Sandu a făcut declaraţia evului. Evului Mediu

Nu sînt foarte multe de spus. Preşedintele FRF a sosit superior şi elegant la conferinţa de presă. A fluturat regulamentele, ca pe aripile demult arse ale unor fluturi.

joi, 16 aprilie 2009, 2:00

Nu sînt foarte multe de spus. Preşedintele FRF a sosit superior şi elegant la conferinţa de presă. A fluturat regulamentele, ca pe aripile demult arse ale unor fluturi.

A surîs şi s-a delimitat. A explicat scandalul DNA cu tonul unui spectator de lux al fotbalului, venit cu business class de la Nyon, acolo unde lacul Leman se împarte printr-o linie invizibilă de apă turcoaz între Elveţia şi Franţa.

A spus ce nu poate face, dar asta se vede deja. Ce poate face i-ar fi interesat pe milioanele de microbişti cărora le-a promis, la a cincea sa încoronare, că „fotbalul va reprezenta integritate, spirit sportiv şi loialitate”. Exact acestea au fost cuvintele lui în faţa electorilor.

Să revenim la bărbatul puternic din mijlocul mesei. Mai erau cîteva minute pînă la finalul conferinţei. Deja îl iritau întrebările, dar le trata cu condescendenţă. Şi, dintr-o dată, şi-a aplecat puţin capul a dezamăgire într-o parte, a oftat şi a spus despre şefii din fotbal reţinuţi de DNA: „Sînt şi mai trist acum! Dacă s-au apucat să facă ceva de genul ăsta, măcar, dracu’, să fi fost deştepţi!”.

Au fost cîteva secunde lungi, în care aerul şi-a încetat vibraţia, în care zecile de mii de oameni care urmăreau declaraţia la televizor au crezut la început că nu aud bine, pînă cînd neuronii lor au revalidat semnalul.

Am înţeles bine! Peste funcţiile de la UEFA, peste costumele din lumea bună, peste zîmbete împărţite cu Platini şi Blatter, ceea ce rămîne este ADN-ul lui ca preşedinte de federaţie. Nu se va schimba niciodată.


Comentarii (100)Adaugă comentariu

vasim  •  16 aprilie 2009, 16:59

“măcar, dracu’, să fi fost deştept” ce declaratie!!!
Extraordinar pentru cei care vroiau un indiciu cum ca Sandu e corupt pana la urechi
uite acum il au!!!
Sandu e corupt!!!
Trebuie facute niste mitinguri inclusiv cu participarea cluburilor de
football si ceruta demisia lui Sandu!!!
Pentru a avea o sansa footbalul din Romania trebuie sa schimbe toti oamenii
de la conducerea lui!!!
Hai sa iesim in piatza si sa cerem demisia lui Sandu et Co!!!

naicul  •  16 aprilie 2009, 17:06

Demisia ar insemna un gest de ONOARE si BUN SIMT. Numele Mircea Sandu nu
poate fi folosit in aceeasi propozitie cu cele doua substantive.
Presedintele ales al FRF
avea alta sarcina: sa cosmetizeze imaginea canceroasa a fotbalului romanesc.
Asa a inteles el sa guverneze si uite cum nu avem ce sa-i facem.

[D][S][N]  •  16 aprilie 2009, 17:07

Gura pacatosului…
Ne putem gandi si noi ca altii au facut, dar au fost baieti destepti?
De ce nu!

wilson  •  16 aprilie 2009, 17:17

nu sunt aparatorul lui mircea sandu ,dar cu gica popescu a avut perfecta dreptate,si cu craciunescu la fel,sunt alti doi corupti care vor sa conduca,fapt dovedit in cazul lui popescu,si voi presa mai ales tu cataline ar trebui sa iei atitudine sa nu mai cereti parerea lui popescu un infractor pana la urma (evaziune fiscala)puteti sa sunati alti oameni care ar merita sa conduca fotbalul,oameni despre care nu sa scris nimic si nu sa auzit nimic,nu doi oameni care daca o sa ajunga sa conduca sa o luati de la capat ca fac nu stiu ce nereguli,ptr ca stie toata lumea cu cine face afaceri gica popescu ,si craciunescu la fel aceeasi familie care a pus umarul la dezastrul fotbalului romanesc,vb de transferuri pe sume derizorii ptr fraieri si averi imense ptr ei,spalare de bani etc.

