Ursus devine sponsor al „nationalei”

Dupa o lupta in trei, Bergenbier (actualul partener), Ursus si Golden Brau, Ursus a cistigat statutul de sponsor principal al echipei nationale, sustin surse federale. Timisoreana, o alta marca a SAB Miller, este sponsor al Cupei Romaniei. Contractul lui Ursus va incepe la 1 ianuarie 2009.

vineri, 17 octombrie 2008, 6:10

Dupa o lupta in trei, Bergenbier (actualul partener), Ursus si Golden Brau, Ursus a cistigat statutul de sponsor principal al echipei nationale, sustin surse federale. Timisoreana, o alta marca a SAB Miller, este sponsor al Cupei Romaniei. Contractul lui Ursus va incepe la 1 ianuarie 2009.


Comentarii (13)Adaugă comentariu

romania inedit  •  17 octombrie 2008, 19:28

E bine ca vin bani in fotbal !
bani privati , nu bani publici ca pana acuma ! 🙂

WebMonkey Land  •  17 octombrie 2008, 20:00

Îmi place mai mult Ursus decât Bergenbier. De câte ori am fost plecat afară făceam cadou câte o cutie de bere Ursus!

YODA  •  17 octombrie 2008, 22:01

e mult mai bine Ursus decat Golden Brau, sa ma scuze, dar e diferenta mare de brand. Si de gust 😆

Moreni  •  18 octombrie 2008, 0:33

si cati bani vor da la nationala? pe cati ani? la cat se va ridica investitia pe langa banii din contract?

subiectiv  •  18 octombrie 2008, 2:52

a anuntat-o si prosportu acum vreo 3 saptamini, dar e bine ca avem confirmarea…

ZORRO  •  18 octombrie 2008, 23:32

Hi, vai, si de-acum prietenii n-or mai sti de ce?

BABILONUL IMOBILIAR  •  18 octombrie 2008, 23:45

Ursus e peste celelalte doua. Sa fim seriosi, nu s-au luat astia din federatie dupa gust, ci dupa…bani (EUR) ! 🙂

Speram si ca noul sponsor sa nu mai comande reclame care sa intrerupa meciul la TV(in direct sau sa lase sonorul ala de…facut pipi! peste imaginile din timpul jocului)…!!!

explorish  •  20 octombrie 2008, 18:35

„ursus” suna mai romaneste decat „bergenbier”, si deci mai potrivit cu nationala. plus ca animalu e micheteau, inspira forta (cat timp nu se aduce vorba de ursii gunoieri din racadau, probabil francezii o pot face la meciul urmator, ca ei au idei d-astea).

pe de alta parte, ma obisnuisem cu galbenul bergenbier, practic ei au creat ceea ce avea sa devina „mareea galbena” care a atins apogeul pe letzigrund. respect.

Moreni  •  20 octombrie 2008, 23:47

ursus are rosu, culoare definitorie…si noi avem o istorie cu rosu la nationala…prietenii stiu de ce…