TOLO.RO
Înainte de a fi ştiinţă, industrie, artă şi joc, fotbalul e presiune. Toată lumea se pricepe la asta. Rapid a pus presiune pe Ligă, Dinamo, pe Copos, Badea, pe Dinu „Vamă”, cu toţii au pus presiune pe arbitru, iar Ganea a pus presiune pe Rednic după ce a aflat că va fi rezervă.
duminică, 1 octombrie 2006, 10:21
Înainte de a fi ştiinţă, industrie, artă şi joc, fotbalul e presiune. Toată lumea se pricepe la asta. Rapid a pus presiune pe Ligă, Dinamo, pe Copos, Badea, pe Dinu „Vamă”, cu toţii au pus presiune pe arbitru, iar Ganea a pus presiune pe Rednic după ce a aflat că va fi rezervă.
Să pui presiune a devenit o expresie uzată pînă cînd nimeni nu mai ştie exact ce înseamnă. E ca în dimineţile de sîmbătă sau duminică, atunci cînd se aude vocea femeilor oarbe care cîntă printre blocuri. Nu înţelegi ce spun, dar ştii că cer bani şi glasul lor îţi strînge inima, reverberînd printre paralelipipedele de beton.
Aşa se simt toate presiunile din fotbal. Şi, pînă la urmă, cedezi. Pînă cînd vine cîte un arbitru străin, precum ungurul Kassai, care nu înţelege limba tînguielilor şi a răfuielilor noastre şi are curajul de a da penalty în minutul 3, împotriva clasamentului şi a calculelor. „Mă întreb dacă un arbitru român ar fi avut acest curaj”, a zis imediat Grădinescu. Toţi ne întrebăm. Da, a fost corect şi, nu, complotul universal nu există.
În mod paradoxal, această decizie şi-a pus amprenta asupra meciului şi, în final, a ajutat inclusiv pe Dinamo. Pentru că echipele şi-au văzut de joc şi trupa mai fluidă a reuşit să se impună. Nu numai că n-a stricat meciul, ci l-a aşezat în matca unei partide normale. Ce mult înseamnă asta!
Din.Amo • 1 octombrie 2006, 22:31
Dinamo a aratat ca nu arbitrii sunt problema in Romania, ci conducatorii debili.
Imi doresc ca stelistii sa dea meci de meci vina pe arbitru. In felul asta, nu vor realiza niciodata care este responsabilitatea lor…
RomaniaFootball • 1 octombrie 2006, 22:34
Tudor il dadea? N-o sa stim niciodata…
Din.Amo • 1 octombrie 2006, 22:49
Vad ca daca nu mai pot vorbi de arbitraj, stelistii nu mai pot vorbi deloc :))
RomaniaFootball • 1 octombrie 2006, 22:51
Rapidul inca o data joaca fotbal si, ca si in meciul cu Steaua, nu forteaza desprinderea la scorul de 1-0.
R Lucescu: golul a venit intr-un moment in care nu credeam ca Dinamo va puea reveni; a fost greseala de aparare in lant, aveam in careu 4 aparatori; a fost si oboseala… (cam acesta a fost comentriul lui Razvan)
Rednic: nu am putut construi in prima repriza, a trebuit sa jucam cu mingi lungi…
Concluzie:
-prima repriza a apartinut echipei Rapid, mai precis primele 60 min.
-min 60-90 a apartinut echipei Dinamo, care a reusit sa inscrie si 3 goluri, poate si pe fondul de oboseala a echipei rapidiste, dupa meciul de la Madeira.
Un meci agreabil, exceptand comentariile arogante ale dlui Borcea de dupa meci, care se pare ca nu s-a putut abtine, cat si incidentele din tribuna dintre galeria rapidista si jandarmi. Asta-nseamna sa fie arbitri straini, ma uit la tv si vad vorbindu-se mai mult depre fotbal.
Din.Amo • 1 octombrie 2006, 23:00
Exact, dar ar trebui sa vorbim despre fotbal mereu, indiferent de arbitraj. Poate meciul asta a aratat acest lucru.
