Rapid deschide pe benzi

Un club s-a desfiinţat, iar altul se pregăteşte să-l primească pe Gheară

joi, 13 noiembrie 2008, 12:23

Un club s-a desfiinţat, iar altul se pregăteşte să-l primească pe Gheară

Echipa de divizia secundă Prefab Modelu s-a dizolvat prin teleconferinţă. Pentru cine nu ştie, teleconferinţa presupune nişte cetăţeni înghesuiţi unul în altul ca să audă pe speaker ceea ce spune şeful care, de regulă, nu simte dacă vorbeşte în gol sau dacă chiar îl pricepe cineva. N-aţi pierdut nimic, există viaţă şi după teleconferinţă.

Prefab a fost ambîţul lui Marian Miluţ. Omul de afaceri din construcţii a simţit recesiunea şi şi-a lichidat moftul.

Dar criza are şi partea ei bună. Se spune că lui Taher îi va urma Nicu Gheară în Giuleşti, personaj pe care Copos nu va avea chef să-l încurce în contracte bine întocmite.

Vă daţi seama ce veselie urmează? Rapidul va fi prima echipă din lume care va evolua numai cu jucători de bandă, atraşi de mirosul liniilor albe. Iar iarba, ohooo, în sfîrşit, iarba va creşte dreaptă, bogată şi numai bună de uscat. Practic, nu va conta ca formaţia să fie scurtă, ci lată.

Au dreptate economiştii! Într-un fel, criza pune lucrurile la punct. Industriile energofage, precum cea a cărămizilor, vor suferi. DAR PIAŢA CĂRĂMIZILOR DE BANI VA ÎNFLORI, CA ŞI CULTURILE ALTERNATIVE. E CLAR! INTRĂM ÎN EPOCA BIO.


Comentarii (49)Adaugă comentariu

subiectiv  •  13 noiembrie 2008, 1:34

buna asta, recunosc! i-ai cam dat-o lui nikos… se vede ca sunteti „amici” vechi! ma intreb daca o sa mai citeze horica gazeta de acum inainte la „probabil cel mai bun talk-show din romanica”
hai ciao! si-am tras linie 🙂

albanezu  •  13 noiembrie 2008, 1:46

chiar citeam ceva interesant azi
mafia are cistiguri imense in perioada asta de criza economica
o avea legatura si gheara ca se baga in acest moment

petcu  •  13 noiembrie 2008, 4:02

tare esti!

TAViX  •  13 noiembrie 2008, 6:14

ghiara. cu ce alt mare mafiot s-ar putea mandrii romania peste hotare?!

Camford Oxbridge  •  13 noiembrie 2008, 6:30

Daca mai vine si Nicu Gheara in fotbalul romanesc ma apuc de snooker si bridge (care de fapt imi si plac). Bun articol Cataline !

grga pitic  •  13 noiembrie 2008, 7:49

tare de tot!beton tolo

Hip  •  13 noiembrie 2008, 8:11

Umflatul ala cu fatza de prostanac e asa periculos? Suntem o tzara de tembeli in cazul asta…

BABILONUL IMOBILIAR  •  13 noiembrie 2008, 8:24

Copos e „descurcaret”, stie e el…, de la UTC.

Vasile Alexandrescu  •  13 noiembrie 2008, 8:59

Excelent TOLO.Comunisti,interlopi,prafuri,folcloriste,tomberoane.Odata cu venirea lui gheara sa vezi pozitia de drepti a angajatilor FRF.Inainte duelul sa dadea intre militieni(securisti)vs armata.De data asta va fi POLITIE (militieni+securisti) vs INTERLOPI.Oare ce vor alege cei din FRF?Alternanta?Saracul Gigi Becali avea si el o metoda de contracarare si i-au luat-o si pe aia:premierea.El macar m-ai ajuta si alte echipe sarace, asa astia or sa fure doar pentru ei.

xyz  •  13 noiembrie 2008, 9:20

Tolo, am si eu o curiozitate: inainte sa publici articolul de mai sus, te-ai gandit putin la integritatea ta fizica? Eu am incercat sa ma pun in locul tau putin si sincer, mi-ar fii teama sa ma iau de un mafiot asa, pe fata. *** Felicitari pentru curaj oricum! ***

Genceaforever  •  13 noiembrie 2008, 9:30

Tare aricolul, as mai adauga ceva: cu cazier nu prea poti sa gasesti un loc de munca, dar poti cumpara Rapidul!
Viel Spaß!

ciprian  •  13 noiembrie 2008, 9:32

Cu ceva timp in urma Gigi se dadea in spectacol la o televiziune, moment in care la telefon a intervenit Gheara. Iar Gigi, desi atacat, a tacut malc, a bagat capul sub masa si a asteptat sa termine nasul lui Mutu (in caz ca ati uitat). Cam asta reprezinta Gheara in fotbalul romanesc si in societatea asta de milionari curati si cinstiti. Vai de Rapid!

