Nu ne mai luaţi de proşti!

Fiecare dintre noi a făcut-o măcar o dată. La bibliotecă, la compania la care lucrăm, la ştrand sau la şcoală. Ori de cîte ori soliciţi să împrumuţi sau să cumperi ceva, completezi o hîrtie. Cu cît firma e mai mare, rigoarea achiziţiilor creşte.

marți, 7 decembrie 2010, 9:28

Fiecare dintre noi a făcut-o măcar o dată. La bibliotecă, la compania la care lucrăm, la ştrand sau la şcoală. Ori de cîte ori soliciţi să împrumuţi sau să cumperi ceva, completezi o hîrtie. Cu cît firma e mai mare, rigoarea achiziţiilor creşte.

Guvernul României conduce cea mai mare companie din România. O firmă pe pierdere. Bugetul cheltuit e de aproximativ 40 de miliarde de euro pe an, iar încasările sînt mai mici cu 5-8%. Precizare. Încasările Întreprinderii-Stat, spre deosebire de cele făcute de alte companii, nu provin din ceea ce noi cumpărăm în mod voluntar, maşini, detergenţi, mîncare sau calculatoare, ci din ceea ce ni se ia cu forţa prin taxe şi impozite, în urma unei convenţii nescrise, pentru ca să poată funcţiona societatea. Indiferent dacă eşti sau nu de acord cu principiul, trebuie să plăteşti. Cînd ţara e pe deficit bugetar, copiii nenăscuţi au devenit deja parte în contract. Vor achita şi ei din datorii! Nu e nici o metaforă.

Firma-România se pregăteşte să achiziţioneze contra sute de milioane de euro, cheltuiţi pe următorii 5 ani, un număr neprecizat de săli polivalente plasate într-un număr neprecizat de oraşe. Nu e nici o glumă! Sau poate că e.

Semnată de Elena Udrea, Nota de Fundamentare, dezvăluită de money.ro, n-ar trece de departamentul de achiziţii, comercial, procurement, spuneţi-i cum vreţi!, al nici unei firme civilizate. N-ar trece! În economia reală şi conform exigenţelor pieţei, nici două imprimante n-ar putea fi justificate astfel, în nici un caz obiective de sute de milioane de euro.

Ascultaţi! Cîte săli cumpărăm? „În cît mai multe localităţi”. De ce? „Condiţii pentru pregătirea echipelor sportive”. Antrenamente în săli de 5.000 – 15.000 de locuri?!

Da, e nevoie de săli pentru competiţii, concerte, cultură şi manifestări publice. Şi e nevoie repede pentru că altfel riscăm să ieşim din circuitul sportului mare.

Dar nu e nevoie de „cît mai multe”, 30 sau 40, cîte?, şi nu aşa, pe baza unui document care insultă tot ceea ce ştim despre competenţă, instruire şi muncă! Cînd, într-un fel sau altul, se va naşte ceva nou în România, o mişcare Tea Party, un proiect al oamenilor exasperaţi, această Notă de Fundamentare a Elenei Udrea va putea fi inclusă în documentele fondatoare la categoria: „Nu ne mai luaţi de proşti, nu ne mai călcaţi în picioare!”.


Comentarii (37)Adaugă comentariu

Clujeanul din Atlanta  •  7 decembrie 2010, 22:03

Tea party in Romania? Poate peste 2-3 generatii. Ce nu inteleg eu de aici din State e ca cum de nu va-ti obisnuit inca cu incopetenta romanilor in general. De ce trebuie sa ne miram la fiecare pas de ce se intampla in Romania. Guvernantii sunt si ei romani ,nu sunt niste straini pusi acolo sa conduca tara. La un asa popor e normal sa ai asa conducatori. Nivelul in general e foarte scazut in Romania. Cataline,exceptand cativa ziaristi (pot sa-i numar pe degete) si presa e la nivelul politicului.

