Problemele Stelei

Rezultat bun pentru Steaua, cinic pentru CFR, care a jucat mai mult. Practic, bucureştenii şi-au cîştigat punctul prin dăruire. Altfel, au arătat prea puţin.

vineri, 26 septembrie 2008, 10:38

Rezultat bun pentru Steaua, cinic pentru CFR, care a jucat mai mult. Practic, bucureştenii şi-au cîştigat punctul prin dăruire. Altfel, au arătat prea puţin.

Golul prin care Clujul a egalat e un avertisment pentru viitorul Stelei. Au luat mingea de la 15 metri în propriul teren şi au dus-o în plasă, fără ca măcar un delegat al lui Lăcătuş să fie aproape de a o atinge pina sa traga Dubarbier. Au fost preluări, o groază de oportunităţi, 6 pase consecutive şi 13 secunde, pe ceas!, în care Steaua a asistat la combinaţia campionilor.

 „Toja s-a pierdut, Lovin e singur la mijloc!”, exclama Andrei Vochin la microfonul A1. Da, aşa arată deseori Steaua. Ca o echipă vidă la mijloc şi puţin lucrată în atac. Cu multă luptă individuală şi puţin noroc, nu pierde. Dar pe cine mulţumeşte asta?

 PS: Chiar acum, pe gspTV, Gigi Becali se declara „extraordinar de multumit”, dar are aerul framintat al omului care are senzatia ca a gresit drumul. Senzatia am zis? Aproape certitudinea.  


Comentarii (141)Adaugă comentariu

un_valah  •  27 septembrie 2008, 15:21

vad ca pe aici lumea(stelistii in special) sufera de sindromul persecutiei… ce naiba ati ajuns voi sa va plangeti de arbitraj??? singura greseala a brigazii de ieri a fost lipsa cartonasului rosu la cadu… intr-adevar putea schimba soarta meciului…dar de ce nu ati aparut dupa furtul pe fata din sezonul trecut in ghencea sa va spuneti parerea despre arbitraj??? sau atunci a fost o prestatie excelenta a lui tudor??? am impresia ca desi au trecut ceva ani(aproape 20) de la revolutie voi tot ca in comunism aveti pretentia sa fie arbitrata steaua… sa fim seriosi…
in alta ordine de idei in meciul de ieri steaua n-a jucat mai nimic dupa ce a inscris… si cred ca ar trebui sa se declare multumita cu punctul obtinut, cu putina sansa clujul ar fi castigat…
nu zice nimeni sa nu-ti sustii echipa favorita, dar cred ca stelistii ar trebui sa vada si problemele echipei lor inainte sa arunce cu noroi in altele… ca au un lot super-valoros si ca de fapt nu prea joaca nimic… ca le lipseste un antrenor… ca axul central lovin-toja este la pamant…samd

Valeriu.  •  27 septembrie 2008, 16:13

Regret dar la Steaua ca si la C.F.R.valoarea e
second hand,mult sub cea a lui Dinam sau lui
F.C.Timisoara,apropiata de Vaslui sau Urziceni.

blabla  •  27 septembrie 2008, 16:59

Valeriu,regret,dar esti cam pe langa

Dragos  •  27 septembrie 2008, 17:03

Ce tot aveti cu Lacatus ? Am scos un egal la Cluj cu cea mai in forma echipa din liga 1 ! Steaua a jucat bine aseara ! Vreau sa vad cine mai scoate un egal la Cluj pe bune ca Steaua ! Mai taceti, ca suntem la 2 puncte de lider ! Nu la 13 ca anul trecut ! Sunteti varza! Daca nici acum nu e bine, inseamna ca ne meritam soarta…..daca schimbam antrenorii aiurea !

