Sarbu, capitanul de furtuna

CME anunta ca Adrian Sarbu devine CEO al companiei prin retragerea lui Michael Garin. Este pozitia cu cea mai inalta autoritate din media internationala la care accede un roman. Iulian Comanescu a semnalat numirea pe blogul sau.

luni, 15 decembrie 2008, 4:26

CME anunta ca Adrian Sarbu devine CEO al companiei prin retragerea lui Michael Garin. Este pozitia cu cea mai inalta autoritate din media internationala la care accede un roman. Iulian Comanescu a semnalat numirea pe blogul sau.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

2 murdoci  •  15 decembrie 2008, 19:52

Chiar si pentru un manager ca Sarbu, 2009 va fi un an greu, al dracului de greu. In rest, intradevar niciun roman nu a stat mai sus in media .

alk  •  16 decembrie 2008, 8:51

Omul e un priceput, nu pot spune altceva. Se vede si din atitudinea fata de nou in televiziune (mereu a fost vizionar in ceea ce priveste echipamentul de transmisie si de studio). Plus ca stie sa-si vinda marfa..

Thavi  •  16 decembrie 2008, 8:55

Bravo lui! Felicitari!

bagatare si punct ro  •  16 decembrie 2008, 10:44

bravo lui. felicitari.

kanuta  •  16 decembrie 2008, 11:13

Sper sa-si publice memoriile peste vreo 30 de ani, ca sa stim si noi cum a reusit sa faca un astfel de trust.

alk  •  16 decembrie 2008, 14:21

@kanuta da, da, pentru ca eu am o curiozitate: daca a fost pe Inter in momentul in care a plecat Ceausescu..

aciduzzu  •  16 decembrie 2008, 14:27

Si totusi e vorba despre media est europeana(CME inseamna fosta Iugoslavie, Ucraina, fosta Cehoslovacie, Romania si Bulgaria), hai sa fim seriosi si sa recunoastem ca intr-o companie media vest europeana n-avem sanse.

Adrian  •  16 decembrie 2008, 23:57

Felicitari lui Adrian Sarbu si la mai mare. Cine il cunoaste stie ca Sarbu este un produs autentic al media romanesc, avand scoala lui Ion Tiriac la business.

Stefan  •  17 decembrie 2008, 7:41

Kanuta, unul din locotenentii lui din vremurile bune se pregateste sa lanseze pe piata o carte, acum in decembrie. Nu cred ca Tolo imi va permite sa dau detalii… Vei avea ce sa citesti 😉

rough-silk  •  17 decembrie 2008, 12:33

zice aciduzzu „Si totusi e vorba despre media est europeana(CME inseamna fosta Iugoslavie, Ucraina, fosta Cehoslovacie, Romania si Bulgaria), hai sa fim seriosi si sa recunoastem ca intr-o companie media vest europeana n-avem sanse.”

da’ de cand succesele personale ale unui om ne apartin tuturor?as mai intelege sa fie vro ruda ceva,dar asa?

auzi la el ,”n-avem sanse” .
unii oameni stie tot.e docti.

Cătălin Tolontan  •  17 decembrie 2008, 14:04

stefan: nu stiu nk, dar ideea e vehiculata mai degraba pe la petreceri. chiar s-o faca cineva? ar fi tare!