Ioan  •  7 decembrie 2010, 22:35

„Nu e nici o glumă! Sau poate că e.” Sper din tot sufletul (dramul ce mi-a ramas tot sperand in ultimii 20 de ani) ca este o gluma … pacientul e in coma, undeva intre sala de reanimare si morga, iar Udrea ii face sala de sport, ca-i prinde bine la sanatate!!! :(((

unul  •  7 decembrie 2010, 23:48

hmm,ba e nevoie de cat mai multe pentru ca sa fie cat mai mult comision!!!

florin  •  8 decembrie 2010, 0:14

am revenit in romania de la scoala in strainatate, asta are mai putina importanta. dar vreau sa zic doua lucruri: primul e ca eu ca si tanar m-am orientat sa studiez si sa raman in afara, iar doi: mi-am dat seama ca trebuie sa fii tare la nervi sa poti supravietui in romania. rezisti nemancat, cu haine vechi, cu papuci rai, chinuindu-te la tot pasul, dar indiferenta autoritatilor si lipsa de respect fata de oamenii obisnuiti, pe mine m-a socat, dupa un singur an petrecut in alta tara. pur si simplu pacat de cei care vor mai mult si cei care merita mai mult.

Dani  •  8 decembrie 2010, 1:22

Sunt si eu in SUA si mai si studiez fenomenul, asa ca vreau sa-mi ofer cei two cents in discutie. Nu vrei un Tea Party in Romania, oricat de cretine ar fi documentele propuse de Udrea. Ar deschide mult prea multe probleme pe alta parte a societatii noastre. Sigur, in acest moment orice fel de rezolvare a incompetentei guvernamentale ce creeaza o problema alternativa pare o schimbare dezirabila, dar hear me out. Incompetenta guvernului, intr-un fel sau altul, o poti adresa intr-un fel sau altul prin vot si presa. Combustia interna a societatii nu se rezolva atat de usor.

MB  •  8 decembrie 2010, 4:47

@clujeanul din atlanta,
Greselile gramaticale sint intentionate ca sa vada lumea ca esti plecat din tara?

motanul incaltat  •  8 decembrie 2010, 5:34

Stau in Montreal si au astia o sala…mama-mama.De fapt e acelasi tip in toata nord-america.Dar arata traznet…Ma intreb asa ,o vrea sa la faca si Elena Udrea.Pt.ca,daca face 30-40 depasim toata SUA si Canada…

mihaita marin  •  8 decembrie 2010, 6:41

De ce sa nu ne ia de prosti? Suntem prosti de se crapa Terra sub noi….

gabrielvaleriu  •  8 decembrie 2010, 8:47

In nota temei: Comisia Juridică a Camerei Deputaților a respins cererea DNA de extindere a urmăririi penale și percheziție informatică în cazul Monica Iacob Ridzi.

Ceva reactii, Tolo ?

Calaretul Singuratic  •  8 decembrie 2010, 8:49

@Clujeanul din Atlanta:
Ceea ce nu intelegi tu de acolo din STATE!! (Care state?? Si aici e un stat), este ca SI TU ESTI ROMAN, deci te incluzi in descrierea ta. Ma mir ca nu te-au dat aia afara din tara de incompetent ce esti.

Serios acum, la romani, nu incompetenta este cauza decaderii societatii. MENTALITATEA este.

Mentalitatea celor ca tine care au dat bir cu fugitii prin alte tari lepadandu-se de tara. Daca tot ai plecat, fa-ne un bine celor ramasi si vezi-ti de treaba ta. Nu mai votati si nu iti mai da cu parerea. Uita graiul cum fac toti cei ca tine „in general” sic!….
Mentalitatea celor care pot, dar nu muncesc, deoarece sa stai e mai bine.
Mentalitatea celor care fura pentru ca asa e mai usor.
Mentalitatea celor care se delimiteaza de problemele din societate doar pentru ca INCA nu sunt ale lor.
Mentalitatea celor care prefera sa faca „combinatii” decat sa invete sa faca ceva.
Mentalitatea celor pentru care banul este totul.
Mentalitatea celor ca nu isi dau seama de responsabilitatea pe care o au ca guvernanti.
Mentalitatea celor care formeaza opinii, dar scriu numai balarii.

Pot sa continuu. Am multe exemple. Curios este altceva. Se face un intreg articol despre 30 de sali de sport, dar nimeni nu face o radiografie clara si pertinenta, nepartinitoare, a guvernarii actuale.

Se apropie alegeri. Curand, oamenii vor trebui sa voteze. De ce nu se schiteaza un plan de bataie? E clar ca nu se poate continua cu astia. De ce nu se face o analiza a optiunilor omului de rand. De ce nu se spune pe nicaieri de exemplu, ca avem puterea de a schimba ceva acolo la varf. Daca ar fi prezenta la vot mai mare, UDMR nu ar mai intra la guvernare. Ei nu ar mai avea puterea de a se da cu puterea (oricare ar fi aia) si de a ii sustine in tentativa ei de furt national, in schimbul beneficiilor mari obtinute pentru COMUNITATEA MAGHIARA, nu pentru romanul de rand.