domnul q  •  27 septembrie 2008, 17:22

@NEA’popa cornelius…….
Mai nea’popa,tu ,spui ca jocul lui Toja este bun in centru terenului,ca jucator defensiv?
Nea popa,matale te pricepi la fotbal ca eu la repararea unui strung.
Pai matale nu observi ca Toja nu are agresivitatea unui recuperator,este lent pe repliere,este eminamente un jucator de profil ofensiv,un clasic de banda stanga,care mai intra in interior din banda,adica nu este un luptator de centru terenului pe care sa-l pui,sa-i distruga pe mijlocasii de profil ofensiv din echipa adversa!
Calitatea primordiala,de exceptie a lui Toja,este de a scoate in duel unu la unu,adversarul din joc!
Bree, nea’popa cate pase decisive a dat Toja din centru?Tiago,asa mai rudimentar cum este el,a echilibrat duelul la mijlocul terenului.
Matale stii,ca Lovin si Nicolita au alergat cel putin dublu pentru a suplinii lentoarea lui Toja?
Singurul mijlocas defensiv valid care joaca ceva este Lovin,iar Tiago merita o sansa in meciul cu Fiorentina.
Lacatus nu este antrenor,nu pentru ca nu are stiinta jocului,ci pentru lipsa de reactie din timpul jocului,cand nu simte momentele cu adevarat dificile si pentru ca nu citeste potential real al fiecarui jucator.In acelasi timp,pare a avea si jucatori preferati,pe care nicicu forcepsul nu-i scoti din primul 11,gen Arturo.Sa mai spun, ca fiara este cam fricoasa?!
Asa stau lucrurile,bree nea’popa……

Ion  •  27 septembrie 2008, 17:57

Din cate imi aduc aminte campioana Romaniei e CFR Cluj. De asemenea, CFR Cluj e echipa ce a invins la Roma. Steaua e o echipa de locurile 3-5. Nu vi se pare NORMAL ca o echipa de locurile 3-5 sa joace mai slab decat una cu valoare de CL ? Cum explicatid e exemplu golul primit de CFR ? O eroare de aparare demna de o echipa aflata la retrogradare, nu de o campioana. Mi se pare foarte curios faptul ca pe toata lumea preocupa jocul mai slab al unei echipe de mana a doua in schimb NIMENI nu e ingrijorat de jocul mediocru al campioanei. CFR Cluj ar fi trebuit sa invinga ieri la scor. Steaua are doar vreo 5-6 jucatori de valoare iar antrenorul Lacatus e – imi pare rau s-o scun – doar un natrenor de duzina. Si cu toate astea campioana nu numai ca n-a invins dar chiar se poate felicita ca a scapat fara infrangere fiindca daca in locul lui Arthuro era un atacant de clasa acela n-ar fi ratat ocazia sa speculeze gafele stupide ale apararii ceferiste si ale portarului clujean.

Ion  •  27 septembrie 2008, 18:05

In meciul de ieri am numarat cel putin 10 situatii in care un jucator clujean se gasea in posesia mingii la marginea careului de 16 metri. In TOATE aceste situatii mingile au fost trimise la bataie in careu, poate-poate o iesi ceva. Kone nu e deloc sustinut. El trebuie sa faca culoare, sa paseze si sa si finalizeze. Ba mai mult, ceilalti il mai si incurca. Nu mai zic de faptul ca jucatorii clujeni n-au fost in stare sa speculeze ‘varsta’ lui Petre Marin, lipsa de forma a lui Ogararu sau naivitatile unui jucator (Toja) care nu stie sa joace la inchidere.

un tip  •  27 septembrie 2008, 18:18

anagramismele sunt intentionate;)

tavi  •  27 septembrie 2008, 18:55

@Valeriu, tu la ce campionat te uiti?

ge0rgian  •  27 septembrie 2008, 19:51

Stelist de mic,spun cu tristete ca Steaua a avut noroc ca a scapat cu un egal.Dupa ce a marcat,Cluj a fost tot timpul peste noi dar steril.

Daniel  •  27 septembrie 2008, 20:08

poi inca o data albitrajul romanesc se vede poate daca il calca pe cap ii dadea un rosu dar asta este nu putem schimba rezulatul insa nu vad cfr-ul rezistand in 10

Andrei  •  27 septembrie 2008, 20:08

Dincolo de toate pasele si secundele pe ceas, golul CFR-ului a fost urmarea unei devieri nefericite, altfel Zapata ar fi prins mingea fara probleme si, cum s-a vazut, putea sa se joace cateva zile, ca tot n-ar fi marcat …”trombetistii”. Cat despre dominarea clujenilor, sa fim seriosi:ea s-a datorat tot Stelei, mai exact pasului inapoi facut prea devreme, iar nu unei superioritati evidente a visiniilor!

