Media Investment a luat Henkel

Schimbare majoră de cont pe final de an în piaţa publicităţii. Media Investment a cîştigat pitchul pentru contul Henkel, estimat în 2008 la 7,5 milioane de euro. Este pentru prima oară cînd Henkel lucrează în România cu o agenţie locală, pînă acum contul fiind operat de multinaţionala OMD.

duminică, 28 decembrie 2008, 10:17

Schimbare majoră de cont pe final de an în piaţa publicităţii. Media Investment a cîştigat pitchul pentru contul Henkel, estimat în 2008 la 7,5 milioane de euro. Este pentru prima oară cînd Henkel lucrează în România cu o agenţie locală, pînă acum contul fiind operat de multinaţionala OMD.


Comentarii (8)Adaugă comentariu

Sandu  •  28 decembrie 2008, 10:47

Ce lovitura a dat Zoltan! Nu e cel mai mare cont al lui, dar e cu siguranta cel mai greu de obtinut.

Cătălin Tolontan  •  28 decembrie 2008, 11:20

Sandu: Este si cel mai mare cont al lor si mai are un avataj: este fmcg, piata care nu va scadea mult in 2009.

robert  •  28 decembrie 2008, 15:01

vad ca de la un timp face 50-50 cu Enoiu.
oricum Zoli se misca din ce in ce mai bine, plus ca nu are nicio retea care sa-l verifici financiar. prietenii stiu dece 🙂

Florin  •  28 decembrie 2008, 21:29

E de bine ca Media Investment a luat Henkel?

ROMANIA INEDIT » Blog Archive » De prin bloguri adunate  •  28 decembrie 2008, 23:13

[…] Arhi i-a expirat buletinul si cauta o pila pe la Sectia 11 , in timp ce Catalin Tolontan scrie ca media investment a castigat pitchul pentru contul henkel […]

nicu  •  2 ianuarie 2009, 13:04

@Florin
E de bine, in curand, din cauza asta, o sa se dea bonuri de masa la toata lumea.

Marius Pahomi » » Henkel la Media Investment  •  2 ianuarie 2009, 18:21

[…] aparuta la sfaristul anului trecut pe Tolo.ro este confirmata oficial in Business […]

Tosa  •  29 iulie 2009, 22:24

si din cate stiu mai urmeaza si Baneasa Shopping Center…..dupa Ikea si Cosmote!Se misca bine Zoli si Balo!!!