Ovidiu Miron  •  13 noiembrie 2008, 9:45

Eu ma voi concentra doar pe activitatea sportiva a Rapidului.

Mi-ar placea ca Rapidul si alte echipe din Romania sa aiba rezultate frumoase in Europa. De asta ne uitam la fotbal, de asta speram tot timpul in zile mai bune.

Nu cunosc activitatea lui Nicu Gheara, posibil sa ai dreptate, posibil sa nu. E un articol taies si ironic. Probabil ca te bazezi pe ceva. Dincolo de toate aceste lucruri, important e ca o echipa de traditie ca Rapidul sa mearga inainte.

Vei spune, „da, dar nu oricum”. Tu ai zis-o in cadrul discutiilor despre prezenta la vot la referendumul din noiembrie, 2007: „viata nu e proiectia idealului”.

jenica  •  13 noiembrie 2008, 9:47

cu ani in urma se striga in Giulesti : Manea, Tara si cu Ghiara cel mai bun atac din tara; a se intreba vechii rapidisti; are banii necesari sa vina, dar cred ca dl. Copos nu vrea si daca el nu vrea asa va fi; un vechi rapidist

dimitri  •  13 noiembrie 2008, 9:51

Nicu e tare, cel puţin aşa reiese din profilul lui de *** care acum e băgat la secret.
Păi cine are poze cu Al Pacino, Steven Segal, Ronaldo şi Figo?
În plus cine îşi permite să-i *** pe băieţii de la SRI?

Toni Cufran  •  13 noiembrie 2008, 10:03

Despre Nicu Gheara am citit prin ziare numai supozitii. Ca ar fi mafiot international, ca ar avea retea de recuperatori, ca a fost urmarit de sri, cate si mai cate. Dar nu am auzit sa fi fost chemat la DNA sau ca vreun talpes sa il acuze de ceva concret. Despre Copos insa am auzit ca are dosare la DNA pentru diverse hotii (loteria, transferurile de jucatori, afacerile cu Felix etecetera). Patriciu a furat Rompetrol cu complicitatea lui Adrain Nastase, care are si el dosare beton la DNA, dar se strecoara pe sub Lege pentru ca… „e in carti”. Gigi Becali…ca sa mai spun? In aceste conditii mai putem vorbi despre onorabilitatea lui Gheara?

nebunu’  •  13 noiembrie 2008, 10:05

Daca vine Gheara la Rapid, la anu’ vor lua campionatul; Se pare ca acest individ e spaima TUTUROR „oamenilor de afaceri”. Foarte bine le face

Cătălin Tolontan  •  13 noiembrie 2008, 10:30

xyz: nu e nici un curaj. Asta e meseria mea.

Cătălin Tolontan  •  13 noiembrie 2008, 10:30

subiectiv: buna poanta 🙂

fanfotbal  •  13 noiembrie 2008, 10:48

tolo tu ai scris articolul asta din propria vointa si nesilit de nimeni?

AlbAlbastru  •  13 noiembrie 2008, 11:30

Stati linistiti ca nu este Gheara mai mafiot ca si Becali Gigi sau varu’su Ioan
sau Mircea Sandu sau Dragomir… ***
Forza STIINTA. La anul CAMPIONI.

santiago  •  13 noiembrie 2008, 11:31

Daca vine Nicu Gheara,stafful va fi completat de Adi Mutu,Ion X 2 Tiriac,Raluca Sandu si alti buni consumatori.La intrare vom primi cite o biluta sau o liniuta,dupa posibilitati.
Probabil la oficiala vor sta fetele pe care le cauta Prunea si alti interlopi,iar cel mai
fericit va fi Copos,care va incasa din toate partile si nu va mai fi ingrijorat de drama exportatorilor.GSP isi va muta tabara din Ghencea in Giulesti pentru ca intr-o asemenea
atmosfera te poti bate si cu Libertatea,Can-can sau Ziarul financiar si chiar OTV. Cataline esti bun,dar nu cu astfel de glume.

dan  •  13 noiembrie 2008, 11:39

Tolo, fratele meu esti tare. Da nu-nteleg ce ti-a venit .Oricum Ghiara a mai fost pe la Craiova cu Netoiu si a facut………..

