Basescu = Voiculescu in privinta parerii despre ziaristi

„Astia sint mai rau decit fosta Securitate”, a spus Traian Basescu ieri, la Sulina, indicindu-i unui sepepista sa o indeparteze pe reportera A3. Si atunci ne-am amintit ceva. In toamna lui 2006, Dan Voiculescu spunea ca „ziaristii sint noii securisti„. Si-a arhivat declaratia si explicatiile asupra ei chiar pe blogul sau, intr-un interviu acordat lui Eugen Istodor, in Academia Catavencu.

vineri, 26 iunie 2009, 9:57

„Astia sint mai rau decit fosta Securitate”, a spus Traian Basescu ieri, la Sulina, indicindu-i unui sepepista sa o indeparteze pe reportera A3. Si atunci ne-am amintit ceva. In toamna lui 2006, Dan Voiculescu spunea ca „ziaristii sint noii securisti„. Si-a arhivat declaratia si explicatiile asupra ei chiar pe blogul sau, intr-un interviu acordat lui Eugen Istodor, in Academia Catavencu.


Comentarii (10)Adaugă comentariu

alk  •  26 iunie 2009, 10:35

Incetati sa mai hartuiti omul si o sa vedeti ca se va comporta normal cu voi. Cataline, tu ai face la fel daca ai fi fost in postura lui.

Cătălin Tolontan  •  26 iunie 2009, 10:41

alk: despre cine vorbesti? despre amindoi? 🙂

michela  •  26 iunie 2009, 12:03

Faptul ca 2 oameni au pareri identice despre ziaristi diferiti, in contexte diferite, nu-i face nicidecum egali si nici macar asemanatori.
Iar a le lua apararea ziaristilor care stau cu microfoanele deschise in preajma ta, si dau pe post fiecare soapta, indiferent daca e destinata sau nu publicului e un fel de a te baga in troaca porcilor.
Sper ca postarea asta e o scapare… Cred ca succesul binemeritat al investigatiei exceptionale referitoare la MTS te-a ametit putin.

Cătălin Tolontan  •  26 iunie 2009, 14:08

michela: ii face asemenatori in privinta parerii despre ziaristi, asta am scris. Restul e idolatria ta pentru unul dintre ei. N-am inteles pt care

mihai ungurean  •  26 iunie 2009, 14:44

deh,marile spirite se intalnesc!:)

PussyCat  •  26 iunie 2009, 16:17

e cam fortata comparatia !

Cătălin Tolontan  •  26 iunie 2009, 16:24

pussyCat: e aceeasi comparatie pe care o fac doi politicieni

michela  •  26 iunie 2009, 17:39

Dezamagitor si rapunsul ca si postarea. Ar fi de neconceput sa nu idolatrizez pe unul dintre cei 2, se pare…

mitzi  •  26 iunie 2009, 21:29

Eu cred ca vor musamaliza dosarul, dar in acelasi timp sper sa nu fie asa!
am voie sa sper nu? e un sentiment frumos!am sperat ca eba nu va fi pusa
la ciolanel si, ghinion, sperante desarte.
In fatza atatator dovezi clare in cazul „sinisteri” ridzi
de subtilizare a banului public, astia o
apara, se apara de fapt pe ei, pe ei care sunt impotriva poporului.
Astia cand ajung la visterie, nu au in cap altceva decat
cum s-o imparta intre ei si rudelele lor, nu-i impresioneaza nici o lege,
de fapt base le-a arata cum se sare peste legi.
Cam atat. Draga Tolo, iti doresc putere, rabdare,sustinere din partea
colegilor sa „finalizezi” ce ai inceput si demonstrat.
Corbii astia sunt mai hamesitzi,disperati fara scrupule, fara minim de
decenta.

Dragă (S)tolo  •  29 iunie 2009, 18:07

[…] Sunt supărat pe Tolo. […]