georgian.manea  •  16 aprilie 2009, 17:21

Am avut ocazia sa merg la Stejaru_de_Tulcea,la Cupa Stejaru !!!
E o comuna frumoasa in jud. Tulcea,cu oameni de toata isprava[nu sunt machidon,deci nu pot fi acuzat de parti-pris !!!}.
Oficialii comunei au organizat o actiune frumoasa,s-au intalnit Craiova-Maxima,cu Rapiduletul lui nea’ Rica Raducanu…
Marelui fotbalist de geniu,GHEORGHE HAGI[mama_mama, ce modest este] i s-a oferit Titlul de Cetatean de Onoare al comunei…..
Unde vreau sa ajung???
Apare autocarul cu oficialii FRF,machidonii sunt oameni patiamsi si respectuosi,il apluda in cor…pe Sandu Mircea,este singurul moment in care nu inteleg cum poate fi acest gropar al fotbalului romanesc aclamat….dar asta e alta poveste…
La cateva minute apare si antemergatorul[masiba cu blindaj de tanc ] si in urma masini….nimeni altul decat Nicu Gheara….din limuzina lui flancati de garzi de corp cu ceafa cat roata unui camion de mare tonaj,coboara minunea blonda a Craiovei Maxima,Ilie Balaci,ajuns accesoriu de lux al lui gheara.. si nu pot sa nu fac comparatia cu HAGI[venit singur,conducandu-si propria mashina !!!????]
Nashu Sandu shi Gheara se pupa ca intre mafiotzi….
Shi atunci ma luminez,atunci realizez de ce este aclamat Sandu Mircea si mai ales am o revelatie !!!
SANDU MIRCEA VA AVEA UN MANDAT MAI LUNG DECAT AL LUI CEAUSHESCU…NIMENI NU-L VA INDEPARTA VREODATA !!!
Restul e….TACERE !!!!!

Asoc. de locatari  •  16 aprilie 2009, 17:22

S-a referit cu siguranta la faptul ca oameni atit de devotati fotbalului
au riscat, nu sa fie prinsi, ci sa aduca fotbalului un prejudiciu asa de
mare!!! Aici nu e vorba de meschinarii!

2449  •  16 aprilie 2009, 17:24

pana la urma tapa cea mai mare au luat-o cei de la Ursus…

mihai  •  16 aprilie 2009, 17:34

Ieri seara la A3.”d-ul”dragomir (nu este gresala lipsa majusculei)a discutat
fata-n fata cu domnia voastra,adica mai mul el,deoarece tot timpul va intre-
rupea,asa mai mult mi sa parut un monolog decat un dialog.Aceasta este proce-
dura tipica a celor care se simt incoltiti.In concluzie nu vad de ce va mira-
ti de apucaturile celuilalt conducator de doua parale din fotbalul autohton.
Ambii ar trebui sa-si dea demisia de”dezonoare”(caci de onoare mai pardon).

satul_de_scandal  •  16 aprilie 2009, 17:38

****…. Nu am tot atatia ani cat are Mircica dar sunt sigur ca eu la 60 de ani, avand vreo 20 de ani experienta in „agroalimentara” nu as spune asa ceva intr-un moment asa de delicat cum este acesta.
Dar stiu la 27 de ani ca Presedintele federatiei Romane de Fotbal reprezinta tot ceea ce inseamna fotbal in Romania. Daca a putut scoate asa ceva, sunt doua variante de interpretare:
1. Ori ca era in „combinatie” cu ei si prin declaratia asta vrea sa iasa din ciorbitza
2. Ori ca chiar nu stia ce se intampla, ceea ce este si mai rau, ca inseamna ca este incapabil sa conduca o federatie de fotbal!
***

paul  •  16 aprilie 2009, 17:58

Ca tot ge graieste acest** si ultima arata ca individul asta este un amestec de golanie si nesimtire in proportii egale Asta reprezinta romania

DTD  •  16 aprilie 2009, 18:10

Locul lui Sandu este langa Gigi Becali, ca nu-i strain de ce se intampla in FRF ! Sper sa se mearga pana la capat, ca g.unoiul este mare aici !

