

Documentul arată, pe puncte, de ce CAF a dat o soluţie opusă celor două comisii precedente. Disciplina şi Apelul sînt, practic, incriminate de proasta gestionare a probelor şi de o sumedenie de lacune juridice. Actul nu se referă însă la tentative de influenţare a CAF, acesta fiind scopul precis al comisiei conduse de Dragomir. Cealaltă comisie, care investighează diferenţele de verdicte, este condusă de Dumitru Costin.

“COMISIILE AU FĂCUT O LUCRĂTURĂ!”
Surpriza poate veni dinspre comisia care cercetează diferenţele de verdicte. “Răsfoind documentele, ai o senzaţie clară: că totul a fost calculat astfel încît cazul să poată fi întors cu 180 de grade în orice moment!”, a mărturisit unul dintre cei care au văzut dosarele de la toate cele trei comisii.

Dacă acest punct de vedere va deveni oficial şi va fi consemnat în concluziile comisiei Cos tin”, decizia CAF nu se va schim ba, dar “îi va costa pe cei care au greşit”, după declaraţia de ieri a lui Mircea Sandu. Şi va confirma senzaţia generală a publicului, că cele trei comisii au fost influenţate în ambele sensuri.

“Lanţul slăbiciunilor, compus din instanţe care greşesc intenţionat, lăsînd căi de atac pentru instanţele superioare, este simptomul clar al corupţiei în actul juridic”
MEMBRU AL UNEIA DINTRE COMISII


Comentarii (149)Adaugă comentariu

CIPI1LICA  •  29 iulie 2008, 18:14

De ce va luati de Tolo? nu pricepeti de ce nu se televizeaza Dinamo???!!! Ca sa nu vada toata tara BLATUL!!!!

alecs  •  29 iulie 2008, 18:15

RUSINE!!! ATAT POT SA ZIC tolo pentru tine am o intrebare daca poti sa-mi raspunzi. pentru ce a dat antena1 si rcs peste 100 de milioane de euro??

raspunsul probabil :ca sa vada lumea poli iasi- fc vaslui. doamneeeeeeeeeeeeeeeeeee cata prostie.

stiatzik  •  29 iulie 2008, 18:18

de ce tot aratati mai dedesupturile de la federatie ?? ;;) de ce nu aratati si dedesupturile voastre… cum va plateste nea jiji asa pe ascuns ;;) cum defaimati pas cu pas pe dinamo… cum faceti kkturile care le faceti ;;) hai facetiva voi ambitii cu suporterii dinamovisti si ia sa vedeti cum nu vi se mai cumpara ziarul si nu vi se mai fac comentarii pe siteurile voastre de kkt… 😉

ovidiu  •  29 iulie 2008, 18:42

rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusinerusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusinerusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusrusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusineine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusinerusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusinerusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusrusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusineine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusinerusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusinerusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusrusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusineine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine rusine

asd  •  29 iulie 2008, 18:44

sa imi bag pula in mortii vostri de ratati cum pula mea sa nu dati meciu lu dinamo?Moara-va familia in chinuri!
M..U..I..E GSP!
M..U..I..E GSP!
M..U..I..E GSP!
M..U..I..E GSP!
M..U..I..E GSP!

Antena de pe blog  •  29 iulie 2008, 18:52

Dle Tolontan, din pacate vad ca si trustul Intact a intrat in jocul LPF, organism subordonat Stelei, asa dupa cum si-a dat seama toata lumea. Nu este posibil ca un meci, Dinamo – Medias, care ar avea o audienta mult mai mari decat iasi-vaslui, sa nu fie televizat! Este clar ca motivele sunt altele si tin de lupta pentru putere din fotbalul romanesc. Dragomir a vrut sa le arate pisica dinamovistilor, pentru ca il sustin pe Mircea Sandu si, din pacate, RDS/Atena 1 a cedat presiunii ligii. Este regretabil. As vrea sa aflu si punctul dvs de vedere pe aceasta tema.

