Realitatea pe locul 1

Pentru prima oara in ultimele 15 luni, de cind SATI livreaza cifre de audienta pe net, gsp a coborit in luna decembrie 2008 pe locul 2 ca vizitatori unici in clasamentul siteurilor de stiri din Romania. Realitatea a fost lider in decembrie, pe fondul alegerilor, formarii guvernului si informatiilor despre criza.

joi, 8 ianuarie 2009, 1:33

Pentru prima oara in ultimele 15 luni, de cind SATI livreaza cifre de audienta pe net, gsp a coborit in luna decembrie 2008 pe locul 2 ca vizitatori unici in clasamentul siteurilor de stiri din Romania. Realitatea a fost lider in decembrie, pe fondul alegerilor, formarii guvernului si informatiilor despre criza.

Update:
La o analiza mai atenta a clasamentelor SATI, gsp.ro a ocupat pozitia de lider in clasamentul siteurilor de stiri doar in ultimele 8 luni. In octombrie-noiembrie 2008, lider a fost Hotnews, iar in perioada decembrie 2007-aprilie 2008 pozitia a fost ocupata de ProTV.


Comentarii (12)Adaugă comentariu

Marius Dondorici  •  8 ianuarie 2009, 14:25

A contact foarte mult faptul ca in decembrie au fost alegerile si comparativ cu celelalte site-uri de news realitatea.net s-a miscat foarte bine. Nu cred insa ca vor reusi sa se mentina pe locul 1 in momentul in care va reincepe campionatul si interesul pentru sport va creste. In schimb, cresterea realitatea.net cred ca ar trebui sa le dea de gandit celor de la hotnews.

fotbal  •  8 ianuarie 2009, 15:11

realitatea face concurenta. am vazut cum stau ceva mai bine si la rating. vezi unde duce linkul SATI

fotbal  •  8 ianuarie 2009, 15:17

cand fac clik pe linkul oferit de tine se incarca altceva!

kristian  •  8 ianuarie 2009, 15:25

Realiztatea care n-are nici macar un design propriu. Imi aduce aminte de vreamea cand gsp era primul fara php.

Inca un blogger  •  8 ianuarie 2009, 15:56

adevaru’ e ca e cel mai informant site de stiri din romania… si romanului ii place sa fie informat 🙂

BABILONUL IMOBILIAR  •  8 ianuarie 2009, 18:40

A fost un lucru absolut normal.

Da’ si pe locul 2 e OK, doar e „medalie”!… 🙂

PS: gata, ta-su lui…Uhrin jr (acest Rumburak ceh, parca „picat” din desene animate, n-a fost in stare sa invete si el…cateva vorbe in romaneste, atata timp…), la CFR. Sa fie prima „teapa” a antrenorului de „4-0” (a fost demis mereu dupa un astfel de succes al echipei ce-o antrena) sau…iar campioni?

BABILONUL IMOBILIAR  •  8 ianuarie 2009, 18:43

…”Ta-su”, in fapt, e…tot juniorul :). Nu stiu, daca l-au pus antrenor pe cel mai bun prieten al lui Uhrin, cum naiba sa dea indicatii el? Neavand sa antreneze in retur, practic, va sta in tribuna mereu.
Sa fie vreun geniu?!
E drept, CNN-ul a inceput transmisii cu…”sosii”, adica…reporteri cu imaginea teleportata, live! Dar, totusi… 🙂

romania inedit  •  8 ianuarie 2009, 22:44

In cazul asta , ce-i de facut ?
Sper sa nu-i tina mult , pentru ca mie nu prea imi place stilul pompieristic in care au inceput sa prezinte realitatea romaneasca !

Florin  •  8 ianuarie 2009, 23:16

Tolo, de ce unele siteuri ale voastre nu au cifre in BRAT pentru ca, citez din SATI, „Rezultatele site-ului nu sunt publicate din cauze nerespectatii conditilor metodologice”?

Gusti  •  9 ianuarie 2009, 9:42

Florin, toate siteurile noastre din sati au scriptul implementat corect. Ele sint in sati grupate sub doua categorii gsp si mysport http://www.sati.ro

Matei  •  9 ianuarie 2009, 9:45

Pentru cei fara legatura cu lumea netului pare spectaculos. Pt cei care stiu cum sa profite prin mijloace mai mult sau mai putin ortodoxe de google e normala cresterea. iar realitateanet se preocupa foarte bine de acest lucru

Daniel Rosca  •  16 ianuarie 2009, 22:42

Trecerea pe primul loc în luna decembrie nu este foarte surprinzătoare, toate aceste evenimente politice care s-au desfăşurat în timp ce fotbalul a fost în perioada pauzei de iarnă au dus la această modificare, dar aceasta nu va dura mai mult de o lună.