Nu e posibil ca antrenor sa zici (sa crezi ca) „nu credeam ca Dinamo va puea reveni”. Ca antrenor trebuie sa te astepti la orice de la adversar, exact ca la sah.
In fine, Rednic peste Lucescu la acest meci.
Alex • 1 octombrie 2006, 23:10
Sunt un fan rapidist care sufera dupa fiecare infrangere a echipei preferate, si totusi strang din dinti crezand ca poate o sa revina formula ce a facut faimos atacul rapidului 3-5-2!!! NU stiu cum poate un antrenor ca domnul Razvan Lucescu sa foloseasca 3 atacanti atata timp cat numai unul inscrie, in schimb apararea sufera si primeste gol meci de meci. Se vede ca Badoi este obosit si nu prea mai vine in sprijinul apararii, daca sunte-ti atenti majoritatea golurilor de pe partea lui au venit. Apararea este buna, dar dak nu este sustinuta, degeaba. Atacanti sunt siliti sa vina pana in jumatatea proprie si cand vine momentul golului sunt prea obositi. Moldovan se vede ca e pomanagiu pt ca el este singurul care inscrie ca la carte adik primind pase de la mijlocasi. In schimb partea mediana a echipei este grav avariata. Cum poate RAPIDUL sa aiba posesia mingii din moment ce Karamian si cu Badoi se retrag si la mijloc raman doar 2 mijlocasi de meserie? Comparati performanta de anul trecut a RAPIDULUI si o sa vede-ti unde se greseste!!! In parerea mea la mijloc ar trebuii sa fie folositi Karamian, Lazar, Maldarasanu, Grigore si Badoi, iar in atac doar Moldovan cu Buga, ca schimbari sa intre Mazilu in a 2-a repriza in locul lui Moldovan si desigur dupa ce se va recupera E. Dica, el sa intre in locul lui Grigore. Imi pare rau sa o spun , dar dak nu se va schimba nimic sincer RAPID nu va putea rezista prea mult in fata echipelor dornice de victorie, cum sa demonstrat si in seara asta cu dinamo.
RomaniaFootball • 1 octombrie 2006, 23:16
Rapid a jucat f bine pana in min 60; trebuia poate sa fie ceva mai decisa pe contraatac la 1-0. Plus greseala de marcaj de la primul gol, dupa care totul s-a schimbat.
Asa a facut egal si cu Steaua: a jucat la 1-0, cand daca forta putea castiga clar. O evolutie in crestere a Rapidului dupa meciul cu Constanta…
Munteanu • 2 octombrie 2006, 1:23
Ceea ce mi place , ceea ce ne place noua cel mai mult este sa criticam, ceea ce acceptam decat cu cele mai mari eforturi , ceea ce nu vrem sa pricepem este ca nu putem avea intotdeauna dreptate. Ceea ce este cel mai trist este ca acceptam, si ne lasam injositi, mintiti, umiliti de personaje pe care noi le creeam. Daca am ajuns sa acceptam personaje care se cred MIHAI VITEAZUL, VLAD TEPES, etc. inseamna ca lumea, timpul pe care il traim depinde exclusiv de personajul pe care il creem, si atunci ar fi cazul sa creem niste personaje mai interesante decat JIJI BEcali.
CRITIC • 2 octombrie 2006, 1:24
Nu avea cum sa nu dea penalti un arbitru la faza aia.Problema se pune de ce nu a dat penalti la Buga,de ce nu a aratat cartonese galbene,de ce a inventat 2 lovituri libere pt dinamo si de ce nu ia dat rosu lui Ropotan cand a dat cu cotu,de ce tusierul a aratat offside la Danciulescu,deci nu trebuie aplaudat ca a dat un penalti care a fost clar,dc un arbitru nu dadea acel penalti era clar rau-intentionat.