Fane Rosca  •  16 aprilie 2009, 18:13

Catalin,
Nu ti se pare ca presezi un pic cam mult pentru Popescu…?
Chiar crezi ca merita?

Mai gandeste-te…

Laurean  •  16 aprilie 2009, 18:23

Este dovada elocventa de „desteptaciune” a lui Mircea Sandu! Ce mai cereti omului ceea ce nu are? Vorbea cineva de „demisia de onoare”. Pai, unde nu e desteptaciune, poti cere onoare? Nu vedeti ca acum nu se mai cunosc unii cu altii? Nu vedeti ce figuri descompuse au? Orice ii intrebi ei incep sa se disculpe! Si daca le dai un simplu „buna ziua” ei iti raspund ca nu l-au vazut in viata lor! In fond, de ce raspunde Mircea Sandu la FRF? De rezultatele echipei nationale, NU! De rezultatele juniorilor, NU! de activitatea comisiilor, NU! De trasul apei, NU! de sters … NU ca il are pe Lupescu si Prunea. Si ce bani ia in timp ce altii se chinuie cu 300 lei pe luna.

Di Stefano  •  16 aprilie 2009, 18:23

DA, SA IESIM IN STRADA SA CEREM DEMISIA LUI Mircea Sandu si A TUTUROR CELORLALTI FUNCTIONARI DE LA FRF !!!…
DAR VA IMPLOR, D-lor Ziaristi, NU MAI SUGERATI VENIREA LA CONDUCEREA FEDERATIEI A LUI Gica Popescu, UN ALT OM ‘MURDAR’, CORUPT SI INFRACTOR CARE A FOST DEPISTAT PENTRU EVAZIUNE FISCALA SI NUMAI FAPTUL CA A FOST ‘MARE’ INTERNATIONAL L-A SCAPAT DE PUSCARIE, PLATIND IN CELE DIN URMA DOAR VREO $4OO,000 IN TAXE !!!…
CHIAR NU MAI EXISTA OAMENI CINSTITI SI INTEGRI IN ROMANIA ???…
Noul Sef al FRF NU TREBUIE SA FIE NEAPARAT UN OM CARE SA FI JUCAT FOTBAL LA NATIONALA !!!…
IMPORTANT ESTE CA noul sef al FRF sa fie un om CINSTIT, BUN ORGANIZATOR SI SUFICIENT DE STABIL FINANCIAR PENTRU A NU CEDA ‘PRESIUNILOR’ *** CARE AU DISTRUS FOTBALUL ROMANESC !!!…

c cattany  •  16 aprilie 2009, 18:27

la asa conducere frf si lpf, cca si comisii, asa performante. cloaca frf este plina de laturi sub aripa protectoare a nasului sandu inconjurat de yesmeni, pitifelnici, oportunisti,fripturisti, ratati, neica/nimeni.pina cind?de ce? pt. ce?cine/l tine pe mircea cel corupt in brate?!!demitereaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

radusora  •  16 aprilie 2009, 18:34

“Sînt şi mai trist acum! Dacă s-au apucat să facă ceva de genul ăsta, măcar, dracu’, să fi fost deştepţi!”

asta este fraza care il defineste pe Sandu! probabil el a fost destept!
va inchipuiti cati rasufla usurati acum… in special cei care au primit
spaga in trecut?

Sandu nu spune ca nu trebuie sa furi !
ci ca trebuie sa furi cu cap !
asta e definitia generatiei lui si mi-e teama ca au transmis-o si celor
tineri !

ioo  •  16 aprilie 2009, 18:38

Daca *** asta face astfel de afirmatii ,conducatorii cluburilor ce pot
intelege ? De fapt ,noi toti ? Si stati calmi ,*** nu si-a dat demisia pana acum si nici nu are de gand,
a tras si va trage cu dintii de postul ala inca mult timp !

radusora  •  16 aprilie 2009, 18:42

Vad ca se cere demisia de onoare!
Cine mai e naiv sa creada ca Mircea Sandu are onoare!
Nu vedet cum politicienii si conducatorii din fotbal se comporta
ca niste interlopi?
Unde mai vedeti onoarea acum?