cezi  •  29 iulie 2008, 18:57

domnilor eu nu su nt nici stelist nici dinamovist!nu locuiesc in romania,iar atunci cand am auzit toate discutiile astea cu transmisiunile rdc,am fost chiar de partea lor!!!asta pt ca si in italia si spania e la fel!!!eu vreau sa vad meciurile in italia imi pun sky sau mediaset!!!dar imi dau absolut toate meciurile!!!atunci credeam ca sunt romanii cum sunt si va injura ca nu le dati fotbal moaca!!!dar imi cer scuze!m am inselat!chiar ca sunteti porci!!!nu dinamo?iar de ex otelul,netelevizata in doua etape la rand!ca nu e important?da cine decide?tu?pt cei di urziceni sau otopeni sun t interesante echipele lor!poate!nu steaua ciobanului!!!scuze stelistilor!

Dinamovist !  •  29 iulie 2008, 18:59

bai boule cu tot cu gasca slugilor proaste…de ce draq nu transmiteti meciu DINAMO – gaz metan?tu`va`n gura de sclavi..asta sunteti voi,sclavii spurktilor din ghencea…va manevreaza aia cum vor !!! sa va dau la musetel si tie si la gasca slugilor proaste !!!

red baron  •  29 iulie 2008, 18:59

corect cezi,si practic dupa aceasta decizie Medias devine a doua echipa netelevizata dupa Otelul

cezi  •  29 iulie 2008, 19:03

n am urmarit ideea „investigatiei”asta a tale pt ca e inutil sa ne pronuntam noi fraierii!!! oricum se impaca ei intre ei !intr un fel sau altul!!!ca si data trecuta!!!

milan  •  29 iulie 2008, 19:15

Sa va iau toti moortii in puula…tie in special bah cheliosule.va trage ciobanu muuie in fiecare zi,pe rand,pe tine te fuute si-n cur moortii matii de labagiu ordiinar.esti un jeeg cu chelie un parazit liimbist…M..U..I..E gsp si mai ales tie bah chelliosule

milan  •  29 iulie 2008, 19:24

era sa uit FOORTZAA DINAMO…ps:nu va jucati cu noi ca o sa va luam gaturile

red baron  •  29 iulie 2008, 19:28

gsptv3 e liber,duceti o singura camera acolo,faceti transmisia nu e nevoie de comentator s-asa toti sunt stelisti spurcati,si veti vedea ca si in asemenea conditii primitve faceti rating mai mare decat meciul celalalt

dinamo.pink  •  29 iulie 2008, 19:30

al dracului tu,tolontane,ce bun esti tu la toate,mai putin la fotbal…

FORZA DINAMO  •  29 iulie 2008, 19:36

TRANSMITETI MECIUL LUI DINAMO,CA ALTFEL ITI IAU NEVASTA IN PULA

FORZA DINAMO  •  29 iulie 2008, 19:36

TRANSMITETI MECIUL LUI DINAMO,CA ALTFEL ITI IAU NEVASTA IN ****”>****”>****”>****”>****

Amn_Googly87  •  29 iulie 2008, 19:39

Bei nesimtitilor cum se poate sa nu transmiteti meciul lui Dinamo din acest weekend

ESTE STRIGATOR LA CER, SUNTETI NISTE OI

TOLONTANE SA NE LASI CU TEORIA CHIBRITULUI CA NE-AM SATURAT SA NE DUCETI CU ZAHARELUL

SUNTETI CU TOTII ANTI DINAMO DAR O SA VA DAM PESTE NAS SI TOT NOI LUAM CAMPIONATUL NEMERNICILOR

EU INCEPAND DE ACUM NU MAI CUMPAR GAZETA SPORTURILOR IN SEMN DE PROTESC SI II INCURAJEZ PE TOTI DINAMOVISTII SA FACA LA FEL!!!