del_piero • 2 octombrie 2006, 1:27
IAR PLANGETI IN REDACTIE ? :))))))))))))
nikos • 2 octombrie 2006, 1:30
RAPID FACE ANTI FOTBAL NU VEDETI CA SE BAGA IN POARTA SI STAU TAVALITI PE JOS SI TRAG DE TIMP RAPID DIN MINUTUL 17 TRAGEA DE TIMP
edyedmond • 2 octombrie 2006, 1:31
lucescu pregateste bine meciurile dar este facut mat in timpul lor…..ramane fara idei…nu-i ies schimbarile…ca fan dinamovist recunosc superioritatea rapidului pana la 1-1…dinamo n-a jucat nimic si mai rau a gafat cat pt un campionat intreg..numai pase aiurea, n-au alergat deloc la mijloc….e…de la 1-1 rapid nu a amai existat…iar dinamo a acastigat meciul asta numai din entuziasm si incredere…echipa nu e rodata si este normal…jocul lui dinamo poate creste mult mai mult dar in timp…pt moment este bine ca avem rezultate si moralul jucatorilor este bun….ma bucur pt ze kalanga…ma bucur pt ganea (care nu va pleca…ramane sa ia titlul)…bv claudiu si bv ropotan…copilul asta are o dorinta prea mare de afirmare sa nu poata ajunge sus…si in final bv rednic…inspirat ca intotdeauana dar si ajutat de jucatori
rza gza bza • 2 octombrie 2006, 1:35
hahahhahahh I AM ARS SHI PE RAPIDISHTI AHAHHAHAHAHAAH
Munteanu • 2 octombrie 2006, 1:35
Apropo, pana acum nu am comentat nimic despre fotbal. Ar fi cazul.
D-l Tolontan am verificat vizualitatea de pe partea laterala (opusa fazei din meciul cu pricina) si daca nu sunteti un binevoitor sau un rauvoitor adica sunteti neutru ca mine puteti verifica faza. Chemati doi prieteni, trimiteti-i pe partea opusa a terenului, puneti-l pe unul din cei doi sa-l loveasca pe celalalt si incercati sa nu observati. S-ar putea sa nu observati nimic si atunci aveti prfecta dreptate.
Roshu • 2 octombrie 2006, 1:35
faultu` la penalty se vedea si din elicopter..au fost cateva greseli de arbitraj..dar macar numai exista suspiciune si nu a fost avantajata o echipa in mod evident..cat despre meci a fost unul placut..nu am mai vazut o echipa a rapidului asha buna de ani de zile cel p. in primele 60 de min. ma uitam la meci si nu-mi venea sa cred ca se jaoca 11 la 11..rapidistii apareau peste tot..presing, faza defensiva tot tot..pacat pt. ei ca Dinamo are un antrenor ca dl. Rednic..iuresh vishiniu pana la mishcarea facuta de Rednic..per total: Dinamo la pupitru!
edyedmond • 2 octombrie 2006, 1:39
cataline ceva despre meci nu scrii si tu….ceva tactic…merita dinamo primul loc? ca la extrafotbal esti as…mai lauda-i si pe ai nostrii nu numai starinii
Munteanu • 2 octombrie 2006, 1:46
Hai sa scriem ceva , prin asta dovedim ca nu traim degeaba , noi gandim in spiritul liber al oierului care ne plateste
Adrian • 2 octombrie 2006, 1:48
incredibil ce a facut dinamo.a reusit sa cumpere un arbitru strain.penalty ndeat la buga.rosu nedat la ropotan.lovitura libera inexistenta din care a rezultat golul 2…incredibil
dinamo fura incredibil.pacat!
am ajuns rau de tot!
daca dinamo ajunge in CL o sa fie sfarsitul fotbalului romanesc
Munteanu • 2 octombrie 2006, 1:51
Sunt curios daca D-l Tolontan citeste mesajele postate si daca da ce parere are relativ la ceea ce se scrie.
