Dacă vine Olăroiu…

Un singur punct fragil are Hagi în toată această dispută cu Gigi Becali, nedreptul său angajator. Pe vremea cînd Olăroiu antrena echipa, Hagi făcea parte din cercul de sfătuitori ai lui Becali, acelaşi pe care azi, pe bună dreptate, îl acuză că-i toarnă în ureche patronului.

miercuri, 22 august 2007, 9:42

Un singur punct fragil are Hagi în toată această dispută cu Gigi Becali, nedreptul său angajator. Pe vremea cînd Olăroiu antrena echipa, Hagi făcea parte din cercul de sfătuitori ai lui Becali, acelaşi pe care azi, pe bună dreptate, îl acuză că-i toarnă în ureche patronului.

Dragomir, Piţurcă, Viorel Păunescu, toţi aceştia şi alţii alcătuiesc corpul de antrenori invizibili, de consilieri amicali, avizaţi, dar lipsiţi de răspundere de pe lîngă Gigi Becali.

Lui Hagi i se plăteşte acum cu aceeaşi monedă. Iar Olăroiu, pe care Becali l-a sunat, e sedus de ideea revenirii în Ghencea. El a realizat că petrodolarii sînt buni în cont, dar nu formează echipe şi un sistem unde să antrenezi cu plăcere. Oli e un tehnician aplicat, nu un plezirist care să meargă pe ideea „le iau banii şi mă fac că muncesc”. Fără să aibă probleme deocamdată în Golf, e preocupat de viitorul lui şi telefoanele lui Becali au retrezit comparaţia între Champions League şi competiţiile de un lux fantomatic din ţările arabe.

Dacă vine la Steaua, el se teme însă de reacţia publicului, cu care n-a avut relaţii grozave nici înainte. De fapt, nu e doar problema lui. Oricine ar sosi în perioada imediat următoare în Ghencea ar trebui să-şi învingă complexul uzurpatorului. Pentru că i-ar lua, indirect, locul lui Hagi, un antrenor demis deja verbal după o campanie oribilă ca formă şi injustă ca fond, dusă de patron împotriva omului pe care el l-a adus.

Viitorul Stelei e complicat pentru că nimic nu pare că-l poate convinge pe Becali să-i respecte pe cei cărora le-a promis sprijinul. Valabil şi pentru ceea ce se anunţă a treia descălecare a lui Olăroiu în Ghencea.

Comentarii (441)Adaugă comentariu

ultralow frequency  •  22 august 2007, 21:49

Becacali are mentalitate de fanariot care mazileste in stinga si-n dreapta, indiferent ca e vorba de romani sau machidoni. E istorie mica, unde singurul personaj prea mare e doar Hagi.

Alex  •  22 august 2007, 21:50

http://www.coolsonglyrics.info -> cel mai tare site cu muzica si videoclipuri

eu  •  22 august 2007, 21:50

E din ce in ce mai clar ca „jocurile” sunt facute pentru o demisie a lui Hagi. Cine va veni in locul sau, ramane de vazut…

zemphy  •  22 august 2007, 21:52

Ceva e putred la Steaua. Lipseste o veriga. Argumentele lui JiJi, antrenorul cu licenta PRO ST, sunt jumatati de pretexte. Ca nu-l baga fundas pe Radoi, ca nu inteleg aia schemele si traseele, ca Hagi ar putea rata calificarea in LC…Sigur e altceva la mijoc, ca prea inghite Gica tot, si prea e Jiji dezlantuit. Nu stiu ce e…Poate ca Gica nu mai vrea ca Jiji sa cumpere meciuri. Altceva…cu ce sa puna in pericol clubul? Oricum, e normal ca Radoi, Dica, Neaga, Goian si Rica si altii de la Steaua sa nu inteleaga nimic din fotbalul cerut de Hagi. E ca si cum ai vrea sa-i inveti integralele dintr-a 12-a pe elevii de clasa a cincea. Cam asta-i diferenta dintre Real Madrid sau Barcelona si Steaua. E si normal sa ceri un alt antrenor cand ai trait pe teren din talente, fite si balet. Amintiti-va ce capodopera de acolada pe poante a desenat Radoi la autogolul cu Rosenborg! Munca e grea si dauneaza grav (b)oierilor de la Steaua! Jiji Becali este singurul motiv pentru care imi pare rau ca a venit Revolutia in ‘89. Fara evenimentele de atunci, Jiji ar fi ramas in veci muncitor necalificat la IPRS Baneasa. Ca asa e cu revolutiile astea, pe langa aurul progresului, scot la suprafata tot felul de rahati!

