Mitsubishi te cheama pe gheata din Finlanda

Mitsubishi a lansat un concurs pentru şoferii care iubesc adrenalina şi viteza. De ani de zile, Mitsubishi susţine cursele de raliu şi sprijină automobiliştii pasionaţi de senzaţii tari.Adică şi pe tine, dacă simţi că te-ai săturat să stai blocat în trafic. Traficul infernal al oraşului iţi limitează libertatea şi te face să treci printr-o experienţă frustrantă în fiecare zi.

duminică, 9 noiembrie 2008, 10:00

Mitsubishi a lansat un concurs pentru şoferii care iubesc adrenalina şi viteza. De ani de zile, Mitsubishi susţine cursele de raliu şi sprijină automobiliştii pasionaţi de senzaţii tari.Adică şi pe tine, dacă simţi că te-ai săturat să stai blocat în trafic. Traficul infernal al oraşului iţi limitează libertatea şi te face să treci printr-o experienţă frustrantă în fiecare zi.

De aceea, Mitsubishi lansează control10.ro, unde eşti provocat să controlezi noul Mitsubishi Lancer Evolution X. Distrează-te cu cele 10 probe ale jocului şi iarna asta poţi trăi experienţa vieţii: curse pe gheaţă în Finlanda.

[kml_flashembed movie=”http://da.gsp.ro/mitsubishi/reveal.swf” height=”264″ width=”360″ /]

Orice şofer adevărat ştie că totul stă în control.

P.S. Tot pe control10.ro, poţi să cîştigi şi o jachetă de raliu profesională în fiecare lună. O să ai nevoie de ea în Finlanda. 🙂

Publicitate: Opinia nu aparţine autorului blog-ului.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

BABILONUL IMOBILIAR  •  31 octombrie 2008, 17:42

Nasol…, la traficul din Capitala, cum naiba sa te simti?!
E adevarat ca numarul masinilor a crescut vertiginos in ultimii ani, de la 70.000 in 1989, la peste 1,5 mil actualmente…, dar si edilii nostri, ce sa mai…
Problema e ca orasul…asta e. Ar trebui sa invatam sa mergem si cu bicicleta, sa se investeasca mult mai mult in metrou, sa existe o infrastructura adecvata s.a.
Despre mizerabilii care conduc ca descraieratii, doar atat: legea e blanda…, autoritatile sunt slabe de multe ori. Educatia, aici stam rau. Si in domeniul circulatiei rutiere, din pacate…

Andrei  •  31 octombrie 2008, 18:55

Initiative de a oferi oportunitati pentru pasionatii vitezei exista. Romexpo, Corbeanca sau alte aeroporturi din tara sunt deschise din cand in cand celor ce vor sa „forjeze”, insa majoritatea evenimentelor nu sunt indeajuns de bine promovate.
Consider orice ocazie de descatusare, dupa o saptamana petrecuta in traficul de Bucuresti, ca fiind destinatia preferata in weekend! 🙂

khris.ro  •  31 octombrie 2008, 19:43

Sunt din Timisoara iar situatia aici este cat de cat sub control desi nu suntem departe de haos. Cea mai mare problema o avem cu nesimtitii care nu respecta regulile, depasesc colona la semafor, blocheaza intersectia sau trec pe rosu. De obicei, din masinile acestor persoane se aud manele…

romania inedit  •  1 noiembrie 2008, 1:19

Am vazut acu maxim o saptamana pe TVR , un reportaz cu unii care mergeau pe contrasens !
Si in Slatina se merge pe contrasens , primarul municipiului Slatina fiind ocupat sa dea banii clientilor politici , in loc sa cumpere camere de supraveghere !
In Elvetia daca te prinde ca ai mai mult de 50 km din viteza maxima admisa pe acea portiune de drum , iti confisca masina !
Solutia o constituie impozitele mai mare platite de cei care au masini scumpe si cu multi cai putere !
Sa emigreze daca nu le convine cum se circula in Bucuresti sau in alte orase , si nu pot accelera !
In localitate viteza maxima este de 50 km/h !

Voinea  •  1 noiembrie 2008, 2:02

sa speram ca macar in urmatorii 2-3 ani cineva cu suficienti bani va investi intr-un circuit. Nu pentru competitii europene.. ci pentru pasionatii de masini , posesorii de ceva CP in plus ce doresc sa-si consume energia negativa acumulata in traficul haotic plin de nesimtiti ce nu respecta regulile. Cunosc multe perosane ce ar fi clienti fideli platitnd sute de euro lunar pentru placerea de a conduce sportiv masina proprie. Si ar mai fi avantajul publicatiilor auto ce ar putea testa, emisiunile auto (cred ca nu suntem putini cei ce asteptam cu nerabdare sa apara un nou episod din Fifth Gear sau Top Gear pe torenti).
Hai cu circuitu’ ca vor fi clienti destui !

malasuerte  •  1 noiembrie 2008, 17:43

frustrant
in plus , am suferit un accident de circulatie pe drumurile nationale in urma cu putini ani , din care doar Dumnezeu m-a scapat teafar,au fost si morti , masinile praf ,desi nu aveam nici o vina ,e inca un calvar sa conduc desi inainte mi se parea cea mai sigura modalitate de deplasare ,credeam ca nu o sa mi se intample nimik niciodata atata timp cat respect regulile…

john  •  1 noiembrie 2008, 21:52

In Romania, masina nu este considerata un obiect folositor, ci este un mijloc folosit de frustrati si complexati pentru a se da mari. D’aia sunt asa de multe masini, d’aia exista un numar disproportionat de masini fitzoase, d’aia se ambaleaza motorul pe 3 metri: ca sa se faca prostu’ remarcat. Si sa nu uitam de geamurile fumurii si de nichel, foarte mult nichel, cat mai stralucitor.
Pe vremuri, in sat, la hora, flacaii incercau sa se faca remarcati de frumoasele locului aratandu-si caii si prin chiuituri si fluieraturi sau pocnind din degete. Acum, fii si nepotzii acestora din prima si a doua generatie devenita incaltzata dupa descalecarea la oras, incearca acelasi lucru pe soselele si bulevardele patriei.
Desigur, fenomenul nu se rezuma la masini si nu e specific Romaniei. In America, de pilda, daca vezi pe strada o masina, de preferinta japoneza si mai veche, cu geamuri fumurii si jante excesiv de nichelate, poti sa fii sigur ca la volan e un negru.
Toata treaba asta a fost documentata, nu e un rezultat al rasismului si elitismului de care as da dovada, probabil e viceversa: http://faculty.chicagogsb.edu/erik.hurst/research/race_consumption_qje_submission.pdf

unul  •  3 noiembrie 2008, 7:42

John, eu cred ca tu esti frustratul, ca nu-ti permiti sa-ti schimbi si tu harbul mostenit de la tata intr-o masina decenta.
Ai o gandire demna de perioada de dinainte de 89, dupa tine toate masinile ar trebui sa fie identice.Sa fie toata lumea o turma, nimeni sa nu se deosebeasca (nu numai in ceea ce priveste masinile.
PS:nu am masina proprie

alexe elena  •  3 noiembrie 2008, 11:48

Ideea spotului este FURATA! SEAT a lansat acum 1-2 ani un spot identic pentru modelul Ibiza… cautati pe youtube SEAT Ibiza 2006!
Daca tot faceti ceva, macar original sa fie.

Mitsubishi, ai dezamagit!

Matei  •  3 noiembrie 2008, 19:02

Elena, gresesti. Spotul Ibiza 2006 avea alt concept. Acelasi spirit, obiceiuri diferite – era sloganul…