EL TIGRE • 2 octombrie 2006, 1:54
CE BINE SA FI DINAMOVIST IN FIECARE MIERCURI SI DUMINICA SA FI FERICIT\\\\\INCERCATI CU ARBITRI INDIENI POATE POATE
Cioro • 2 octombrie 2006, 1:56
FOTBALUL este cel care ne intereseaza!
Daca o sa vorbim numai de arbitraj atunci inseamna ca nu avem nici o legatura cu acest sport.
Nu cred ca exista vreo echipa favorizata in acest tur. O echipa adevarata trece si peste greselile de arbitraj si reuseste sa revina.
RomaniaFootball • 2 octombrie 2006, 1:58
Am incercat sa fac un comentariu obiectiv al meciului Rapid _ Dinamo, care drept sa spun, m-a impresionat in mod placut, ca spectacol. Incep sa cred ca cele 2 echipe merg pe drumul cel bun spre un parcurs bun in UEFA. Pacat in ca steaua a dezamagit total dupa meciul de la Kiev (sigurul lucru de care sunt acuzati stelistii este aroganta conducatorilor, nu cred ca are nimeni nimic cu jucatorii)
http://romaniafootball.blogspot.com/2006/10/dinamo-rapid-un-derby-care-nu.html
Munteanu • 2 octombrie 2006, 1:59
Interesant ar fi sa aflam ca D-ul Tolontan crede ca toti romani impartasesc ideeile lor sau ale concurentei, indiferent ca pentru prostimea din provincie ceea ce se petrce in Bucuresti nu poate fi perceput la adevarata valoare si intensitate.Dar am fi incantati sa-i anuntam ca revolutia intotdeauna incepe din AREDEAL.
Munteanu • 2 octombrie 2006, 2:04
Daca intr-adevar D-l TOLONTAN citeste mesajele postate pe acest site, atunci ma bucur ca nu am postat degeaba mesajele care pentru unii nu-au importanta iar pentru alti chiar nu inseamna nimic
Victor R • 2 octombrie 2006, 2:04
Minutul 90+1. Fluier final. Dinamo invinge cu 3-1. Jucatorii rapidisti cu capul in jos se duc spre galeria lor o saluta si se duc spre vestiare. Ajung in dreptul Tribunei a 2-a si sunt primiti cu ostilitate si nu cu ospitalitate. Era si de asteptat ca nu sunt primiti cu ovatii si cu urale si nici cu versurile lui Shakespeare.
Dar unul dintre invinsi nu accepta sa nu raspunda, si indreptandu-se spre tunel se „face” ca isi aseaza tricoul in sort si ne „arata” podoabele ascunse in chiloti. Si crezand ca poate nu le-am vazut bine, sub protectia tunelului isi scoate sexul si il arata cu generozitate suporterilor de la Tribuna a 2-a. Probabil ca nu stie ca acolo, langa tunel e fief-ul DOL-ului, si a crezut ca va scapa.
MULTUMIM MARIUS CONSTANTIN CA NE-AI DAT PRILEJUL SA ITI ADMIRAM BARBATIA! Am vazut si noi ce vede Kinga acasa, si poate asta este si motivul pentru care ea l-a parasit pe Flavius Moldovan si s-a mutat cu copil cu tot la tine acasa! Bravo, „ai cu ce”. Si de aceea folosesti acel organ si ca sa gandesti. Ca bunul simt si inteligenta iti lipsesc cu desavarsire.
(PRELUARE DINAMO ONLINE)
Golania acestui asa zis fotbalist merita sa fie aflata de toata presa din Romania. Rusine!
Stefan • 2 octombrie 2006, 2:04
Da Adrian, am cumparat arbitrul iar.
De fapt Dinamo cumpara arbitrii mereu, insa nu avem indeajuns de multi bani ca sa ne dea si penalty-uri. Nu stiu cum se face dar noi nu am primit nici un penalty in 10 meciuri. Adversarii nu se pot plange aici.