CFR-ist  •  27 septembrie 2008, 20:24

@un_valah
**! Ce tot ii tragi cu meciul de anul trecut? Acum vb de asta. Asa ar trebui sa vb si despre toate meciurile in care CFR a fost ajutata sa castige anul trecut ca sa fii corect. Intr-adevar, CFR a jucat mai mult datorita scorului, la inceput Steaua a atacat si CFR nici nu se vedea pe teren. Dupa gol s-au retras intentionat (cam prea mult in opinia mea, dar dupa pauza Lacatus a rezolvat asta). Cum poti sa spui ca nu a gresit arbitrul cand trebuia sa il elimine (CLAR) pe Cadu la 1-0 pt Steaua si apoi a dat galbene la orice faza se cuvenea pt Steraua si nu a aplicat aceeasi masura la clujeni? pereira l-a faultat pe Banel din spate inainte sa primeasca mingea si nu a fost macar avertizat verbal, Culio cerea tot timpul cartonasa galbene si nu a fost avertizat, etc. Mitica de la Liga a zis ca a fost corect dpdv al jocului sa nu il elimine pe Cadu, insa arbitrul trebuie sa aplice litera si spiritul regulamentului, nu percepte morale. Asa ca mai scuteste-ma cu chestiile astea.
Si inca ceva: Gigi Becali NU ESTE ANTRENORUL Stelei cum scria pe burtiera la interviul de pe GSP TV, iar „reportera” aia ar trebui sa ia niste lectii de jurnalism. Asa e cand se implica alte chestii in fotbal – este o ineptie sa ai 3 canale TV si sa transmiti acelasi lucru simultan pe ele 90% din timp. Ce naiba face CNA?

Felix  •  27 septembrie 2008, 20:49

Domnule Tolonta, ce parere avetio de arbitraj? ***

pt. Ion  •  27 septembrie 2008, 21:32

Amice, CFR Cluj are 1 campionat castigat in 100 de ani pe „carca” lui Dinamo si a Rapidului…
Roma a jucat cu voi mai slab decat in amicalul de pe Ghencea, si daca tot iti place sa faci comparatii, avea cam tot atatea meciuri oficiale in picioare cat Galatasaray in preliminarii la momentul cand ati castigat. Pentru tine, sa stii ca un meci castigat in Champions League nu inseamna ca aceasta competitie s-a terminat, si ca ati lasat o impresie placuta per-total. Mai sunt 5 meciuri in care aceasta impresie se poate foarte usor sterge(cum la fel se poate imbunatati-voi aveti o sansa mare – Bordeaux). Nu te lasa influentat de presa, adu-ti aminte cat au umblat astia cu clasamentul grupei din CL dupa ce a castigat Steaua la Kiev si era pe primul loc, in fata Realului….
Si putina modestie nu ti-ar strica, pana una alta Steaua la momentul disputarii meciului era liderul iar CFR-ul echipa de locurile 3-5. Voi tot echipa de locurile 3-5 ati ramas, iar Steaua de 1-2. Si in momentul in care voi ati castigat primul vostru trofeu din istorie, Dinamo era campioana careia nu ii mai ajungeai la nas, cea care a preferat pana la urma sa adopte pozitia „sezut” decat sa vada Steaua iarasi campioana, sper ca episodul sa nu se repete anul asta si „favoarea” sa fie intoarsa.
Si inca ceva, inaintea voastra au mai fost alti „visinii” veniti din „B” care se bateau la fel cu pumnul in piept. Dupa putin timp, au devenit eternii ocupanti ai locurilor 2-4, sau cum le placea lor sa isi spuna „campionii morali”…

ionut  •  27 septembrie 2008, 21:46

Rusine Augustus esti cel mai slab arbitru,cum ai putut sa inchizi ochii la ROSUL evident la Cadu?

