Elena Udrea huiduita copios la festivalul de jazz

La Garana, in Semenic, se desfasoara anual un festival de jazz renumit pentru calitatea interpretilor, a publicului si pentru faptul ca scena se gaseste intr-o poiana. De 13 ani, niciodata nu a existat nici un incident la concertul de jazz. In aceasta seara,  citeva  mii de pasionati, multi tineri, prezenti la Garana au inceput sa huiduie copios in momentul in care si-a facut aparitia Elena Udrea. Trio-ul american care cinta pe scena s-au oprit din cintat, moment in care publicul a aplaudat, ca sa le comunice ca nu ei sint cei vizati si au continuat huduielile fara precedent la adresa ministrului turismului.

sâmbătă, 18 iulie 2009, 11:51

La Garana, in Semenic, se desfasoara anual un festival de jazz renumit pentru calitatea interpretilor, a publicului si pentru faptul ca scena se gaseste intr-o poiana. De 13 ani, niciodata nu a existat nici un incident la concertul de jazz. In aceasta seara,  citeva  mii de pasionati, multi tineri, prezenti la Garana au inceput sa huiduie copios in momentul in care si-a facut aparitia Elena Udrea. Trio-ul american care cinta pe scena s-au oprit din cintat, moment in care publicul a aplaudat, ca sa le comunice ca nu ei sint cei vizati si au continuat huduielile fara precedent la adresa ministrului turismului.


Comentarii (32)Adaugă comentariu

YODA  •  19 iulie 2009, 0:09

Este a treia persoana din PD-L.A venit si randullor sa si-o ia in freza. Nu pot decat sa ma bucur pentru cei care ai facut gestul de la festivalul de jazz

NeaCaisa  •  19 iulie 2009, 0:34

Imi scapa felul in care asta poate fi relevant pentru un microbist…

Elena Udrea undercover  •  19 iulie 2009, 0:56

Cateva corecturi: in primul rand canta John Abercrombie Trio,care este american si nu suedez iar in poiana se aflau cateva mii, nu sute. : D

Mi-a placut Abercrombie care, la finalul unei piese, s-a exprimat intr-un mod foarte simpatic: „What the hell was THAT?!”

Cristina  •  19 iulie 2009, 9:01

Inseamna ca Elena Udrea a inceput sa nu se mai bucure de atat de multa popularitate… Daca s-a bucurat de asa ceva vreodata…

Cătălin Tolontan  •  19 iulie 2009, 9:34

Elena Udrea undercover: multumesc, rectific

Ioana  •  19 iulie 2009, 11:01

Ura! Huiduielile ar trebui sa o insoteasca pe doamna Udrea. Pretutindeni :).

lulu  •  19 iulie 2009, 11:18

Buna ziua tuturor!Poate ca nu este chiar asa, oameni buni, o fi fost un bezmetic cu exces de zel sau mai multi…poate a fost putin dirijat toul. Nu vad cu ce sa fi deranjat doamna EU, pana acum. Este un om corect, un politician modern, bine intentionat… Haideti sa o lasam sa-si faca treaba, poate ne scoate din zoaiele in care ne au bagat altii, stiti voi care. Toleranta…

gabi  •  19 iulie 2009, 11:22

d-le tolontan…va urmaresc de forte mult timp va apreciez f mult si in general lumea ziaristilor chiar daca de multe ori uni dintre colegi d-voastra nu isi fac treaba asa cum trebuie…ce treaba are elena udrea ku turismul sau ku politika ,,,nici una!este o rusine acest minister care nu produce nimik nimik nimik st scirbit de aceasta clasa politika schioapa si corupta!ca a fost huiduita la fest de jazz nu ma mira!st dezamagit de uni ministri kare isi bat jok de bani publici vezi ridzi!in rest multa sanatate draga tolo!de la un microbist inrait!si indragostit de sport mai ales de fotbal!gabriel

Marius  •  19 iulie 2009, 11:54

Si ea nu le-a dat cu poseta de cateva mii de euro in cap? Vaaai, dar cum se poate asa ceva? I-o recomand pe Nikita ca garda de corp (amandoua sunt blonde) sa vedem daca o mai apostrofeaza cineva.