Adi-Alba Iulia  •  29 iulie 2008, 19:47

RUSINE BAI TOLONTANE!!!!!!!!!!!!
CUM SA NU TRANSMITETI MECIUL LUI DINAMO?????SUNTETI INTREGI LA CAP MAI OAMENI BUNI???????PRIN MAGARIA ASTA DOVEDITI CA SUNTETI NISTE MARI TICALOSI!!!!!!!
RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!
TRANSMITETI MECIUL ,MORTII MAMII VOASTRE DE SLUGI PROASTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

send  •  29 iulie 2008, 19:48

Descarcati de pe site-ul Avas declaratiile de avere ale lui Robespierre (D.Florea) pe care dl procuror Tolontan le tine sub tacere. Robespierre si-a luat teren in Vidra (la Stefanesti – unde a pierdut Becali banii pe care i-a dat cistigind alegerile) pe unde va trece autostrada.

sportsaga  •  29 iulie 2008, 19:50

Mie mi s-a luat de scandalul asta.

BOGDAN  •  29 iulie 2008, 19:57

LOL nu se da DINAMO !?!?!?!?! CUM PLM E POSIBIL ASA CEVA…

lucian  •  29 iulie 2008, 20:00

tolo eu te stiam pe tine baiat destept … cum v-a venit ideea asta geniala sa nu televizati DINAMO ?!?!?! pai cine are mai multi suporteri vasluiul , iasiul sau dinamo ????

FORZA DINAMO !!!

cfr-ista  •  29 iulie 2008, 20:07

lool nu transmite gsp-ul meciul lui dinamo???doamne fereste :))) ce idioti :)))si ce meci o sa vedem in schimb??un meci dintre ultimele clasate???!!!:))

dannyreddog  •  29 iulie 2008, 20:12

Idiotilor!!! faceti ceva!!! cu ziarul si „trustul” vostru de kakat!!!
chiar nu va pasa ce zice lumea aici? sau va place sa fiti injurati la nesfarsit???
HUOOOOOOOOOO!!!!

cfr-ista  •  29 iulie 2008, 20:14

otelul e a doua oara netelevizat!!!!cum se poate asa ceva?

Catalin C  •  29 iulie 2008, 20:15

Domnule Tolontan,nu cred ca mi-a scapat zi sa nu cumpar GSP pana cand a aparut GSP TV.Din acest moment urasc grupul Intact si numai vreau sa aud de nimic legat de acesta.
Dati-ne fotbalul inapoi domnilor!Ati devenit sclavii banilor,ati devenit inumani din cauza acestora,urati fotbalul,suporterii.Taceti malc si nu scrieti nimic cum o televiziune virtuala a monopolizat fotbalul.Scrieti despre blaturi,valize dar cel mai mare blat din istoria fotbalului romanesc este tocmai ceea ce ati facut dumneavoastra.In orice tara civilizata monopolul se pedpseste dar pe voi nu va inereseaza,slugariti in continuare.Rusine sa va fie!

sictirdevoitoti  •  29 iulie 2008, 20:19

investigheaza bai deontologule de ce nu se da dinamo-gaz metan la jena voastra de televiziune care a facut audienta de 11.000 (???) de oameni la un meci in weekend.
nici macar nu meritati injuraturile mele,
hai sictir

red baron  •  29 iulie 2008, 20:20

cfr-ista razi tu razi da fara noi nu erati campioni,actuni ne pupati si picioarele ca am batut steaua acu razi…

cfr-ista  •  29 iulie 2008, 20:22

era o ironie,si eu prefer s-o vad pe dinamo decat pe steluta stai linistit!nu radeam de suporteri!!