doaroparere  •  27 septembrie 2008, 21:50

Nimic despre brutalitatea de rosu a lui Cadu. Un moment care putea schimba meciul. Daca era Dinamo, sareati toti pe arbitru …

ionut  •  27 septembrie 2008, 21:51

***Parca suntem pe vremea lui Valentin via Arpad.RUSINE AUGUSTUS.Cadu=ROSU DIRECT.

radu  •  27 septembrie 2008, 22:05

steaua nu joaca nimic…eu cred ca se vede clar lipsa de antrenor pentru ca Lacatus orice am face nu e antrenor…steaua joaca la noroc, un stil haotic, mingi lungi, la mijloc e spatiu cat poarta intre mijlocasi, banel joaca bine o data la 2 ani in rest alearga ca un pui fugarit de vulpe…toja e inchis mijlocas central cand el poate juca doar pe stanga…la cluj in afara de inspiratia lui dayro la gol n au avut nimic clar si asa e meci de meci…doar cand joaca cu gaz metan si farul mai dau si ei goluri…in liga o sa faca maxim 2 puncte…daca ne uitam ce lot avea hagi si ce lot are acum lacatus pai se poate spune ca hagi a facut din rahat bici iar lacatus din matase canepa

Spectator  •  27 septembrie 2008, 22:56

Daca mingea nu ricosa din Ghionea,gol norocos,cum ai scris Tontane?

Suporter Stelist  •  27 septembrie 2008, 23:10

Steaua a jucat slab iar CFR a dat dovada de lipsa de inspiratie. Daca CFR ar fi jucat ca la Roma ar fi batut Steaua la 3-4 goluri diferenta. Ambele formatii sunt altfel motivate in Liga Campionilor si cred ca vor face meciuri mai bune decat cel de vineri. Cadu ar trebui sa stie ca in CL nu se admite o asemenea lovire a adversarului, fara o suspendare de la 3-4 jocuri.
Am ramas cu impresia ca nici una dintre echipe nu a vrut sa riste pierdera meciului si implicit afectarea starii de spirit inaintea partidelor din Champions League. Cu privire la formula si asezarea Stelei pe teren, cred ca Toja poate juca maxim o repriza, pe stanga. Tiago cred ca este o solutie mai buna decat Ovidiu Petre, chiar si daca acesta din urma ar fi refacut. Semedo m-a dezamagit si mi-a lasat impresia ca nu vrea sa dea gol Clujului. Cu toate astea cred ca este cu mult peste Szekely. Bogdan Stancu are nevoie de doi oameni care sa-l sustina. Dayro este unul dintre ei dar Arturo mai are mult de lucru la capitolul „atitudine in joc”. Este mult prea indolent si in plus ma deranjeaza teribil lipsa lui de viteza.
Bafta Stelei si CFR-ului in Champions League!

corneliu popa  •  27 septembrie 2008, 23:34

Hei nike un_valahm sa nu avem amnezii cele mai multe furaciuni si „stata capra” le-a avut chefere anul trecut!! De ce credeti ca l-au luat pe Andone si acum l-au aruncat afara? Iar lui nike domnul q ii raspund sa citeasca cu atentie ce am scris!! Lacatus a jucat cu un singur inchizator de meserie, Toha a avut „zona” si a jucat altceva nu inchizator!! Pentru meciul cu Fiorentina nu poti sa risti sa joci cu un singur inchizator si atunci intr-adevar „la inchidere” este mai bun Tiago (daca Ov Petre sau Radoi nu pot juca!!)

romania inedit  •  28 septembrie 2008, 1:20

Si eu cred ca Steaua a avut noroc la Cluj de a facut 1-1 !

viorelciulian  •  28 septembrie 2008, 2:09

Se pare ca unii sunt luati de val si se bucura cam pentru nimic .Cum se poate uita ca Steaua recent a invins AS Roma .Sa vedem palmaresul si dupa aceia vorbim in rest numai bine.