adrianr  •  22 august 2007, 21:52

olaraiu daca vine acum in ghencea va deveni inamicul nr.1! Va invit la meciul cu Pandurii sa-l sprijinim pe hagi! Hai Steaua! Mai lasa-ne Gigi

bilu  •  22 august 2007, 21:54

oricine vine,becali e pe tobogan.

dggg  •  22 august 2007, 21:55

ZEROlaroiu sa stea in pi.zda masaii acolo. A fost o zi fericita pentru mine cand a plecat. Nu mai vrem bataie de joc.

MORI CIOBANE

bilu  •  22 august 2007, 21:55

singurul care-l poate salva pe becali acuma e chiar hagi,daca ramine.

Matei  •  22 august 2007, 21:56

Becali si-a dat seama ca a facut o greseala si a numit un antrenor incompetent. Chiar daca metodele nu sunt elegante, el trebuie sa scape cumva de el.

Encipi  •  22 august 2007, 21:58

S-a intamplat ce era de asteptat sa se intample.Eu unu ma mir ca Hagi a rezistat pana acum.Becali a dovedit din nou ce om lipsit de caracter e.Pt el..un om de milioane..e unul care ii asculta ordinele si ii pupa picioarele(daca Oli facea echipa cum vroia el..are caracter) Daca Hagi face echipa cum are el chef…e lipsit de caracter..si e un zero de antrenor.
Olaroiu daca vine…probabil ca va fi injurat cum nu a mai fost nimeni.Si mai si ca Piturca

saaas  •  22 august 2007, 21:59

imi bag pwwwla in mortii lui de zdreanta ordinara m-am saturat de el,Hagi este un simbol al tarii,noi nu stim sa ne pretuim valorile,cel mai mult regret ca mi-e frka de puskarie,pt. ca daca mi s-ar propune sa il omor pe gigi fara sa fac puskarie as face-o fara sa clipesc.Moarte tiranului

Darie  •  22 august 2007, 22:00

Salut Catalin! Roata vieti se invarte…A venit si timpul lui Hagi sa fie contestat de propii jucatori, asa cum a facut cu prietenii lui Petrescu si Popescu impotriva lui Piturca!Paradoxal dar cred ca zilele lui Becali la Steau sunt numarate…Nu cred ca poate ajunge mai sus decat acum…Paranoia il incearca!
Multumesc

cristi ursu  •  22 august 2007, 22:00

becali nu isi asuma raspunderea pentru alegerile pe care le face. hagi intr’adevar nu este un antrenor bun, poate nu este antrenor deloc, dar responsabil ca nu are acum cine sa’i invete „trasee de joc” pe fotbalisti e chiar becali pentru ca, in fond, el l’a adus pe hagi la echipa. odata ce l’a numit antrenor, ar fi trebuit sa’l lase sa’si faca meseria si sa’i dovedeasca incredere. sa dovedeasca incredere in decizia sa de a’l aduce. joaca asta de’a uite oli/nu e oli este mai degraba o alternare intre compromis (olaroiu) si profesionalism. din pacate la steaua nu rezista nici un antrenor cu personalitate, asa ca mandatele lui olaroiu probabil se vor inmultii in anii care urmeaza.

