Mesajul care n-a sosit

„I-am spus lui Taher că Rapid e o stare de spirit, nu o afacere”
George Copos

duminică, 28 decembrie 2008, 10:16

„I-am spus lui Taher că Rapid e o stare de spirit, nu o afacere”
George Copos

Fie ca, vorba cuiva „să-i ştergeţi din telefonul mobil pe toţi cei care v-au dat de Sărbători mesaje care încep cu FIE CA!”, fie ca aşadar ca acest Crăciun şi anul care vine să-ţi aducă ţie ceea ce noi n-am putut să-ţi aducem.

Să-ţi aducă ţie, Rapid, afacerea din care am făcut bani, imagine şi, în ultima vreme,  traseul ambiţiilor noastre, să-ţi aducă rezultate şi linişte. Eventual, rezultatele cu care ai început acest sezon pe teren şi pe care mai apoi noi le-am spulberat prin certuri la televizor. În toamnă, Rapid candida la titlu, acum se caută pe sine la Registrul Comerţului ca să vadă dacă mai are număr de înregistrare.

Rapid, tu eşti o stare de spirit cînd e vorba de costuri şi o afacere cînd e vorba de venituri. Rapid tu eşti ceea ce iubim pînă la linia de P&L. Rapid, eşti pe mîini bune, sîntem doi dintre cei mai puternici şi bogaţi oameni din România, stai liniştit!

Semnează George Copos şi Fathi Taher


Comentarii (11)Adaugă comentariu

Vasile  •  28 decembrie 2008, 10:25

Bravo Tolo, pe bune, dc e o echipa cu care sa tii(in subconstient poate) e Rapid, an nou fericit tuturor Rapidistilor, Vasile

Gogu  •  28 decembrie 2008, 10:36

Ce vorbe in vint si cu ironie (sarcasm) de 1000000 de fetze. Sintem saturati de toata mascarada, ingineriile si show’ul ieftin in favoarea celor doua cluburi, steaua si dinamo. Ah … anul asta a mai intrat pe fir CFR Cluj, asa de fat frumos, sa nu se vada chiar pe fata santajul si abuzul in Fotbalul Romanesc.

PEACE & HAPPY HOLIDAYS!!!

Zganarel  •  28 decembrie 2008, 12:18

Copos si Taher, niste retarzi care nu au inteles nimic din fotbal.

DS  •  28 decembrie 2008, 13:35

Cu Rapid in B cine va mai striga „Singuri impotriva tuturor” ? Cine isi va mai stabili ca obiective cupa si campionatul si va fi o dezamagire crunta ? Care echipa va fi bagata in seama de parca ar fi Steaua sau Dinamo, dar fara rezultate, cupe si campionate ?
Domnule Copos, noi, suporterii celorlalte echipe din Liga 1, va rugam insistent sa bagati bani la aceasta minunata echipa. Fara ea Eurova va duce lipsa de cea mai buna echipa de locul 3-4 din lume.

Hai Rapid Viena!  •  28 decembrie 2008, 14:24

Daca Rapidul se va desfiinta va fi bucurie mare pentru tot microbistul de rand care vrea sa vada meciurile echipei sale fara sa fie nevoit sa rabde flegmele, injuraturile mizerabile ****din jurul acestei echipe cand joaca in Giulesti. ***! Restul sunt palavre…

area51  •  28 decembrie 2008, 14:44

Dar de cate ori nu a amenintat Copos ca se retrage? Ce reactie astepta de la suporteri? Sa suspine a regret?
Dupa calificarea istorica de la Hamburg, primele lui cuvinte aproape improscate au fost: „M-au haituit! M-au haituit si calificarea e pentru aia ce m-au haituit” ….vedeti, saracul nici macar nu se bucura…. pt. el efortul lui R.Lucescu , Coman, Buga nu conta, cum dealtfel s-a vazut ulterior…
Comportament de securist pervers.

Culmea ca nu e singurul presedinte ce ne ameninta cu retragerea. Pentru plecarile lui Iancu, Jiji, Turcu, Copos cred ca ar suferi doar Mitica si Media. Acu iar imi amintesc cat se zbate Netoiu sa revina la Dinamo…

Pe cine mai pacalesc ei??

Inca un blogger  •  29 decembrie 2008, 4:53

Rapid e o stare de spirit, nu o afacere

geo g  •  29 decembrie 2008, 11:13

Vasile, de ce esti naiv?, ****, nu fi copil! Iar cei care tot se bucura de falimentul , moartea Rapidului sunt parvenitzii bolsevismului sovietic, sustinatorii echipelor aduse, cu nume cu tot!, in tancurile sosite de la Moskova, produsul Spartakiadelor, Dinamoviadelor si ai prieteniei de nezruncinat dintre poporul roman si poporul sovietic „eliberator”:Armata Rosie-CCA si Militia norodului-Dinamo.

acidutzu  •  29 decembrie 2008, 16:15

Pentru numele lui Dumnezeu de ce-l resuscitati iar.?Trebuie lasat sa moara cel putin mediatic.In relatiile cu antrenorii (Lucescu,Paseiro) cu jucatorii(Coman,Maldarasanu,Buga si foarte multi altii

Red  •  29 decembrie 2008, 21:41

In mintea lui Copos Rapid e o stare de spirit lacrimogena asisderea PCR. Taher putea fi fost considerat terorist la revolutie.

mike  •  8 ianuarie 2009, 4:15

Rapid se duce pe apa sambetei cu asemenea conducere