Marius  •  19 iulie 2009, 11:57

Prevad ca daca-i luati ministerul la „bani marunti” o sa ajunga din ministrul turismului in cel al „traseismului”. Daca asa arata…

ilie vasile  •  19 iulie 2009, 12:06

daca e adevarata stirea,semne bune anul are
sa se dezmorteasca,oare,romanii!?

Emil  •  19 iulie 2009, 12:26

Stia macar madam Udrea ca e la un festival de jazz? Si ca nu are ce cauta acolo pentru ca, oricum NU INTELEGE NIMIC!!!

Cătălin Tolontan  •  19 iulie 2009, 12:38

lulu: eu cred ca ai dreptate. Miile de oameni de acolo au fost manipulati 🙂 De citiva provocatori. Se stie ca pasionatii de jazz sint oameni violenti si de o scinteie aveau nevoie.
Prietene, acum serios, vezi ca acum 20 de ani s-a spus exact cc spui tu despre niste oameni care s-au strins in Banat

Ovidiu  •  19 iulie 2009, 13:05

Probabil o sa mai avem multe scene de acest gen de acum incolo. Impostura devine greu de suportat, mai ales acum. Si-apoi s-au implinit cei 20 de ani profetici ai lui Brucan. Stia el ce stia, agent rus mititel.

adidas  •  19 iulie 2009, 13:09

asta este,riscurile meseriei

silviu  •  19 iulie 2009, 17:09

nu am apucat sa te felicit pentru cazul mts. esti mai valoros decat un dna intreg. felecitari tine-o tot asa.

Sly  •  19 iulie 2009, 17:50

Oare ce cauta madam Udrea la un asemenea festival daca nu popularitate?
Ma intreb,oare unde a fost in toti acesti ani de cind se tine acest festival,de nu a ajuns niciodata pina acum?
Cred ca s-a indragostit brusc de JAZZ!Acesta ii raspunsul.Sa o lasam in pace,sa inteleaga si muzica asta cintata de maestrii.

cristinel  •  19 iulie 2009, 18:44

Am fost la Garana si multa lume a huiduit-o, auzeam oamenii care ziceau „hai sa o huiduim”. Am tras cu urechea si la ce vorbea Udrea la masa ei…si ea intreba „cand e pauza sa pot pleca?”, in timp ce pupicuristii de la masa ii povesteau de fauna si frumusetile pa care le-a ratat daca a venit noaptea!

Carmen  •  19 iulie 2009, 19:51

Ce credea doamna Udrea??? Ca la acel festival ., timpul se va opri in loc pentru ea? Ar face bine ca la astfel de manifestari unde calitatea oamenilor pe metru patrat -insumata- da mult peste IQ-ul( scuze era sa scriu Q7) partidului (PDL) si implicit al ei, sa nu indrazneasca ca nu e de nasul ei ! Oricat se straduie sa para „din popor”, o tradeaza „fatarnicia” . Adica , vorba lui Nicolae Iorga : doua fete si niciun obraz .

bono  •  19 iulie 2009, 20:12

noi am mers la garana pt muzica, a venit si tanti asta sa-si faca campanie, normal ca a fost huduita…
Sa ne mai lase, sa se duca in surprinzatoare romanie de dincolo de carpati.
Sugativa asta a lui Base nu are alta treba decat sa umble prin tara si sa se rasfete pe banii contribuabilului, numai calarie, pilotaj si alte tampenii.
Sa asculte Guta la bucale si sa ne lase. ***

sandman  •  19 iulie 2009, 23:13

N-ai inteles, au huiduit-o pentru ca n-a venit sa le cinte la fluier. 😀

Micky Dutza  •  20 iulie 2009, 7:09

S-a putut intampla asa ceva sefei caravan-seraiului Basescian ? Ce au de zis Boagiu,Mantale,Macovei,Ridzi,Turcasiu,Roberta A.,EBa,etc.? Oameni buni,nu vi se pare cam lunga lista ? Daca mai adaugati si pe cele anonime,nerasplatite ca au deceptionat,Soliman Magnificul s-ar rasuci in mormant.Pasalac nu gluma !