Bella  •  28 septembrie 2008, 8:59

Fenomenul Steaua a devenit deja o obsesie nationala, care este indusa in mare parte de jurnalisti. Steau in sus, Steaua in jos. Daca joaca bine Steaua, bineinteles ca apare pe toate paginile ziarelor, daca joaca prost, iarasi apare pe toate paginile ziarelor. Este o discriminare la adresa celorlalte echipe. Cel mai frustrant este cand pierde Steaua. Atunci despre realizarea echipei castigatoare se vorbeste in treacat, iar Steaua este intoarsa pe toate partile, de parca ar fi echipa nationala a Romaniei. In campionatul romanesc mai exista si alte echipe. De exemplu as dori un articol si cu problemele CFR-ului sau a FC Brasov.

bau  •  28 septembrie 2008, 8:59

eu sunt sg care a vazut cum 2 clujeni trebuiau sa ia rosu direct in prima repriza?

Bella  •  28 septembrie 2008, 9:17

Si sa nu mai spun de atitudinea comentatorilor la meciurile in care joaca Steaua. Daca da gol Steaua, se striga: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Daca da gol echipa adversa, se zice doar: Gool si mda, a incasat-o Steaua. Din nou, parca am fi la un meci al echipei nationale. As dori o abordare mai impartiala, daca sunteti in stare de asa ceva, profesionisti fiind.

istvan  •  28 septembrie 2008, 11:40

Cu tot respectul dl.Tolontan,dar cat timp mai aveti de gand atat dvs. cat si ceilalti ziaristi ai gazetei sa ne stricati diminetile umpland primele 5-6 pagini zilnic cu tot felul de scarbosenii despre *** echipa din sud-estul europei,*** ghencea?Sunt cititor al gazetei de peste 20 de ani ZILNIC,sunt membru club gazeta,dar daca o sa mentineti aceasi linie,probabil voi renunta.La fel ca si mine vor proceda multi altii.Nu cred ca ar fii atat de greu ,daca ati fii impartial;sa faceti in asa fel incat in fiecare zi sa acordati unei alte echipe respectivele pagini.Doar putina vointa trebuie.In speranta ca mesajul meu va fi macar citit de dvs.va doresc o zi buna.ISVAN SERBAN-Cluj-Napoca.

deco  •  28 septembrie 2008, 14:28

articol aiurea toloo!!!!!! gol norocos cfr, si o bara, in rest nicio ocazie. Steaua nu a jucat super bine dar in deplasare. plus toja e superfotbalist pe extrema, nu e bine sa fie la mijloc dar nu era nici radoi nici ov petre. asa ca nu mai comenta tu ca nu joaca nimic steaua

Ion  •  28 septembrie 2008, 16:24

CFR cluj a jucat cu exact aceeasi determinare ca si la Roma. De ce n-au invins ? Pentru ca cineva foarte inteligent a omis un aspect important : Roma a atacat si s-a descoperit insa era clar ca Steaua nu va ataca pentru ca n-are valoarea Romei. Cine a pregatit tactica clujenilor a pregatit-o cu picioarele. Nu poti marca Stelei (si nici altor echipe de aceeasi valoare) doar aruncand mingi in careu. Trebuie sa mai existe si scheme, jucatorii sa se coordoneze, ori exact asta nu s-a intamplat. Toate fazele de careu ale clujenilor au fost la nimereala, la ce-o iesi. Daca asa considera o campioana a Romaniei ca se joaca fotbal atunci nu ma mir ca Borcea e atatd e sigur ca va castiga la pas campionatul asta.

Ion  •  28 septembrie 2008, 16:38

Intru totul de acord cu domnul Istvan de la Cluj. Astept cu incredere articole referitoare la calitatea mediocra a jocului practicat de toate echipele ce compun liga 1. De exemplu doua rezultate mediocre ale clujenilor (egaluri acasa cu Poli Iasi si U Craiova) au fost trecute cu vederea. Ne-am fi asteptat la ceva mai multa ingrijorare in ceea ce priveste scaderea de forma a campioanei. Se pare insa ca nimeni nu o considera campioana pe CFR. Nici macar ei insisi nu se ecomporta ca niste campioni tot cautand justificari in loc sa-si asume raspunderea si sa-si imbunatatesca jocul.