Sorin-stelist  •  22 august 2007, 22:00

Un articol adevarat, cu miez dar e doar un comentariu nu o solutie.Solutia ar fi ca macar voi astia care ati dat dovada de creier,coloana vertebrala si loialitate sa nu-i mai pronuntati numele patriarhului din Pipera.Ideal ar fi sa nu-l mai pomeniti sub nicio forma chiar cu riscul sa pierdeti ceva tiraj …stiu e complicat dar in felul asta nulitatile vor lua locul valorilor si vom mai vedea monumente lustruind pantofii unor zerouri.

je  •  22 august 2007, 22:01

Parerea mea este ca Hagi va demisiona dupa meciul cu Bate. A amanat deliberat meciul cu Pandurii pt a nu se expune „lucraturii” de care vorbeste in cercuri de prieteni. Califica echipa in UCL, este neinvins in campionat … pleaca cu fruntea sus si pe usa din fata … pariu???

Encipi  •  22 august 2007, 22:03

Ce e mai dureros…daca e adevarata chestia cu jucatorii care a zis-o Becali.Ca au venit la el sa se planga ca Hagi e slab.
Daca pozitia lui Radoi e oarecum acceptabila..e capitan..e de 7 ani in Ghencea, pe ceilalti chiar nu pot sa imi dau seama cum au avut tupeul sa comenteze de Hagi.Petre Marin..Goian..care sunt de 3 ani in Ghencea.Deja se cred si patroni.
Plang dupa Oli ca le vorbea frumos…le-a vorbit frumos si uite unde s-a ajuns…s-a pishat Dinamo pe noi campionatul trecut.Nu erau in stare sa bata pe Pandurii..Poli Iasi.
A venit Hagi…a impus disciplina..si deja le e frica.Niste nesimtiti.

mario  •  22 august 2007, 22:03

REGELE NU MERITA ASA CEVA DIN PARTEA UNUI CIOBAN!!! TREBUIE SA-L SUSTINEM NECONTENIT LA TOATE MECIURILE,SA INCERCAM SA MAI SALVAM CEVA DACA MAI PUTEM !!!
GICA HAGI ESTE UNIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ple.shit.tza 55  •  22 august 2007, 22:05

Inainte scriam impotriva lui Hagi, pt ca echipa nu juca bine sau incurajator. Nici acum nu cred ca Hagi este un bun antrenor.
Dar nu poate fi demis asa, in nici un caz asa. El trebuie sa ramina la Steaua, cu capul sus si spinarea dreapta (ceea ce a si facut). Si sa dea un exemplu tuturor antrenorilor.
Venirea lui Oli ar insemna sa sarim din lac in putz, si in plus ar readuce „cultura abuzului” ca metoda de lucru la Steaua.

Solutia pe termne lung ar fi dipartitia ignarului, nalafabetului patron. Daca ne uitam cu luare aminte la managemntul clubului – o culme a irationalitatii – vom observa ca si fara banii lui (care sa fim seriosi, nu sint asa de multi precum se lauda) se poate face performanta. Si am ramine cu onoarea nepatata (ca acum agramatul se pisha cu bolta pe blazonul Stelei, pe Hagi si pe opinia publica in general.

bourne  •  22 august 2007, 22:06

daca vine olaroiu va primi ceea ce merita.. multe fluieraturi.. multe huiduieli.. ;
daca a plecat acum 2 luni ila arabi.. nu poate sa vina ca un terminat inapoi, sa ii faca ekipa jiji.. si sa astepte sa fie primit cu bratele deskise de stelisti ..

si eu cred ca hagi va demisiona dupa meciul cu bate.. de aceea si merg la meci, sau macar incerc..sa il sustin.. sa tip „hagi” , sa incurajez ekipa.. ptr. ca odata plecat hagi nu se va mai intoarce.. nu este ca olaroiu.. , o carpa in mainile „dresorului de oameni”