SILVIU  •  29 iulie 2008, 20:28

SA VA FIE RUSINE CU TELEVIZIUNEA VOASTRA DE DOI BANI. DE CAND SUNT MAI IMPORTANTE IN FOTBALUL ROMANESC ECHIPE CA IASIUL, VASLUIUL, ARGESUL, URZICENIUL DECAT DINAMO. CUM ESTE POSIBIL SA NU TRANMITETI MECIUL LUI DINAMO. CAT VA MAI BATETI JOC DE SUPORTERII DIN TARA, CARE NU POT AJUNGE ETAPA DE ETAPA LA MECI IN BUCURESTI. O SA NE ADUCETI IN SITUATIA SA NU NE MAI PESE DE FOTBALUL ROMANESC. RUSINE!!!!!DE CE ATI MAI LUAT DREPTURILE TV DACA NU SUNTETI IN STARE SA TRANSMITETI TOATE MECIURILE UNEI ETAPE. MACAR VINDETI OPTIUNILE CARE NU LE TRANSMITETIALTOR TELEVIZIUNI. MIE SCARBA DE VOI. SUNT SUPORTER DE 25 DE ANI, PANA SI PE VREMEA COMUNISMULUI SE TRANSMITEA DINAMO LA TELEVIZOR. AM TRAIT SA O VAD SI PE ASTA. RUSINE SA VA FIE.

gabriel sorin  •  29 iulie 2008, 20:43

dupa aceasta tampenie cu netransmiterea meciului dinamo-gaz metan si mai ales dupa comentariile aparute pe blog vreau sa citesc parerea ta d-le tolontan!!! eu nu injur, nu amenint, nu incit la violenta dar grupul a1-rcs rds reuseste sa faca acest lucru! sa-mi spui si mie te rog pe ce criterii s-au facut televizarile in etapa asta? e pacat pentru ca va apropiati prin comportament de panarame ale grupului vostru de presa{cristoiu,stan,badea}

gabriel sorin  •  29 iulie 2008, 20:46

daca tot nu pot scrie despre cristoiu,stan si badea ca sunt panarame, slugi se poate? multumesc!!

red baron  •  29 iulie 2008, 20:47

of cfr-ista in cazul asta imi cer scuze

k-pchon red  •  29 iulie 2008, 20:50

nesimtitloooooooor de ce nu transmiteti meciul lui DINAMO…spuneti-le si celor mai putin dotati ca noi stim …hai fiti sinceri slugilor

k-pchon red  •  29 iulie 2008, 20:51

nesimtitloooooooor de ce nu transmiteti meciul lui DINAMO…spuneti-le si celor mai putin dotati ca noi stim …hai fiti sinceri slugiiiiiiiiiiiiilor

alex  •  29 iulie 2008, 20:56

tolontan daca reusesti sa imi dai un motiv destul de bun pentru care meciul lui dinamo nu este televizat, promit sa nu injur. dar pana atunci…

adevaru’ ca acest motiv nu exista. si de aici incolo isi fac loc interesele si banii.

adrian florin  •  29 iulie 2008, 21:00

Sunteti de o nesimtire rara ca nu televizati meciul lui Dinamo. Dar de ce sa ma mai mir de televiziunile lui Felix? sunteti de rahat si meritati ratingul pe care-l aveti la meciuri. sper ca dupa primul an sa dati faliment..ar fi perfect pentru toata lumea

Red  •  29 iulie 2008, 21:01

Ba jegosule… dece nu da’ti meciu lui DINAMO… e una din cele mai iubite echipe din tara.! Da’ti mamaligarii .futu-va neamu in gura cu tot cu gsp vostru avtei 3 programe si macar unu ma in mama voastra sa nu dae meciu.! Va bateti jok de de sute de mii de spectatorii.! Pisa-masi pe mortii vostrii de COMUNISTII!

adrian florin  •  29 iulie 2008, 21:05

tolontan scrie numai ce vrea.si pentru ce este PLATIT. Scrie la comanda, cum ii dicteaza seful Are talent si face multi prozeliti, dar din punct de vedere moral este ZERO. Stie sa-l pupe undeva pe Felix si normal ca ia bani multi pentru asta.

red baron  •  29 iulie 2008, 21:07

nici macar n-are bunu simt sa raspunda la atatia oameni care-si pierd timpul incercand sa afle de ce li se refuza dreptul la a-si vedea echipa favorita

zguby  •  29 iulie 2008, 21:07

bah oilor cu cabina

sintenti niste slugi proaste si voi de la jegtv si cei de la lpf

daca pina acum nu erau toti convinsi ca sinteti lingaii lu` becali si a turmei lui acum v ati dat in stamba

cum sa nu televizati meciul lui DINAMO ? adica Poli Iasi – Vaslui e mai important decit Dinamo ??? pai Iasu cu Vasluiul nu au mai mult de 500 000 de supporteri iar Dinamo are de 5 ori mai mult

Sinteti niste slugi !!!!