vasco  •  28 septembrie 2008, 18:54

E interesant cum se pling unii ca CFR-ul nu a cistigat cum „ar fi meritat”.In afara de o dominare sterila ,cu mult aplomb ce-i drept ,ocazii nu si-au creat,iar minunata si mult laudata faza a golului lor a fost un sir lung de pase consecutive dar nu a creat ocazia de gol,acesta fiind rodul intimplarii de af fi fost deviata mingea de catre Ghionea.La faza golului stelist,una de viteza in care apararea cfr-ista nu a putut interveni (nici chiar portarul)fiind foarte rapida,o schema lucrata nu s-a referit nimeni.Din cauza lui becali ** toata lumea e impotrva echipei,***

Lexmarkz  •  28 septembrie 2008, 19:49

Nu inteleg nimic din comentariile stelistilor, decit ca-si iubesc echipa si vad meciurile altfel decit restul lumii. CFR a fost superioara la toate capitolele, mai putin unul: portarul. Steaua a avut un noroc chior, putea sa piarda fara nici o problema. Cind cfr isi va aduce un portar care sa stie sa iasa pe centrari macar cit un copil de pe maidan, nu mai poate fi infrinta de nimeni in liga lui mitica.

Maris  •  28 septembrie 2008, 20:08

M-am intrebat de la inceput cine e Arthuro ,Kapetanos,Abel Moreno,Tiago, pe Toja l-am urmarit in MLS cand evolua la Dallas (sunt stabilit in USA)si nu m-a impresionat.
Am scris pe adresa a 3 cluburi din Romania un e-mail cu propunerea a 3 fotbalisti golgeteri la echipele lor de club(un atacant de careu si alti doi atacanti tehnici care pot evolua si mijlocasi),recunosc ca nu am dat nume,am vrut mai intai sa fiu contactat,dar spre uimirea mea nici un club nu a incercat sa ma contacteze. Dar vad ca se plang prin presa ca nu e echipa ce isi doresc. Contactati-ma pe e-mail,solutia, numele jucatorilor sunt la mine!!!

Dragos  •  29 septembrie 2008, 12:17

corect! absolut corect Tolo! bravo. Totusi…
Problema din mijloc va fi solutionata odata cu refacerile lui Ovidiu Petre si Mirel Radoi…de atac imi e mie mai teama…avem un Dayro care din ce in ce mai rar mai arata cate o sclipire k in primele meciuri la Steaua; un Arthuro care se misca greu, arata k stie cu mingea dar in momentele critice nu reuseste sa marcheze (vezi bara cu Bayern – unde sutul sau trebuia sa fie macar in portar, nu in bara – sau „ratarea” din meciul cu CFR); un Semedo care joaca bine doar cu echipele mici, dar in meciurile tari se cam pierde (ink nu putem stii exact totusi…mai e nevoie de cateva meciuri…am insa mari asteptari de la el); un Stancu care face treaba dar nu este creditat cu un loc de titular, ceea ce-l dezavantajeaza atat pe el cat si pe Steaua, dar un Stancu care are momente in care arata k totusi este prea tanar (merita totusi); un Kapetanos care marcheaza doar dak ii pui mingea perfect. Ne ramane sa vedem ce poate si Pedriel. Si poate-poate vine Vali Badea cu o pofta de joc mai mare si cu un simt al portii mai exact de la Greci (park acolo e) — toata problema la Vali Badea cred k era psotul pe care era folosit. Badea e un atacant de careu care stie doar sa bage mingea in poarta, nu e genul care sa dea centrari sau sa combine pe spatii scurte…d aia a jucat asa slab cat a jucat ultima vreme la Steaua, si de aceea l-au huiduit fanii…la Steaua II, pe postul sau normal, a dat satisfactie…Vali te asteptam… FORZA STEAUA!!!