Si acuma daca esti sincer, vei vedea ca afara de meciul cu Steaua, nu e nici un motiv de protest …
Insa tu ramai in ceata gandirii mediocre si in convingerea superioritatii giulestene.
chuck • 2 octombrie 2006, 2:05
am mai scris si dupa meciul steaua-rapid, razvan lucescu a pierdut meciul !
cum poate sa declare ca, la faza golului lui ganea, nu fundasii centrali ( care sunt 3 !!!) sau portarul coman sunt principalii vinovati ci karamyan care nu a „strans” suficient in centru ?!?! am ramas foarte surprins in sens negativ de aceasta declaratie.
p88 • 2 octombrie 2006, 2:09
E ca în dimineţile de sîmbătă sau duminică, atunci cînd se aude vocea femeilor oarbe care cîntă printre blocuri. Nu înţelegi ce spun, dar ştii că cer bani şi glasul lor îţi strînge inima, reverberînd printre paralelipipedele de beton.
TARE TOLONTANE :))))
Munteanu • 2 octombrie 2006, 2:12
Apropo de art. x din Nr. Y Chiar nu stiu daca citesti ceea ce scriu dar in pricipiu ar fi bine sa nu mai faci misto despre vederea oamenilor pentru ca nu iti dai seama in momentul in care citesti ceea ce scriu eu ……..
Adrian • 2 octombrie 2006, 2:13
bai stefan ca vad ca esti destept.daca Steaua ia arbitrii de ce nu e pe locul 1?
daca Steaua ia arbitrii de ce corpodean a furat pe Steaua si nu pe dinamo?
sorin • 2 octombrie 2006, 2:13
ASTA ESTE SITUATIA LA NOI STIMATE DOMN,SI NU TREBUIE SA NE MIRE. NEANCREDEREA LA ROMANI IN ROMANI ESTE ISTORICA. LASITATEA LA ROMANI ESTE ISTORICA. TOT ISTORICE SUNT JMECHERIA,HOTIA SI TRADAREA.
CUM SE POATE SA FIE TOATE ACESTEA DACA N-AR EXISTA „PRESIUNEA”?
SI….”PRESIUNE E-N TOATE CE SUNT”,IN
SPORT,ARTA,CUULTURA,POLITICA,FAMILIE,SERVICIU…PE STRADA.
OARE CINE CREAZA SI CINE INTRETINE ACEASTA STARE?!?
JMECHERII,HOTII SI TRADATORII NE SUNT „SERVITI” PE PRIME PAGINI DE ZIAR,LA TELEJURNALE,LA EMISIUNI SPECIALE…
SI ATUNCI?!!!
RomaniaFootball • 2 octombrie 2006, 2:13
1. R Lucescu vede aspectele pozitive din jocul echipei, si echipa joaca bine, este meritul lui; pacat inca ca ar trebui sa fie si ptuin autocritic
2. Aflu cu surprindere de gestul lui M Constantin, total gratuit si nelalocul lui.
Intrebat de reporteri dupa meci depre adversari, Ganea a declarat ca el nu-si poate bate joc de adversari, nu e fair-play, nu ii poate ironiza. Pentru ca adversarii sunt si ei jucatori, ii respecta. Am avut senzatia ca rep. insista pe raspunsulla aceasta intrebare (prietenii stiu de ce)
Foarte multi ar trebui sa invete ceva din declaratia asta si din conduita corecta a lui Ganea.
http://romaniafootball.blogspot.com/2006/10/dinamo-rapid-un-derby-care-nu.html
Munteanu • 2 octombrie 2006, 2:17
Pentru toti care posteaza
Intrebare de baraj
Adrian • 2 octombrie 2006, 2:17
stati sa inteleg un lucru.dinamo e singura echipa din liga 1 care nu a pierdut puncte pe mana arbitrilor dar alte echipe se ocupa cu hotii si blaturi.
cum asa?
explicati-mi va rog si mie sa inteleg!
cum se face ca o echipa cu lot de retrogradare e pe primul loc?
cum se face ca jucatorii lui dinamo sunt protejati de arbitrii(vezi moti,radustefan,tames,pulac) si Steaua joaca tot in 9-10(in cel mai bun caz)?
