Rideti cu Partidul Conservator!

Printr-o actiune care a lasat cu gura cascata pina si lumea politica din Romania, care nu se socheaza cu una cu doua, PC l-a scos in public pe senatorul Mihai Marinescu pentru a cere sistarea experimentului fizic de miine, socotit in comunitatea stiintifica internationala drept „cea mai importanta actiune in slujba cunoasterii din ultimul deceniu”.

marți, 9 septembrie 2008, 3:59

Printr-o actiune care a lasat cu gura cascata pina si lumea politica din Romania, care nu se socheaza cu una cu doua, PC l-a scos in public pe senatorul Mihai Marinescu pentru a cere sistarea experimentului fizic de miine, socotit in comunitatea stiintifica internationala drept „cea mai importanta actiune in slujba cunoasterii din ultimul deceniu”.

Pentru ca ridicolul sa fie integral, Marinescu a trimis scrisori de protest ambasadelor statelor occidentale si reprezentantului CE in Romania, adaugindu-se astfel vocilor panicate care sustin ca acest experiment va aduce sfirsitul lumii. Mai multe scrie Hotnews.


Comentarii (12)Adaugă comentariu

Cristi Roman  •  9 septembrie 2008, 16:08

Sa vezi tu cum ne vom ruga din iad, incepind de miine seara, la Marinescu, aflat in rai, sa ne trimita pachete:)): „Haide bre nea Marinescule da si matale o lege acolo in raiul legiuitorilor sa ne creasca si noua ajutorul de stat in iad”.
Uita-te si la avalansa de comentarii, cred ca e pe duca si acel 1% din intentiile de vot ale PC……
Pentru cei curiosi, aici, poze oficiale ale instalatiei mamut.

Rares  •  9 septembrie 2008, 16:29

Am trait sa o vad si pe asta. Un angajat al trustului Intact sa faca misto de PC. Felicitari ca gandesti liber …spre deosebire de colegii tai de la Antena 3.

sfinxu’  •  9 septembrie 2008, 16:36

Buna poanta conservatorilor, mai destind atmosfera inainte de apocalipsa.

GabiKoreanu  •  9 septembrie 2008, 16:37

eu nu prea vad nimic de ras in asta. Pentru ca una e sa iasa in fata Parlamentului si sa se faca de cacao si alta e sa trimita un protest oficial ambasadeor straine.
Nici macar Vadim nu a fost in stare de asa ceva. Este inca unul din motivele pentru care, ca si Cristi Roman, nu m-as mai intoarce in tara

**

Cătălin Tolontan  •  9 septembrie 2008, 16:38

sfinxu: da, PC destinde atmosfera 🙂 Mai urmeaza sa protesteze impotriva trenurilor ca merg prea repede si se sufoca pasagerii 🙂

GabiKoreanu  •  9 septembrie 2008, 16:44

didle
nu-i suficient ca ne luptam cu feroe? s-o putea si mai rau de atat?

probleme *  •  9 septembrie 2008, 17:27

ar fi tare sa se opreasca experimentul la cererea PC 🙂

sinne  •  9 septembrie 2008, 17:58

curat conservator, neica!
ce hadroni, ce dark matter, ce bosoni…
Noi pichetam pentru ca STIM ca e sfarsitul lumii. Probabil ca Antenele vuiesc deja despre „gloom&doom”-ul de maine.

Pacat totusi ca-i maine, poate mai reusema sa salvam ceva din prestigiul Nationalei…

ma gandesc la umorul lui Douglas Adams, cel cu restaurantul de la capatul universului, unde ziarele de maine ar scrie „ultimul meci din istorie al Romaniei, dezastru total cu pescarii din Feroe 🙂

romania inedit  •  9 septembrie 2008, 23:34

Cataline , asta este o stire foarte tare !
Din pacate , prostii sunt in toate partidele , dar unii dintre ei simt nevoia sa si semnalizeze !

cristi  •  10 septembrie 2008, 10:42

apocalipsa e in fiecare zi!!
cat despre experiment ce sa zic au lucrat 10 ani la el, cred ca au verificat fiecare cablaj, surub etc de cel putin 1000 de ori.
oricum armata americana e cu 40 de inaintea oricarei tehnologii existente acum pe pamant cred ca fac asemenea experimente zilnic.

rssss  •  10 septembrie 2008, 11:25

Marinescu.Acestui parlamentar PC ii sunt necesare :
1-O funie
2-Un pripon
3-Apoi poate fi trimis LA PASCUT CA TOT PARTIDUL pisicesc.

blocnotes  •  10 septembrie 2008, 17:01

si tu Tolo?