cred ca ar trebui provocata o adunare generala si acolo sa se incerce
debarcarea lui Mircea Sandu!

polonezu  •  16 aprilie 2009, 18:42

dle Tolontan,
ma asteptam ca atunci cand corleone a afirmat ca dupa 1989 nimeni nu a investit in fotbal, si deci nu are voie sa „macane”, sa-l fi intrebat: pe ce stadioane se disputa meciurile ligii, cine le-a construit, cand si cu ce bani? cand si cu ce eforturi au fost crescuti jucatorii pe care samsarii fotbalului i-au vandut pe bani multi, si unde sunt acesti bani? din ce bani se construieste noul stadion national?si multe altele…

iri58  •  16 aprilie 2009, 18:45

foresta falticeni-dinamo 0-1 cu balaj arbitrusi avram observator meciul a fost trantit !cei 2 sa nu vorbeasca niciodata ca sunt corecti!la un hotel din suceava,dupa masa de protocol dinaintea meciului,avram a scos arbitrii pe la ora 24 la o plimbare strategica.mai multe amanunte contactati-ma pe mail,am amanunte importante.balaj&avram.

jhondall87 » Blog Archive » Mic indreptar de dat spaga  •  16 aprilie 2009, 18:47

[…] Pe multi ne-a socat declaratia lui Mircea Sandu dar analizata ad literam, dupa socul sinceritatii sale, pare intr-un fel destul de realista. […]

becali  •  16 aprilie 2009, 18:47

spanchi articol

Fotbalul la DNA – Computer Games Forum  •  16 aprilie 2009, 18:55

[…] s-au apucat să facă ceva de genul ăsta, măcar, dracu’, să fi fost deştepţi! Foarte tare materialul cu Sandu. Ramane de vazut daca sistemul isi poate schimba obladuitorul. Obladuitorul celor […]

motanul incaltat  •  16 aprilie 2009, 18:58

Super titlu! Omul chiar se crede in evul mediu.Lozinca sa de baza,ideea dupa care traieste este:HOTUL NEPRINS-NEGUSTOR CINSTIT.Numai ca uita ceva:Ulciorul nu merge de multe ori la apa…

30 de ani  •  16 aprilie 2009, 20:23

Am 30 de ani dar daca nu era criza asta emigram cu siguranta,insa nu e tarziu ,ma gandesc sa cer azil politic pt ca ce intampla in ROMANIA se mai poate doar prin Coreea de Nord sau eu stiu ce tara africana.Au ajuns acesti oameni din fotbal ,politica,justitie,politie sa ne sfideze pe noi cetatenii si mai ales pe tinerii ,viitoarea generatie care va conduce in asa fel incat vreau sa EMIGREZ.As vrea sa dau statul in judecata pt ca nu mai ma simt in siguranta in tara mea,nu avem justitie si mai ales nu putem si nu avem voie sa aspiram la SCHIMBARE.
PACAT,se intampla intr-o tara plina de bogatii si de resurse.

mihai  •  16 aprilie 2009, 20:31

PENTRU GEROGIAN MANEA!!

Foarte interesant comment-ul tau…pacat ca lumea e mai interesata de
chestiile de suprafata decat de aspecte mai putin cunoscute, dar de fapt
cele mai importante. Acest Gheara este de fapt eminenta cenusie a tot ceea
ce se intampla rau in fotbal, dar, atentie, nu numai in fotbal!!
Va fi foarte greu sa fie prins vreodata, pentru ca e cu 5 minute mai istet
decat Gigi Becali…gheara stie cand sa taca si sa stea departe de atentia
lumii. Asa ca, Georgian, esti singurul care chiar a spus ceva in comment-uri.
Sunt foarte curios daca acesti „corecti si cinstiti” din presa, vor avea
vreodata curajul sa pomeneasca de asa ceva, daca vor avea „cohones” sa se ia
vreodata de adevarata sursa de cancer…nicu gheara.

zagna  •  16 aprilie 2009, 20:56

tolo, daca esti adevarat, in editia scrisa, pune langa articolul tau comentariul lui georgian manea. a redat in cateva fraze chintesenta nashiei din romania (nu numai din fotbal). adevarul gol-golut! bravo domnule georgian manea!