Paul Slayer  •  22 august 2007, 22:06

Nu am fost foarte convins ca Hagi e solutia potrivita pentru Steaua, dar de un lucru m-am bucurat: ca a plecat Olaroiu. Care, asa cum bine a spus Marian Iancu (altfel antipatic personaj), e antrenor de locurile 3-4. Si sa zicem ca ar putea creste, dar e presul lui Becali si asta il face indezirabil pentru orice suporter adevarat. Cat despre cioban, tot Dvs. ati spus-o, este cel care face praf chiar si cauzele bune pe care se decide sa le apere. Becali e pericol major pentru Steaua si toti cei care tin la acest club – jucatori, antrenori, suporteri, apropiati – trebuie sa ne unim ca sa-i facem vant.
Si – cel putin prin prisma rezultatelor de pana acum – Hagi trebuie sustinut! Nu joaca echipa mare lucru, dar castiga, iar schimbarile antrenorului se dovedesc cel mai adesea inspirate.

NICO  •  22 august 2007, 22:06

Sunt din ce in ce mai scarbita de Becali..de aberatiile lui din ce in ce mai concentrate…de prostia lui si de incoerenta lui fantastica..de lipsa de respect fata de tot ce il inconjoara,de nemarginita putere pe care (crede ca) o detine!
Hagi..o alta victima ,insa de aceasta data o victima cu un nume,cu o istorie scrisa in paginile fotbalului romanesc..o victima care nu merita sa fie umilita ,injosita in acest hal,insa un om care nu doreste decat sa creeze o echipa,sa fie lasat sa munceasca,sa se afirme,sa arate ce stie.
Nu am fost nicidecum o mare sustinatoare a lui Hagi,insa nimeni nu merita un asemenea tratament…cu atat mai mult el…
Iar in ceea ce priveste revenirea lui Olaroiu,da..probabil ar fi benefica..insa nu cu pretul numelui si prestigiului lu Hagi!

dinamo  •  22 august 2007, 22:06

Pina la urma , nici Hagi nu a rupt gura tirgului . Sa nu uitam ca el cu Popescu L-au demis pe Pitzi de la nationala . Becali este o creatura a societatii noastre pe ca re o vom vedea la tv si cind va fi in baston.Va fi invitat la unul din cele 100 de posturi de tv care vor exista peste 20 de ami sa povesteasca cum , prin personalitatea lui ,a adus fotbalul unde la adus. Sunten in capitalismul salbatic , umde becali, borcica, turcu, mimi stoica , iancu , etc. , considera ca daca au bani , sunt…. . Nu mai exista spectacol. Pina si englejii au dat-o la tocmeala si spaga.

tifosu_calcistic  •  22 august 2007, 22:08

catalin,
ma intreb cand si daca veti avea curajul sa scrieti adevarul evident: antrenoratul nu e de hagi!
sigur, „metodele” lui becali sunt imbecile si lipsite de tact precum posesorul lor. ma intreb de ce nu face odata ca pitterman, un alt nebun, rus sau ucrainean, care cumparase pe racing santander. omul a vrut sa si antreneze echipa si asta a facut: tinea o vesta de fotograf pe el si conducea de pe margine. si asta in primera!
revin, insa: hagi nu e antrenor. nici macar unul mediocru. ajutati-l sa priceapa asta si ii faceti un mare bine. nu-l mai cocolositi, nu-i corect fata de el

cornel  •  22 august 2007, 22:09

mediatizarea enorma a lui gigi becali face
mult rau tuturor. in ziare si reviste, la televiziune sau la radio, acest personaj grotesc dauneaza zi de zi auzului si bunei dispozitii. tratati-l cu indiferenta si linistea se va intoarce in sport
si in viata suporterilor.

mihai  •  22 august 2007, 22:09

bun tactician..relativ antipatic,,pentru cei ce nu au rabdare..ambitios..uneori curajos,,uneori fricos..calculat..performante bune la echipa,,chiar daca nu cu un joc excelent..perspective de acumulat experienta..nivel bun de cunoastere al realitatilor echipei`potentialului jucatorilor`capriciilor patronului..un lot mai bun la dispozitie..si din nou..bun tactician..eu unul sunt pentru…respect hagi..dar noi visam sus..