RAPANDULELOR !!!!

sifilisu  •  29 iulie 2008, 21:08

am impresia ca rahatul asta cu valiza este facut numai sa abateti atentia de la adevarata voastra problema, transmisiile TV; prostovanilor, nu ne intereseaza valiza voastra… cum mai stati cu tirajul? sincer, sunt extrem de multumit acum ca nu mai dau bani pe ziarul vostru de valize

Negru de furie  •  29 iulie 2008, 21:13

De ce nu raspundeti d-le Tolontan! Datorita noua traiti si voi!!!

adrian florin  •  29 iulie 2008, 21:14

Nu e obligatoriu sa dati meciul cu Dinamo, poate e mai bine ca vine lumea la stadion, dar nu inteleg cum de dati alte meciuri de rahat la care oricum nu se uita nimeni. Spre deosebire de un coleg de comentarii care nu va doreste falimentul eu sper tot mai mult sa-l atingeti.

PaulB-)Mateut  •  29 iulie 2008, 21:36

Eu sunt un privilegiat prin prisma faptului ca locuiesc in capitala si ca voi putea merge duminica in ‘Groapa’ dar ganditi-va la milioanele de suporteri DINAMOVISTI din tara,pt ce le luati si,poate,singura bucurie?Chiar nu era suficient faptul ca rcs-rds sau digi acopera doar o particica din marea de suporteri?Ce audienta doriti pentru iasi-vaslui?nu meritati toate mesajele noastre,va laudati ca nu veti mai promova scandalurile dle vochin!Aaa,greseala mea,acum inteleg,nu le promovati doar,ati inceput sa le

PaulB-)Mateut  •  29 iulie 2008, 21:44

Dle vochin va laudati ca nu veti mai promova scandalurile,sunteti amnezic?Aaa,poate nu doar sa le promovati ci si sa le produceti vreti.Ei bine,in cazul asta v-a iesit perfect ‘galceava’prin netelevizarea meciului de duminica din Soseaua Stefan cel Mare.RUSINE!Faceti-va harakiri cu totii!

ady  •  29 iulie 2008, 22:28

TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!! TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
TELEVIZATI MECIUL DINAMO-GAZ METAN!!!
NU VA E RUSINE SA NU TRANSMITETI MECIURILE UNEIA DINTRE CELE MAI IUBITE ECHIPE ALE ROMANIEI?!?!
DINAMO DINAMO DINAMO DINAMO!!!!!!!!!

cfr-ista  •  30 iulie 2008, 11:45

mai nou tolontan e reporter tv :))) au chiar 4 posturi de televiziune pe care pot transmite meciurile!!!de ce nu-l dati pe antena 1???dati si acolo 2 meciuri!!!

nelu1975  •  31 iulie 2008, 10:36

Eu cred ca acest ” scandal ” este o perdea de fum . Tipic noua romanilor . Fara sa intru in conflict de idei cu „altii „, mi se pare absurd ca jurnalistii sa ancheteze iar cei in masura sa se documenteze sau sa se autosesizeze din stiri de presa .
Ne miram ca in jusitie nu este pedepsit nimeni . Pai cu anchete de presa nu se pot sustine in instanta nici-un proces .
Problema este de sistem . Legea este plina de lacune legislative . Numai un naiv poate sa creada ca aceste lacune sunt simple greseli .
Desi ne place sa credem ca suntem mai liberi decat EI , nu este asa . EI au avut acces la valorile occidentale inaintea noastra . EI au stiut sa faca legea …. asa cu lacunele ei ….si da , EI au stiut de aceste lacune .
Restul este doar poezie de vara ….praf , mult praf in ochi !
Scopul acestei anchete jurnalistice este nobil ….dar rezultatul …. este ZERO .