Cum se face ca lui Moldovan i-a fost mentinuta suspendara de 2 etape desidoar cu cateva saptamani inainte un caz asemanator afost judecat diferit?
cum se face ca Thereau a primit 2 etape desi nu a facut nimic?
de ce nu gresesc sii arbitrii voit impotria lui dinamo?
de ce a fost pus crpodean la derby si ni Coltescu ca doar olteanul e cel mai bun din liga nu corpodean,un dinamovist bine cunoscut?
Tudor • 2 octombrie 2006, 2:21
chiar daca sunt dinamovist trebuie sa recunosc superioritatea rapidului eu zic ca 80% a fost noroc 10% oboseala rapidului si 10% norocul si inspiratia lui rednic ce am mai observat ca rapidul a pierdut meciu dupa ce zicu a fost scos nu au mai tinut mingea deloc in fata atacul rapidului a fost mort de steaua ce sa mai zic a reusit bECALI sa „becalizeze” steaua nu romania acuma orice meci pierdu e din cauza arbitrului dupa ce au fost avantajati clar la Pitesti si la Iasi tot ei fac scandal e incredibil nimeni nu i mai poate opri ei vb de diavolo sfintesc terenul au luato rau pe ulei da ma rog problema lor oricum dinamo a invins cu mult noroc si is foarte fericit :))))) ale dinamo ale ale
Munteanu • 2 octombrie 2006, 2:23
Hai sa intram in polemica.
Adica hai sa ne comportam ca BECALI, BORCEA , COPOS, SI TOATE PERSONALITATILE
Bogdan • 2 octombrie 2006, 2:25
daca zici tu tolontane – ca prea zici cu foc… nu vor fi existand comploturi universale, dar daca exista – macar locale/regionale :P?. sa fim seriosi – peste tot sunt interese si comploturile nu vor inceta niciodata – asa e lumea… vezi cooperativa pe care voi gazetarii sportivi va laudati ca ati demascat-o si desfiintat-o. eu zic sa fiti totusi mai vigilenti, mai caini 😛 – angajati detectivi si poate veti lua si voi odata un pullitzer 😛 un premiul presei ceva. poate ati putea sa faceti ceva mai substantial voi jurnalistii sportivi si de orice fel si nu numai voi ca sa cunoastem mai mult despre cum se fac jocurile acolo sus, sa le demascam decat sa scriem banalitati pe care si un copil le vede. „Ce mult ar însemna asta!” ca sa te parafrazez.
Adrian • 2 octombrie 2006, 2:27
sezonul acesta seamana izbitor de mult cu cel din perioada 1999-2000
este chiar foarte asemanator
si atunci erau 18 echipe in campionat
si atunci dinamo a avut 10 victorii consecutive
etc,etc
sunt insa niste lucruri interesante pe care nu stiu daca le stie toata lumea.mai ales cei tineri
campionatul ’99-’00 e considerat cel mai murdar din istoria fotbalului romanesc.
dinamo a luat titlul iar pe banca era dinu.cornel dinu
dupa acest campionat, o fosta mare glorie dinamovista, Danut Lupu a dat un interviu la o televiziune incare zicea:”mare antrenor dinu asta domn’e.foarte mare.a luat campionatul si din 34 de meciuri, 30 au fost blaturi!”
sunt curios in ce fel va mai semana acest campionat cu acela!
RomaniaFootball • 2 octombrie 2006, 2:27
In meciul de la Iasi Gigi Becali a recunoscut ca arbitrajul a fost slab dar nu tendentios. In plus a recunoscut ca Steaua nu a jucat asa de slab niciodata.
A jucat slab, a avut totusi cateva ocazii foarte clare in primele minute, dar apoi nu a mai jucat mare lucru.