Ca sa explic ideea: UDMR este votata de maghiari. Ei prind 5-6-7 % si sunt limitati de nr de maghiari care ies la vot. Daca tot mai multi romani ar iesi la vot si ar vota cu oricine altcineva, procentul ar putea fi scazut sub 5% si n-ar mai intra in parlament.
De ce sa facem asta? Simplu: UDMR, fie ca s-a dat cu PSD fie cu PDL, i-a ajutat pe acestia sa fure, oferindu-le majoritate. In schimb, ceea ce a obtinut, au fost beneficii doar pentru acei 5-6% dintre cei care au votat, adica 3-4% dintre romani. Cred ca se intelege ideea.

Aceasta ar putea fi o alternativa.

Doi: Sa se voteze numai in tara. Este o prostie sa se voteze in toate tarile lumii. Vrei sa votezi neaparat, vi in tara si o faci. S-a vazut rezultatul votului romanilor de afara. Asta daca chiar au votat ei acolo. De ce propun asta? Pai ei voteaza, dar nu trag ponoasele. Ei sunt acolo departe, neatinsi de prostia celor pe care ii voteaza.

Vreti sa se schimbe ceva in tara asta? SIMPLU, exact ca la fotbal. Nu cumperi jucatori expirati sau liberi de contract. Faci selectie la nivel de juniori si ii cresti pe aia. Asa si aici. Mentalitatea nu se schimba. Mentalitatea se construieste. Asta trebuie sa facem si noi. Sa construim mentalitatea generatiilor tinere de acum. Noi restul, suntem sacrificati deja demult. Vom munci pana la pensie, si dupa ea, pentru a acoperii gaurile lasate de lideri. Din pacate…

ROMANIA NOUA! Va creste prin bun simt si responsabilitate. Militati pentru conditii si scoli cat mai bune pentru copii de azi si de maine. Ei vor fi salvarea noastra.

cangrena portocalie  •  8 decembrie 2010, 9:08

Nu ne da nimeni un link sa citim si noi ce scrie in nota aia de fundamentare?
Poate ma inspir si io……

ovidiu_mm  •  8 decembrie 2010, 9:13

@Clujeanul din Atlanta: daca tu speli vase in Atlanta, nu inseamna ca toti romanii sunt incompetenti in general. Gandirea ta limitata in functie de romani/straini dovedeste ca esti in suferinte grele. Te compatimesc. Vezi-ti mai bine de devalorizarea dolarului ala (175% chinezesc) care se duce de rapa…

Cătălin Tolontan  •  8 decembrie 2010, 10:05

cangrena portocoalie: ai link in articol si poti vedea nota

robylyx  •  8 decembrie 2010, 10:11

Cu tot respectul Cataline, de ce nu te limitezi tu la a scrie articole sportive? Te simti mai bine cand compui un astfel de articol fara esenta, care practic nu spune nimic concret?
E doar o parere, nimic personal.

mircea  •  8 decembrie 2010, 10:18

@C.T.
Nu te supara dar astia fac ce au invatat de la guvernele Nastase si Tariceanu.
De prosti ne iau toti:guvernul,indiferent de culoarea politica a acestuia,parlamentul,si mai nou se pare ca si presedintele.
Asta nu inseamna ca si suntem.
Ei cred ca nu vedem manariile ce se fac de catre absolut toate partidele.Ca exemplu vezi partidele de opozitie,in fata televizoarelor,latra de mama focului strigand „masacru” vorba lui Borcea,iar la votul privind „debarcarea” guvernului,unde au majoritate, voteaza pe invers,ceea ce demonstreaza o cardasie de afaceri,totala,a politicienilor din parlament,indiferent de partid.
Un alt exemplu e linistea de mormant ce s-a asternut peste modificarea Constitutiei.Adica dau cu flit referendumului de modificare a Constitutiei.
Suntem prosti daca-i mai votam pe actualii politicieni.

Un roman fericit  •  8 decembrie 2010, 10:20

Catalin, Deschide un topic pe blogul tau, cu un fel de brain storming fata de eventualele miscari pe care le putem face noi „incompetentii” de romani pentru a mai salva ceva.

Tu ai deschidere mare la public si multi oameni iti respecta opiniile. Poate din idee in idee, putem sa ajungem la cati mai multi romani. Poate ar putea sa fie exact impulsul de care multi au nevoie.