mihai  •  22 august 2007, 22:13

a realitatilor echipei

bourne  •  22 august 2007, 22:13

mihai ?

vorbesti de olaroiu ? trezeste-te ..

bun tactician ? mai bine vine un strain, ca nu se intelege becali cu el.. si nu poate sa ii impuna jucatori in ekipa; vrei ca steaua sa se transforme intr-un pres ? ptr ca ekipa ar trebui sa ia fata antrenorului..

nu a avut tupeu sa bage 1 tanar in ekipa.. cat timp a fost la steaua.. si ma repet de 100 ori.. a gasit o ekipa formata, pe care a distrus-o..

adu-ti aminte cum juca steaua in retur .. si asat spune tot.. plus ca mai intervine si jiji peste el.. cine stie ce mai vedem la ekipa..

bourne  •  22 august 2007, 22:16

care este realitatea la ekipa ? ca radoi trebuie sa fie mai sus decat un antrenor ? daa era un tip ca alex ferguson, isi lua vreo gheata in cap.. ptr. ca rolul lui este sa joace fotbal.. nu sa faca scamatorii.. cu nasul..

injunghiatu  •  22 august 2007, 22:22

mda..reantoarcerea olaroiului ar fi perfecta..ar readuce acele inegalabile rezultate de 0-0 dupa meciurile din champions league..care probabil ca vor fi si anul asta insa cu siguranta nu datorita amintirilor din era olaroiu cum halucineaza vedetele radoi&co. ci din cauza dramului de inspiratie pe care antrenorii buni il au..k de exemplu introducerea pe teren a unui anume bicfalvi intr-un anume moment dintr-un anume meci..read & learn olaroiule:))

mihai  •  22 august 2007, 22:26

mai copiii..daca voi stati si injurati si l balacariti pe becali..situatia nu se schimba cu nimic..trebuie sa acceptati situatia asa cum e..puteti sa protestati cat vreti..atata timp cat vocea voastra nu e ascultata..de cei/cel ce are putere ce decizie..

acum..noi il sprijinim pe hagi…care..de acum in colo nu are nici sprijinul nici increderea conducerii…si pana nu si va da demisia..nu va ajunge nicaieri..cu tot sprijinul nostru..total nul in ochii finantatorului/factorului de decizie in club..

acum rational vorbind..fara sprijin..fara vreun talent de tactcian deosebit..doar cu sprijinul suporterilor..nu cred ca se ajunge departe..

si..din nou..noi visam departe..

respect hagi..un gand bun pentru sufletul pus..dar pentru lacrimi..asteptam noaptea aia mare..

eu unul am rabdare..sunt convins ca va veni..si o sa fiu acolo..

MIKERADU  •  22 august 2007, 22:27

Cu totul de acord cu Encipi si mai putin de acord cu Sorin-Stelist, fara sa-i fiu potrivnic.
De acord sunt cu faptul ca jucatorii de la Steaua s-au invatat cu binisorul, fara munca, fara sudoare, fara tarie de caracter, fara efort sustinut si daruire in joc timp de 90 de minute sau mai bine, minute care ar trebui sa fie batatorite de alte 900 sau 9000 de asemenea momente la antrenamente. Nu zicea parca Radoi la inceput ca nu exista nici o deosebire intre Hagi si Olaroiu? De ce acum canta altfel, ca ar fi chipurile un antrenor slab…? Este adevarta ca noi ceilalti care nu asistam sau participam la pregatirile echipei nu avem toate datele necesare pentru a emite judecati de valoare la adresa lui Hagi, pro sau contra. Dar ne intrebam si noi cat de „profesionist” este sa-ti vorbesti de rau seful in public si prin presa, sau sa ii bagi cate-o stramba la cioban? Sunt doar niste rasfatati si puturosi. Le place prea mult culoarea banilor si prea putin transpiratia care ar trebui sa fie la baza acestor bani castigati de ei, vai, prea usor.
Nu prea sunt de acord cu Sorin-stelist, nu pentru ca nu ar avea dreptate, ci pentru ca nu pare echitabil si cinstit sa le cerem jurnalistilor sa nu mai scrie despre jegul din Pipera. Dar ar trebui sa nu-i mai pronuntam numele sau adevarat. Ci dimpotriva, scriind sau vorbind de el, sa-l numim asa cum ii este caracterul infect – jeg, incult, cioban, mizerabil, etc., etc. Cum spune Mario: „REGELE NU MERITA ASA CEVA DIN PARTEA UNUI CIOBAN!!!”