Romania joaca. Murdar.  •  16 aprilie 2009, 21:43

“Sînt şi mai trist acum! Dacă s-au apucat să facă ceva de genul ăsta, măcar, dracu’, să fi fost deştepţi!”.
…este exact scena balconului din 21 decembrie in care un ”om” de-a lui
nea Nicu ii sopteste- indeajuns sa fie suprins de microfoane – infamul
”VINE SECU” adica minte-i tu de marirea de 100 de lei ca tot tragem in
ei… adica se mai scapa si murdaria pe’afara. Din greseala.
Murdaria din ei, din noi, din
fotbal. Nu e vina fotbalului ca e romanesc… ei vina noastra ca jucam murdar.

Cătălin Tolontan  •  16 aprilie 2009, 21:48

schmoukiz : esti bun 🙂

kopite  •  17 aprilie 2009, 0:05

in materie de fotbal suntem la fel de moldoveni cum suntem romani fata de polonezi. doar ca la polonezi au fost arestati 200 de oameni iar la noi pentru asta trebuie sa gasim 200 de oameni cinstiti care sa aresteze macar 10. nu ma mira nimic, nu mai astept nimic. din fericire, echipa cu care tin de 30 ani e la 3000 km departeeeee…

kopite  •  17 aprilie 2009, 0:07

… ca sa nu mai zic…. va asteptati ca baieti spalati ca Boloni sa vina pentru 2 galbeni manjiti in noroiul asta ????

sideratul  •  17 aprilie 2009, 0:29

incredibil. doamne ce bine ca am plecat din tara aia.

gogulet  •  17 aprilie 2009, 2:39

Fraza asta o rostesc profesori universitari, prim ministri , parlamentari, paznici de puscarie , politai cu grade inalte, muncitori si tarani.

Aceasta fraza rostita de Nasu caracterizeaza 90 % din poporul roman. De ce va mirati atat ca nu inteleg, ce tot va dati naivi mai ales in Romania.

Eu am tot zis tara e dusa de rapa , fara etica , fara respect , obraznici si needucati asta e poporul roman, iar Nasu e un reprezentant de cinste al lui. Nu va mai luati de el ca va luati de voi insiva.

cucurigu  •  17 aprilie 2009, 3:19

e clar ca sa trisat..ce atata puscarie si bla bla bla…pune alti oameni sau fa sistemu sa nu se mai poate fura si gata….sa se renunte la ofside ( cred ca regula asta so bagat numa ca sa se poate fura din partea albitrilor ca o fost sau nu ofside ) cat e mingea intre liniile terenului o baga in poarta cine poate…si toate deciziile contestate sa fie urmarite fazele pe video si sa fie o comisis care ia decizia….daca toata tara vede video ca mingea o fost in poarta si comisia zice ca nu o fost inseamna ca comisia e corupta….deci lasati oamenii si nu-i tineti legati ca pe animale arestati si legati…schimbati numa stilul de guvernare a fotbalului si nu are decat sa ramana Sandu presedinte…ca daca il schimbam si tot asa se conduce fotbalul atunci nu am rezolvaat nimic

Cosmin  •  17 aprilie 2009, 4:11

Domnule Tolontan, ma tot crucesc de cand a aparut scandalul acesta
cu Penescu si ma intreb: oare niciun ziarist nu „miroase” deloc niste
chestii care mie imi put de la o posta? Ma gandesc sa va scriu dv, ca totusi
imi pareti un om care mai si gandeste. Poate, cine stie, va dau o idee buna
si o cercetati putin.

Pe scurt: adevarul acestui scandal nu are lagatura cu fotbalul,
decat tangential. Chestia cu mituirea arbitrilor e doar un pretext, praful
aruncat in ochii nostri. Pe care se pare ca presa l-a inghitit in totalitate.
Nici n-ar avea cum, e un subiect prea spectaculos si vine pe un fond
de asteptare – toti stiam ca arbitrii sunt corupti, iata, acum avem si dovada.
Dar ganditi-va putin: FC Arges a luat doar 2 puncte in cele patru meciuri
incriminate (luati fazele cu Gloria Bistrita, sa vedeti ca Argesul a pierdut
tocmai din cauza arbitrilor, care au anulat un gol perfect valabil –
ar fi fost 1-1 – iar la faza urmatoare Bistrita a marcat pentru 2-2).