Multumesc

vasco  •  8 decembrie 2010, 10:55

@calaretul singuratic,
la ce ai scris as adauga ca una dintre solutiile care ar putea scoate Romania noastra din criza morala care duce la toate celelalte probleme,ar fi ,pe termen mediu si lung,educarea in familie si scoala a copiilor in spiritul muncii corecte ,cinstite,prin perfectionare continua,cu demnitate si tenacitate.Toate acestea le poate aduce si practicarea in conditii bune a sportului.Degeaba se cauta solutii miraculoase si oameni providentiali care sa indrepte lucrurile repede,solutia este educatia si bunul simt.

Oscar  •  8 decembrie 2010, 10:55

Voi chiar nu vedeti ca nu Boc, nu Basescu, Nastase, Crin, Geoana sau alti papagali conduc Romanica? Nu vedeti ca suntem cobaii golanilor care conduc lumea? Nu vedeti ca masurile aberante de austeritate sunt impuse peste tot pe unde dicteaza FMI? Stabilesc ei cote dupa care trebuie sa ne ghidam. Sunt bani pentru orice, numai pentru pensii, salarii bugetare si sjutoare sociale nu. E ca si cum as stabili eu cat poti cheltui tu pentru mancare, haine, distractii, iar tu sa nu ai incotro, ca altfel nu te mai platesc. Mori de foame, dar nu ai voie sa mai cheltuiesti. Dam bani prosteste la pusculita Europei si nu putem sa-i accesam oricum si pentru nevoile firesti. Ni se dau bani pentru sosele, pentu sali de sport, pentru parlamentari europeni (ce nevoie avem noi de atatia papagali in parlamentul Europei?), pentru alegeri anticipate, pentru „democratie” (costa democratia!). Crezi ca Elena Udrea face dupa mintea ei sali de sport? I-a venit ei asa, sa faca sali de sport? Imi pare rau ca am acest discurs dar asta este concluzia la care am ajuns. Mi-e scrba de golanii care conduc lumea. Niste golani imbuibati care vor sa mai micsoreze populatia. Iar cum nu mai pot face razboaie, vor sa ne faca sa ne sinucidem, sa murim de foame, de disperare..

cangrena portocalie  •  8 decembrie 2010, 11:03

Domnule Tolontan, poate e vina mea da’ ceea ce am vazut se refera la o nota de fundamentare care nu e semnata de Superinteligenta Sa Serenisima Elena Udrea.
Va rog da ma indrumati, fiindca ziceati asera la TV ca mai semnara alti trei Superinteligenti Serenisimi.
PS: Keep walking! Respect!

rapidist de cand ma stiu  •  8 decembrie 2010, 11:04

Datorita faptului ca NICIODATA nu vor mai ajunge sa guverneze,portocalii lui basescu merg pe principiul,,dupa noi potopul”!Sa dam acum cat mai multe ,,tunuri”ca nu mai ,,pupam ”noi la putere!Iar faptul ca noi stam cu mainile-n san ne face complici la furaciunile lor,asa ca ori suntem barbati si iesim in strada sa-i zburam de acolo,ori nu mai suntem!

Stefan Patriche  •  8 decembrie 2010, 12:08

Iata o situatie! In Onesti e in constructie inca, o sala de sport. N-ar fi nimic daca nu ar fi fost inceputa acum 20!!! de ani si „comisionata” de mai toate guvernele. Ca o culme a ridicolului a fost botezata „Nadia Comaneci” (ridicol fiindca asocierea Nadiei cu smenurile made in Romania e, macar trista). Odata cu desemnarea lui Valerian Vreme -onestean!- ca ministru al Comunicatiilor s-au inmultit zvonurile ca va fi gata pana la sfarsitul anului. Atentie au trecut 20 de ani!. Cateva amanunte importante: sala are doar vreo 1500 de locuri si ar urma sa gazduiasca turnee si competitii de gimnastica, badminton, jocuri in sala, poate lupte judo, etc. O editie a Balcaniadei de badminton obtinuta de Federatie pentru Onesti in 2009 a fost mutata la Tg. Ocna, parca.
Asa ca celor care vorbesc despre „organizarea de competitii internationale in resedintele de judet” sa le fie rusine!

Cătălin Tolontan  •  8 decembrie 2010, 12:34

cangrena portocalie: scuze, era un link gresit, acum poti vedea documentul semnat de 5 oameni din guvern!