Cătălin Tolontan  •  13 noiembrie 2008, 11:47

fanfotbal : da, domnule din spania, nu mai nimeni responsabil, dc ai o treaba, cu mine tb sa o rezolvi! 🙂

Dr Ls  •  13 noiembrie 2008, 11:56

Tolo, care-i chestia cu domnule din Spania? L-ai „ginit” ppe fanfotbal ca e din Spania dupa IP? Chiar nu inteleg… Sau e nikos insusi si avem o epifanie online…

AlbAlbastru  •  13 noiembrie 2008, 12:00

OK domnu Tolontan daca mi-ati trunchiat mesajul, sa-l scriu sub alta forma.Stati linistiti ca nu este Gheara mai mafiot ca si Becali Gigi sau varu’su Ioan sau Mircea Sandu sau Dragomir… numai ca unora le este tare frica ca nu cumva sa nu mai poata fura Steaua in frunte cu Becali atit de mult si sa nu-si mai poata folosi cunostintele si prietenii de la FRF si Liga in cazuri cu Valize si Brichete daca Gheara vine la Rapid. Aceeasi gargara si aceleasi manevre dintotdeauna ale presei.
Forza STIINTA. La anul CAMPIONI.
P.S. Sper ca asa e bine, nu mi-l mai cenzurati (mesajul).

xyz  •  13 noiembrie 2008, 12:21

@Tolo: in Romania deseori e nevoie de curaj pentru a-ti face meseria.

red baron  •  13 noiembrie 2008, 12:41

tare as vrea sa aflu odata ce ti-a facut gheara, de-l urasti asa mult, bine, nu ca eu l-as place, dar hai sa-ti povestesc ceva poate te inveseleste, acu 5 ani un nepot a lu gheara s-a oprit cu emrtanu in mijlocu drumului si statea cu prietenii lui indopati cu steroizi, in masina, lumea claxona, lui nu-i pasa, un domn mai curajos s-a dus si i-a rugat sa se dea la o parte, nepotu a devenit agresiv, tu stii ba cine e gheara?ia haideti baieti sa*** lu asta, ghinionu lor, omu fusese in legiunea straina si i-a batut rau pe toti:)

noni  •  13 noiembrie 2008, 13:18

mai jenica,era vorba de : Tara,Goanta si cu Ghiara cel mai bun atac din tara !!!

johnny bravo  •  13 noiembrie 2008, 13:46

de ce te rezumi doar la substante halucinogene ?

nebunu’  •  13 noiembrie 2008, 14:19

Tolo, am impresia sau fanfotbal e chir NICUsor …. tema acestui articol!!!!!; Vezi ca poate iti trimite vreo 2 baieti sa te salute .

nike01  •  13 noiembrie 2008, 14:21

da aici ai dreptate . se vor schimba sferele de influenta mult in fotbalul romanesc . transferul lui gheara la rapid este cel mai bun transfer din istoria rapidului . practic puterea va trece din miinile unor machidoni (fam. Becali ) in miinile altui machidon . dar important e ce se intimpla dupa aceea . daca chiar au de gind sa curete fotbalul nostru sau se va muta puterea si cu ea influenta .

habarnam  •  13 noiembrie 2008, 15:15

bio e buna. 😉

peshte  •  13 noiembrie 2008, 15:19

Noroc ca nu esti judecator,ceva de care sa atarne situatia unora sau altora,caci era jale,ma rog ,in sensul nu prea bun al cuvantului.
Oricum la ora actuala vii doar cu supozitzii nimic concret,chiar daca pare previzibila aceasta venire alui Gheara dar,eu cred ca este omul care ai place sa stea la umbra nu in soare,tu ce zici???

Cătălin Tolontan  •  13 noiembrie 2008, 15:22

peshte : ei, nu ramine el chiar ascuns! gheara apare cind si cind in spatiul public ca sa-si marcheze teritoriul si sa si afirme onorabilitatea. Nu stiu dc va veni la Rapid desi inteleg ca la Fanatik a anuntat ca deja il sprijina cu bani. Sa vedem.

UTA’s fan  •  13 noiembrie 2008, 16:48

CATALINE,de UTA nu mai scrie nimeni de la voi?

