Articol exemplar in Cotidianul

Cristian Parvulescu scrie un text care merita citit in Cotidianul de azi despre cum se insinueaza postdemocratia in Romania inainte de democratie.

miercuri, 17 decembrie 2008, 1:18

Cristian Parvulescu scrie un text care merita citit in Cotidianul de azi despre cum se insinueaza postdemocratia in Romania inainte de democratie.


Comentarii (8)Adaugă comentariu

BABILONUL IMOBILIAR  •  17 decembrie 2008, 13:38

Cristian e un om inteligent, inclusiv articolul acesta e o elocventa.

Insa…, sincer, pseudo-uninominalul ce a iesit din contributia mai cu seama a sa si ‘aranjarea’ in Comisiile Parlamentare de catre liberalul Mihai Voicu, a fost cel mai cinic si neconform cu normalitatea (sa nu zic altfel…).
Sa fii pe locul 3 si 4, cu cateva procente sau cateva…voturi, dar sa ajungi reprezentant al unor oameni dintr-un colegiu ce nu te-au vrut, cum poate fi calificat?

alk  •  17 decembrie 2008, 15:43

Timpul ne va arata daca domnul Pirvulescu va avea dreptate. Eu unul, sincer, nu cred!

aciduzzu  •  17 decembrie 2008, 15:52

Doru Buscu scrie unul si mai misto:
http://cotidianul.ro/arunca_te_traiane-67929.html

cu dedicatie pentru toti cei care se simt 🙂

Petre  •  17 decembrie 2008, 19:24

Si eu care credeam ca vreti sa-l laudati pe domnul Adrian Prioteasa pentru ce scrie despre Becali…

Moreni  •  17 decembrie 2008, 20:48

deschideti cartile de istorie va rog la pagina…astazi vom citi lectia „carol al doilea si romania interbelica”; situatia descrisa de dl parvulescu este asemanatoare pt romania prezenta cu cea in care raposatul conducator a facut ce-a vrut din politica romaneasca. ramaneti in fata televizoarelor pt „Breaking news”…de la cotroceni, of course!

Ai ascultat vreodata sufletul muzicii?  •  17 decembrie 2008, 21:14

O perspectiva interesanta la care eu nu m-am gandit. Poate in constient. Caci in subconstient suntem atat de scarbiti de toate incat l-am astepta si pe Tepes… stiti voi versurile lui Eminescu.

dan1672  •  18 decembrie 2008, 10:02

momentele de criza economica au fost foarte bine gestionate in perioada interbelica de tari precum Germania si japonia, pe cat punem pariu ca asa se va intampla si de data asta?! 🙂 Nu ar fi rau sa avem un guvern format din nemti si japonezi.

abc  •  18 decembrie 2008, 13:57

tolo, ce parere ai de editorialul de azi din gsp? http://blogsport.ro/ioanitoaia/2008/12/17/gigi-nu-ne-lasa/