Claudiu  •  8 decembrie 2010, 12:46

Cine nana calului i-a pus acolo ??? Cine i-a adus la putere de teama „comunistilor” ? Sa-mi fie cu iertare, dar guvernantii ne iau de prosti pentru ca SUNTEM ! S-a dovedit fara echivoc la alegerile prezidentiale de acum un an.
Dixi !

cangrena portocalie  •  8 decembrie 2010, 13:12

Incredibil!!!!!! de pus sub sticla si, peste ani, de inchinat ca la sfintele moaste.
Domnule Tolontan, mi-ai facut ziua mai buna. Nu sunt cel mai incompetent functionar din sistem. Ca tot asta aud de vreo 2 ani incoace, de la „genialii” mei sefi portocalii, de am ajuns s-o cred chiar si eu.

Clujeanul din Atlanta  •  8 decembrie 2010, 16:01

@ovidiu_mm
Nu spal vase in Atlanta si chiar daca as spala vase nu ar fi absolut nici o problema. Eu nu am jignit mi-am spus doar parerea despre romani. Daca am fi o natie la fel de competenta ca nemtii sau olandezii am fi acolo sus. Daca am fi macar ca cehii ,polonezii ,ungurii sau croatii am fi mai sus decat suntem. Din nefiricire suntem pe undeva la nivelul bulgarilor ,ucrainienilor sau a turcilor. Stiu ca adevarul doare si doare mai tare daca esti in tara. Dar de aici si pana a ne imbata cu idea ca doar guvernantii sunt de vina pt tot ce se intampla in tara aia de vreo 80 de ani e cale lunga. Ca sunt si romani competenti ,da e adevarat. Problema ca cei incompetenti sunt de o mi de ori mai multi.

utaaradan  •  8 decembrie 2010, 17:39

cind vorbesti de mentalitate,cred ca nu e vorba de tine,sa se schimbe,dar doar restul,tu nu! de ce sa nu voteze cele trei milioane de ROMANI plecati la munca ? crezi ca de bine au plecat,crezi ca nu si-au dat seama ce partide sint m-ai mult, sau m-ai putin de orientare comunista, de aceea au votat masiv cu pdl. ,sperau sa scapam de comunisti, (nu-i vina lor ca au venit altii m-ai flaminzi si incompetenti), ce s-ar face statul cu vreo trei milioane de someri in plus, dar banii trimisi de ei in tara sint buni? adica sa nu aibe drept de vot daca sint plecati afara, dar bani sa trimita, sa se bucure bugetarii…bun simt ? adica la ceilalti,dar nu la mine, asta da mentalitate…

precaut  •  8 decembrie 2010, 18:16

ignorand calenadarul si mistificand cifrele se poate demonstra ca Iisus era agent Mossad. Daca nici nu au fost bugetate, cand se va proiecta si incepe executia cine va fi premier??? Cheltuiala mare la o sala de sport este DOTAREA (indiferent ce bla-bla scriu diversi „experti”), iar cand se va face dotarea cine va fi beneficiarul? nu cumva CJ? Surpriza: pe cifrele de azi cele mai multe CJ sunt ale PSD si ale PNL. In privinta statului falimentar descopar ca cineva (nu spun cine, persoana de mai sus) a gasit o solutie sa tina si curent electric ieftin, sa maximizeze si profitul companiei energetice si sa faca si investitii masive. Idem sa tinem mineritul in picioare si Termoelectrica profitabila.

ciupi  •  8 decembrie 2010, 19:23

nu am dreptul sa ma supar, faptul ca i-am votat fiindu-le suficient ca sa le permita sa ma ia drept prost.

miska  •  8 decembrie 2010, 19:33

Sant gand la gand cu clujeanul din Atlanta. As mai adauga ceva:intr-o tara in care comerciantii iti pun in fata marfa buna si te servesc cu cea din spate la care tu nu ai acces vizual, unde orice scop scuza mijloacele, unde cuvantul dat e uitat doua secunde mai tarziu, unde nu mai avem principii etc. nu se poate sa avem alti conducatori decat ca noi. Probabil ca majoritatea ne consideram nedreptatiti de altii, de deasupra noastra fara ca noi sa putem face ceva SINGURI! Santem primii la aratat cu degetul si ultimii la fapte. In istoria noastra fenomene ca Vlad Tepes,Mihai Viteazul,Avram Iancu,Brancoveanu au fost exceptii intr-o istorie in care domina lungi perioade de umilinta, tradari si neputinta. Astia santem . N-avem in codul genetic onoare,onestitate, caracter,curaj. Avem in schimb smecheria acea inteligenta mediocra dublata de mult tupeu si nesimtire.Pe asta o putem face marca inregistrata.