UTA’s fan  •  13 noiembrie 2008, 16:51

@albalbastru:Voi tot la anul sunteti campioni**

14/88  •  13 noiembrie 2008, 17:42

Cred ca ai omis sa spui ca te judeci cu un om…pe care il ataci ca se drogheaza…culmea…nici nu ai dovada :)))) ***….felicitari…Razbunarea stii cu a cui arma e…. :)))

curiozitate  •  13 noiembrie 2008, 17:51

poate sa-mi spuna si mie cineva cu ce se ocupa acest nicu gheara ?

nebunu’  •  13 noiembrie 2008, 18:04

L-am ascultat pe Gheara la gspTV si saracutul de el e nevinovat si n-are nici cea mai mica banuiala de ce serviciile secrete sunt calare pe el, ii asculta telefoanele si il urmaresc in permanenta;
FAZA ASTA E CA SI CAZUL VALIZA – Toata lumea stie ca a vrut sa dea banii dar nu prea sunt probe sa demonstrezi, la fel si cu Nicu Gheara, toata lumea stie ca face , ca drege dar in lipsa de probe E NEVINOVAT.

2449  •  13 noiembrie 2008, 19:02

Ce nu inteleg e cum rezistati in Romania ? Pai aia-i viata? Interlopii zburda in nestire pe la tv, „politicienii” fura ca-n codru, dna-u isi face treaba excelent, de cocalarism ce sa mai zic …practic , ca cetatean, traiesti o jignire continua. Inca o data: cum rezistati?

cipopescu  •  13 noiembrie 2008, 19:06

sa-l coopteze si pe nutzu camataru in actionariat. Si pe costel bobic…sa fie un grup mai mare, asa ca la dinamo

Skywalker  •  13 noiembrie 2008, 20:51

Tolo…le zici bine. Te apreciez mai ales pentru curaj….e bine ca mai sunt si d-astia curajosi ca tine.

Totusi, sunt sigur ca ai avut tu ceva de impartit cu asta candva, ca prea te iei de el cu fiecare ocazie…sunt curios ce…

vezi sa nu te trezesti cu vreo 2-3 haidamaci care te asteapta prin parcare sa te boxeze…nu de alta, da astia nu prea au simtul umorului foarte bine dezvoltat….

dipaR  •  13 noiembrie 2008, 22:54

undefined

radu  •  13 noiembrie 2008, 23:21

Sunt deja cativa ani de cand il acuzati pe Gheara in articolele dumneavoastra si mai mult decat atat il acuzati clar de trafic de droguri(ma rog printre randuri sa zicem).Tare sunt curios ce conflicte ati avut cu dansul pt ca din ce observ e personajul care v-a deranjat cel mai tare.
Oricum respect pt curajul dumneavoastra.

johny  •  13 noiembrie 2008, 23:35

nicu gheara asta e paranoic total….apare tot timpul la tv,ziare si reviste si ne spune tot timpul ca el este vanat de serviciile secrete din romania iar el vinde droguri intr-o veselie de ii sar ochii din cap si sub acoperirea agentiei space models face prostitutie el fiind pestele neincoronat al Romaniei si cu aceste prostituate incearca sa isi faca loc in cercurile sus-puse din toata lumea(ibiza,monte carlo,hollywood).De asemenea ca sa va dati seama ca este paranoic total el urmareste filmul”nasul” al lui Francis Ford Coppola zilnic absolut toate partile(insumand circa 9 ore de film)el crezandu-se personajul principal din acest film.Cum acest personaj paranoic poate sa conduca vreodata acest club cu acesti minunati suporteri?mai bine sa ne lase in pace si sa-si conduca toata familia si gloata lui compusa din nenumarati fini(daca i-as enumera pe toti mi-ar trebui paginile a 3 ziare) sau sincer cel mai bine i-ar sta dupa gratii ……..FORZA RAPID!!!!!!!!!!

leogrecu  •  13 noiembrie 2008, 23:43

stiinta campioana cand o zbura porcu iar de rapid ce sa zic imi pare tare bine poate se va desfiinta ca prea ne-am saturat de farmecul vietii

Andrei  •  19 noiembrie 2008, 12:06

ar trebui sa se desfiinteze mai multe echipe din romania, atat din diviziile C,B, dar si din A, vom vedea dupa criza, ca si banii negri, care sunt majoritari in fotbalul autohton, se termina si sunt afectati de criza.

adidas  •  25 iulie 2009, 0:56

ar fi bine sa vina nicu gheara dar nu lasa copos nici mort rapidul din mana de fier cu care conduce de atatia ani