Adevarul in povestea asta (inscenarea asta) tine de lantul de supermarketuri
PIC. Cineva vrea sa distruga acest lant si se pare ca va reusi.
Acolo trebuie sa trimiteti dv niste jurnalisti isteti, si veti afla multe.

***

Ca sa va trezesc interesul, citez de acolo:
„Penescu deţinea singurul lanţ de hipermarketuri cu capital integral românesc, nu a vrut să îl vândă cui trebuie, unei companii străine, nu primea amenzi, se înţelegea bine cu ăştia de pe aici, din Piteşti… Ceva plângeri pe unde trebuie (sunt vreo 3 instituţii) de la investitorii francezi, israelieni şi nemţi, iar telefonul lui Penescu i-a fost băgat sub ascultare, din mai 2008, că prea îi mergea bine! Ca orice miliardar de carton, a vorbit verzi şi uscate, chiar şi cu arbitrii. Pentru ochii lumii, ca şi Becali, a fost săltat pentru aşa-zise blaturi. În realitate, serviciile speciale s-au ghidat după plângerile ,,investitorilor”. Una dintre convorbiri-,,înţelegearea” cu Libertatu de la OPC, pentru ,,fabuloasa” sumă de 4.000 de euro, altele-mita pentru arbitraje din care FC Argeş a scos doar 4 puncte din 12.”

Ma doare sufletul cand vad ca FC Arges, din „revelatia turului”
a ajuns bataia de joc a tuturor. Si asta fiindca presa nu stie sa apere
un club care joaca fotbal adevarat.

Povestea asta inca nu e terminata. Faptul ca Penescu s-a imbracat in alb,
simbolul puritatii, arata ca mai are multe de spus si inca nu e doborat.
Poate i-o luati voi inainte, GSP-ul, si descoperiti adevaratele dedesubturi
ale afacerii. Eu asa va doresc!

ciupi  •  17 aprilie 2009, 5:35

tupeul lui este pe masura „spatelui” care il sustine. cred ca va fi ales si postmortem.,aratindu-ne ce inseamna sa fii destept.

ion  •  17 aprilie 2009, 6:33

N-are cum o caracatita cu mita ce lucreaza in stil mafiot sa functioneze numai de la jumatate-n jos. Toti cei ce se dau virgini si care conduc federatia sau liga, ies scrobiti pe ecranele televizoarelor si ne dau lectii de interpretare a regulamentelor si de functionare a comisiilor n-au cum sa nu fie in schema. Doar ei au construit sistemul, l-au perfectat in timp si cand functiona mai bine, o defectiune „banala” il face pe mircica sa exclame deceptia perfectiunii sistemului construit de ei. Spunand astea mircica si-a tradat crezul si metodele. N-aveti ce spera de la el in ce priveste insanatosirea sistemului. Toti trebuie schimbati.
Corleone are aerul „oracolului” ce le stie pe toate si cand se simte incoltit intrerupe interlocutorul incercand sa abata discutia catre zone periferice le problemei sau daca-s evidente concluziile ce este invitat sa le rosteasca (coruptie) se ascunde sub sloganul „padure fara uscaturi nu exista”. Acum cand padurea fotbalului e in majoritate facuta din uscaturi, propun reimpadurirea cu puiet nou educat, etc… Intrebarea e de unde luam puiet pentru ca cel autohton s-a imbolnavit de mult de bolile sistemului. Sunt sigur ca exista dar trebuie cautati. Asta va fi proba de foc a presei…

Babilonul imobiliar  •  17 aprilie 2009, 7:13

…Asa-i, M.Sandu e efectiv cu nervii la pamant, s-a vazut (si) la ultimele 2 conferinte ca e disperat efectiv: lumea s-a saturat de ce a „realizat” in fruntea FRF, de ingamfarile lui, de practicile lui de-a lungul vremii.

Sa speram ca viitoarea intrunire a membrilor FRF va duce la inalturarea acestor doi „Ceausesti” din fotbalul romanesc, Sandu si Dragomir.