Rapid a jucat foarte bine cu Dinamo, dar a avut ghinion. Problemele Rapidului sunt legate de forma slaba in inceputul de campionat, cand la Tg Jiu s-a dat vina pe iarba netunsa pentru justificarea jocului mai slab.
Intr-adevar Dinamo nu a fost furata, dar nici nu a avut parte de arbitraje favorabile decat cu Steau si vaslui.
Cat despre meciul cu Rapid, arbitrii au fost straini, tocmai pentru a se elimina suspciunea de aranjament. Ca si cei straini fac greseli, s-a vazut…
Ceahlaul a avut un gol anulat si primul gol al timisoarei marcat dupa un fault clar in careu. Si asta tocmai acasa la GH. Stefan…
http://romaniafootball.blogspot.com/2006/10/dinamo-rapid-un-derby-care-nu.html
Tudor • 2 octombrie 2006, 2:27
adi sincer nu prea ai treaba esti becalizat si tu:)) ma baiatule pai tu l-ai vazut pe motii sa dea coate in gura sa sparga nasuri si asa mai departe daca Thereau recunoaste ca lovit daca modovan a nenorocit o gramada de jucatori nu uita de Tibi Balan care si acuma… si loveste tot timpu ce vrei sa i se faca statue sau sa se respecte regulamentu??
bruno • 2 octombrie 2006, 2:30
observ ca nu zice nimik de de faptul ca a fost lovitura de la 11 metri la Buga la scorul de 1-0 pt Rapid……ma bucr ca Nea OVI i a spus lui Borcea in fata ca din pacate a fost…..
Adrian • 2 octombrie 2006, 2:30
tudor ia zi tu mie.cum l-anenorocit Thereau pe moti?la fel cum l-a nenorocit burdujan ieri pe acelasi moti?
sincer nu inteleg de ce va luati de becali?ati facut chiar atat de multe fapte mari incat sa va permiteti sa judecati pe oricine?
e usor sa ne uitam si sa judecam.
si eu sunt asa mai bun ca multi,parera mea.dar doar parearea mea.
Tudor • 2 octombrie 2006, 2:31
da ma au furat arbitrii acuma esti fericit poti dormi mai bine au mai avut o groaza de ocazii da is schimb au luat 3 da ma rog arbitraju clar
Bogdan • 2 octombrie 2006, 2:32
p88 – oare pe unde o fi stand tolontan? 🙂
Adrian • 2 octombrie 2006, 2:33
pai ai zi
daca se dadea penalty la buga la 1-0 si un rosu la ropotean ce mai facea dinamo?
daca tames lua rosu la 0-0 si 11-11 cu Steaua ce mai facea dinamo?
Tudor • 2 octombrie 2006, 2:33
eu nu ma iau de becali a facut fapte bune dar stai linistit ca nu e asa de curat cum vezi tu tot ce a fcut a facut in fata camerelor de tv ai vazut tu vreo fapta fara reclama orce face e doar imagine eu vb de reactiile lui nu de ce face nu prea is curios eu de ….
Adrian • 2 octombrie 2006, 2:36
nu am zis ca becali e curat.dar nici ca e murdar.nu il judec.atat
Tudor • 2 octombrie 2006, 2:36
pai da la tames asa e dar daca judecam fazele asa la dinamo rapid daca nu ridica tusieru aiurea fanionu in prima repriza la DANCIULESCU si scapa …. deci e mult de vb de fiecare faza face parte din joc trebuie sa inveti sa si pierzi crezi ca dinamo nu a fost defavorizata sau
Munteanu • 2 octombrie 2006, 2:38
Observatie!
Domnilor Saptamana aceasta a-ti fost de vina D-vs.
Saptamana viitoare va fi de vina echipa Farul.
Urmatoarea Steaual.
Adrian • 2 octombrie 2006, 2:41
Tudor, acum zi tu,care era mai clara faza, offsideul lui danciulescu sau penaltyul pt rapid la radustefan?
sa fim seriosi.danciu era in micare.faza era grea.dar penaltyul era clar ca diamantul