Dragos  •  29 septembrie 2008, 12:25

@ Bella, care a zis: „Si sa nu mai spun de atitudinea comentatorilor la meciurile in care joaca Steaua. Daca da gol Steaua, se striga: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Daca da gol echipa adversa, se zice doar: Gool si mda, a incasat-o Steaua.”

ia mai arunca o privire pe rezumatul meciului CFR-Steaua si asculta un pic reactiile comentatorilor la cele doua goluri si zi-mi k la Steaua s-a „tzipat” cel mai tare…”gool este gol steaua…dayro moreno” sau „goooooooool cfr cluuuuj” …. care-o fi mai impartial? :))

maria  •  29 septembrie 2008, 14:22

sunt stelista si totusi zic la fel:steaua nu joaca mare lucru iar lacatus mai mult le nimereste decit le gindeste;se vede un joc haotic cu inclinatie catre defensiva.nu m-a impresionat jocul lor ; cred si simt ca inca nu este gasita formula de 11 in joc.
uneori merge ,dar paote ca acolo unde adversarul este neatent,in rest nu vad prea multe scheme de joc ,asa ca la marile echipe;spectacol ,adica ,nu prea ci mai mult o disperare pentru cistig si orgolii cit cuprinde.

biggportos  •  30 septembrie 2008, 20:08

fratilor voi nu vedeti ca steaua nu joaca NIMIC
in afara de aparare nu avem nimic.
Si sa ma scuze Lacatus [pe care-l respect ce a facut pt steaua ca jucator]dar in jocul stelei lipseste orice idee tactica nu am vazut nici o schema si mai grav nici un ‘UN-DOI’
Pai asa vrei sa joci in continuare „domnule Lacatus”?
daca a ajuns „marele jucator LOVIN „sa fie jucator de baza asta spune tot.
Pacat de renumele STELEI
TOLONTAN ARE DREPTATE

Mike  •  1 octombrie 2008, 0:26

i-au subestimat … se credeau ei campioni…MA BUCUR CA A CRESCUT CAMPIONATUL DIN PDV FOTBALISTIC.

un_valah  •  1 octombrie 2008, 11:48

”113. CFR-ist on 27 Septembrie, 2008 8:24 pm
@un_valah
**! Ce tot ii tragi cu meciul de anul trecut? Acum vb de asta. Asa ar trebui sa vb si despre toate meciurile in care CFR a fost ajutata sa castige anul trecut ca sa fii corect. Intr-adevar, CFR a jucat mai mult datorita scorului, la inceput Steaua a atacat si CFR nici nu se vedea pe teren. Dupa gol s-au retras intentionat (cam prea mult in opinia mea, dar dupa pauza Lacatus a rezolvat asta). Cum poti sa spui ca nu a gresit arbitrul cand trebuia sa il elimine (CLAR) pe Cadu la 1-0 pt Steaua si apoi a dat galbene la orice faza se cuvenea pt Steraua si nu a aplicat aceeasi masura la clujeni? pereira l-a faultat pe Banel din spate inainte sa primeasca mingea si nu a fost macar avertizat verbal, Culio cerea tot timpul cartonasa galbene si nu a fost avertizat, etc”

nu am zis ca nu trebuia eliminat cadu… daca ai fi citit atent ai fi observat asta… dar ca de obicei voi stelistii nu vedeti decat ce va convine… cat despre culio a fost cel mai faultat jucator, de multe ori de galben, si arbitru nu a dat nici un avertisment…
nu as fi vb de meciul de anul trecut dar vad ca stelistii se revolta pentru lipsa unui cartonas rosu si incearca sa ascunda jocul slab al stelei in spatelele greselii de arbitraj… ma intreb ce valuri se faceau daca steaua avea 2 penalty-uri clare nesanctionate???

un_valah  •  1 octombrie 2008, 11:49

in alta ordine de idei degeaba incercati sa minimalizati victoria clujului la roma… nu neaparat rezultatul a socat ci modul cum au abordat clujenii de la 0-1 partida… steaua desi are o experienta mult mai mare in cupele europene joaca timid…, s-a vazut si ieri la fiorentina o echipa ce a jucat aproape la fel ca roma, cum steaua a intrat pe teren cu gandul la 0-0… iti propui putin obtii putin… si aici nu ma refer la rezultat ci la modul de abordare a jocului… din pacate in afara de meciul cu kievul, care totusi nu e roma, steaua nu a facut vreo partida memorabila in champions league… inca asteptam, poate cu lyonul…