uapxela  •  8 decembrie 2010, 20:07

@calaretul singuratic,
complet de acord cu tine pana la ultimul punct.este normal sa voteze si romanii „De afara”. ce te faci daca acum sunt voturile si tu te intorci sa locuiesti in tara doar peste 1 an sa zicem.o sa stai intr-o tara condusa de un guvern care nici nu l-ai votat nici nu l-ai refuzat 🙂

fanulumocanu  •  8 decembrie 2010, 21:15

„cat mai multe” se traduce:

stati linistiti, dragi colaboratori, ca o sa fie pentru toata lumea! adica cei care nu prind primul val de licitatii or sa prinda unul dintre urmatoarele. este cascaval pentru toata lumea NOASTRA! toata lumea va fi indestulata, nu vrem suparari printre dragii nostrii clienti.

@Clujeanul din Atlanta  •  8 decembrie 2010, 21:48

Draga clujene,

In primul rand ar trebui sa vorbesti limba noastra a romanilor (fara va-ti sau alte agramatisme).

In al doilea rand faptul ca ai plecat in state iti anuleaza dreptul de a judeca tara noastra pentru ca nu intelegi situatia politico-economica de acolo.

In al treilea rand incearca sa iti formezi o parere obiectiva pana sa scrii sau sa vorbesti. Nu lua de bun doar inscrisurile lui tontolan pentru ca iti vei forma o parere subiectiva a trustului intact. (mentionez ca nu sunt fan PDL in nici un caz). Dar la fel cum m-am saturat de „latraii basisti” la fel m-am saturat de „latraii antibasisti”. Domnule Tolontan nu cred ca intelegeti ce inseamna functia de previziune a oricarui manager si cum se manifest aceasta asa ca scrieti articole populiste.

In al patrulea rand, din cauza oamenilor ca tine care pleaca din tara „scarbiti si dezolati de ceea ce se intampla” se toate dracului in tara asta. Tot din cauza oamenilor comozi ca tine tara asta a tot intors armele si a sfarsit prin a fi cenusareasa Europei.

Romania, trezeste-te!

unguru  •  8 decembrie 2010, 23:57

@Calaretul Singuratic
ai perfecta dreptate, UDMR-u e de vina, ei instiga la furt partidele ajunse la conducere…ce bine ca sunt ungur, asa pot sa beneficiez de toate bunatatile care se impart comunitatii maghiare…mi-e mila de voi, cei din ROMANIA NOUA…

paul S  •  9 decembrie 2010, 0:15

pt. Catalin Tolontan
ati publicat pana la urma si despre cartea campioanei!
Imi cer scuze pentru agresivitatea mesajului.
M-am enervat teribil cand, cautand stirea, am dat peste bianca lui bote si cealalta matracuca.

Declaratia zilei « Orlando  •  9 decembrie 2010, 20:04

[…] suplimentara: “Nu ne mai luaţi de proşti!” la Tolo si “Ministerul Turismului, despre promovarea online a Romaniei” la Dragos […]

dacu  •  11 decembrie 2010, 23:06

Stimate domn ziarist, credeti ca astfel de oameni fac cinste sportului si institutiilor publice ? http://www.portalsm.ro/Satu-Mare/Eveniment/Exclusiv-Tupeu-maxim-Florin-Gal-a-concesionat-hotelul-Sport-fostei-sale-firme_3564.aspx .Dupa parerea doamnei Udrea referitor la oamenii corupti din partid ar trebui asteptata parerea justitiei ,asta in caz ca se va autosesiza vreodata .Sportul are doar de pierdut gratie multor lichele de acest fel care cred ca li se cuvine a se comporta imoral si penal deoarece partidul ” le datoreaza ” pentru efortul lor bineiteles “dezinteresat” facut in campaniile electorale .Cred ca e un subiect care merita putina atentie.Va sugerez sa incepeti prin a tasta numele Florin Gal pe motorul de cautare google si poate ca ve-ti fi interesat sa mai faceti niste pasi, stiti dumneavoastra care.

cezar  •  15 decembrie 2010, 23:37

Unora nu le e frica de Dumnezeu si cu asta basta !