tyger  •  20 iulie 2009, 10:38

Doamna Udrea crede dupa parerea ei ca noi ar trebuie sa ii suportam fatarnicia si nesimtirea de care da dovada ea si acea alianta PD-L care au impresia ca isi pot bate joc de noi cand au ei chef, daca asa am ajuns dragi romani ca o alianta sa ne conduca si sa ne minta cum vor ei atunci care a fost scopu intrari in UE doar ca sa le mai aducem un ban in plus in buzunarele lor sper ca aceste randuri sa dea de gandit celor care vor citi tinand cont ca aceste randuri sunt scrise de un pustiu care spera la un viitor in Romania.Catalin tino tot asa tot respectu meu pt tine in tot ce ai facut FELICITARI.
PENTRU CA NE PASA DE SPORT POATE PREA MULT

Cartofil  •  20 iulie 2009, 12:24

Madam Udrea a fost pur si simplu nesimtita, la fel si organizatorii care au avut nefericita idee de a trece ca la parada prin fata scenei. A fost un gest incalificabil, de prost gust si grobian. Fluieraturile si huiduielile au izbucnit de la toti cei prezenti nu datorita prezentei in sine a doamnei Udrea cat a gestului ei a trece prin fata spectatorilor, obturandu-le vederea spre scena, in plin recital a unei formati apreciate? In plin spectacol!

mia  •  20 iulie 2009, 13:55

e clar ca spectatorii nu au stiut ca trece Udrea prin fata scenei!!!!!!!!!! Daca stiau, aruncau cu…oua!

parafaragaramus  •  20 iulie 2009, 15:13

Garana are cel mai adevarat public din Romania.
Numai cine iubeste cu adevarat Jazz-ul s-ar duce pana acolo ca sa-l asculte.

redshore  •  20 iulie 2009, 16:22

ce legatura are acel concert cu sportul? de cand te-ai transformat intr-o unealta politica? chiar aveam o impresie mai buna despre tine.
daca in cazul Ridzi sa zicem ca ai gasit o scuza pt care sa scrii saptamani la rand pe subiect politic (nicidecum in legatura cu sportul!), acum care mai este legatura cu sportul?

dorin cocos  •  21 iulie 2009, 15:32

Pentru toti cei care nu au fost la Garina, trebuie sa le spunem ca au fost doua momente de huiduieli
Prima data a fost huiduita cind a vrut sa faca un interviu LINGA SCENA in TIMPUL recitalului americanilor (o mitocanie!) moment in care s-au aprins luminile camerelor de luat vederi si a putut fi vazuta foarte clar madame Udrea.Deci este o minciuna afirmatia ei ca spectatorii nu aveau de unde sa stie cine este.
A doua oara a fost huiduita la plecare.
Pe youtube se gasesc deja amindoua momentele..***

PussyCat  •  22 iulie 2009, 15:46

s-a obisnuit femeia asta cu huiduielile 🙂

Filme  •  26 iulie 2009, 12:48

Elena Udrea apare la toate manifestarile tocmai pentru a creea impresia ca are o legatura cu evenimentul respectiv. Isi face capital de imagine pe munca altora. Foarte bine ca au huiduito.

elena  •  28 martie 2010, 23:41

intrati pe blogul elenei udrea sa vedeti ce a facut concret si in cate proiecte e implicata si apoi comentati. voua ar trebui sa va fie rusine. bafta in continuare, elena!

Andrei  •  2 februarie 2015, 11:57

„Trio-ul american care cinta pe scena S-AU oprit din cintat”
Am plecat din tara acum 22 de ani si poate am probleme cu gramatica dar acel trio cred ca S-A oprit din cantat, este vorba de un singur trio. Ziarele romanesti ma bulverseaza, citindu-le simt ca uit limba romana.