De demisie, nici vorba, ne-au anuntat de ceva vreme. De onoare, nici atat!

vlad  •  17 aprilie 2009, 7:38

Da, exact asta este mentalitatea conducatorilor de cluburi, a politicienilor, a tuturor persoanelor daflate in functii importante, care in loc sa faca ceva, corespunzator functiei si atributiilor pe care le au, fura cu nerusinare. Mitica, Nasu, Gigi, Penescu, Mitrea, nastase, etc, etc, nu sunt diferiti intre ei. Sunt niste oameni, pentru care tara asta, functiile pe care le au, oamenii care depind de ei, nu inseamna nimic, absolut nimic. Furati baieti mai atent, ce naiba!

Suporter  •  17 aprilie 2009, 8:41

Domnule Tolontan, continuati sa nu ii lasati in pace pe mafiotii din fotbal.
Ne prostesc din cuvinte si ne iau de fraieri.
Sper din tot sufletul ca in ADN-ul lor sa scrie clar:DNA !

Radu  •  17 aprilie 2009, 9:06

LA PUSCARIE CU TOTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Manoiu Ioan  •  17 aprilie 2009, 9:29

Dragomir il acuza pe Iacov ca a distrus Nationalul cand el insusi ,defapt,a distrus intreg fotbalul romanesc.

sevilla86  •  17 aprilie 2009, 9:45

De,cine e prieten la catarama cu Nicu Gheara stie cu sa procedeze „corect”! De fapt cred ca toT F.R.F-UL E CONTROLAT DE N.GHEARA!

FANDIROMA  •  17 aprilie 2009, 10:04

S-A OPRIT LA TIMP.AR FI URMAT …..SA NU FIE PRINSI.

Marius  •  17 aprilie 2009, 10:09

It’s only illegal if you’re stupid enough to get CAUGHT. 😉

Nomadul  •  17 aprilie 2009, 11:13

Nu m-a mirat deloc, cu atat mai putin sa ma socheze declaratia lui Mircea Sandu ! Orb sa fii sa nu vezi ca Mircea Sandu este din aceeasi cloaca ca si Piturca, Giovani Becali, Gigi Becali, Mitica Dragomir, Lupescu, Borcea, Mititelu, Penescu ! Pai cand ai prieteni de genul asta, tu nu poti fii decat ca ei, sau mai rau ! Asa ca…..va asteptati sa fie Mircea Sandu vreun slujitor al dreptatii ? LOL

L-as vrea presedinte la federatie pe Gheorghe Hagi iar la Lpf pe Cornel Dinu !

Forta Steaua !

Cătălin Tolontan  •  17 aprilie 2009, 12:57

cornel: inteleg ce spuneti, dar, zau, una e k fc arges are un antrenor bun si joaca bine, ceea ce e adevarat, si alta faptul k penescu s-a imbracat in alb si acest simbol al puritatii inseamna k are multe de spus. Mai tb sa apara si cavalerii templieri, zau asa! In ceea ce priveste interesele economice, ele exista, dar ne gasim in fata unui caz in care un om e acuzat, deocamdata e nevinovat, k i-a dat mita sefului arbitrilor si l-a filmat!!!

prosteaua  •  17 aprilie 2009, 13:38

este incredibila declaratia asta… in occident pentru asa ceva trebuia sa iti
iei bagajul si sa pleci imediat… altfel era nasol… la noi…

crinul negru  •  17 aprilie 2009, 13:39

declaratia lui sandu clasifica si intareste perceptia in romania,plina de
adevar dar si exceptii care intaresc regula: daca ai comis-o,te-a prins,exis-
ta probe dar te cheama TIRIAC nu prea apuci sa stai la ei, ca se duce taticu
la presedinte si……toti (n-)avem incredere in justitie
-de ce cred unii ca poporul roman e prost? eroare romanul nu este prost
romanul iarta dar nu uita.

“Dupa bloguri” isi cauta targetul? | re:Fresh  •  20 aprilie 2009, 16:02

[…] – Catalin Tolontan, GSP, despre arbitri corupti. (tolo.ro – Sandu a făcut declaraţia evului. Evului Mediu) […]