mihai  •  22 august 2007, 22:28

eric ramane la echipa..si o sa ajunga departe..poate o sa fie si el in seara aia pe care o astept eu

IENY  •  22 august 2007, 22:30

Adevarul este ca hagi este un antrenor tanar. Daca este bun sau nu este de vazut. Dar nu este normal ce sa intampla. De suferit nu o sa fie nimeni in afara de Steaua si fanii. Sincer nu stiu daca Becali si restul inclusiv jucatorii dau doi bani pe echipa. Asa ceva nu sa face public si este prea devreme. Ce cred este ca exista o atmosfera prea comfortabil pentru unii care cred ca ei sunt stapani (Radoi si gasca). Zici ca Steaua este un club de amatorii dintro comuna. Chiar asa? Si mai ceva….tare cred ca daca Hagi pleaca, Bicfalvi o sa aiba acealasi soarta ca Elton. Bicfalvi o sa ajunga mare daca are pe cineva care sa-l ia sub aripa (Hagi sau Lucescu).

bradut  •  22 august 2007, 22:30

Eu cred ca Hagi si-a castigat macar meritul de a fi lasat sa inteleaga singur unde greseste.
Daca urli la un om, mai ales daca ai un discurs critic pina ala isterie, il pui intr-o pozitie automat defensiva. Faci o eroare mai mare ca el si, la judecata launtrica, iese ca tu ai gresit mai mult si ca el a avut dreptate. Din greselile lui Gigi, Hagi nu are ce sa invete. Doar dintr-ale lui.

manneken  •  22 august 2007, 22:48

Daca nu ar fi existat Becali asta, multe ziare ar fi disparut. Daca ati avea putin respect pentru voi insiva, ati gasi alte subiecte sau macar v-ati publica articolele la serioasa publicatie „Libertatea”.

armanovici  •  22 august 2007, 23:01

Jur ca daca revine Oli la Steaua nu ma mai uit la meciurile echipei pe care o iubesc de 17 ani, eu care am ratat maxim 15 meciuri in 17 ani de iubire neconditionata pentru Steaua!

O parte din suporterul stelist din mine a murit duminica seara cand am inlemnit vazandu-l pe monstru dezlantuit in cel mai josnic cu putinta mod.

Steaua in momentulde fata este FC Becali Bucuresti.

Mi-e tot mai greu sa ma indentific cu ea!

Jan  •  22 august 2007, 23:01

Si toti cei care postam pe blogurile astea de rahat ii ridicam soclu lui Berbecali…

Ixus  •  22 august 2007, 23:02

Un om ca Slugaroiu,care pozeaza in prieten,isi vede doar interesul,fiind un om de cea mai joasa spetza,la fel ca si Jiji,incearca sa revina unde nu este dorit de suporteri,cei care nu uita ca acest Oligofren,nu era in stare sa aiba 5 ocazii intr-un intreg campionat,cu stilul lui infect de antrenor.Mori SLUGA!!!!

zorro-timisoreanul  •  22 august 2007, 23:02

…apropo,ca a vrut sa-l dea afara pe Lovin.la Tim.i-a dat afara pe Osei,Alin Stoica,Caramarin.Este prima data cind ii dau dreptate lui Gigi.Pt. noi este bine cu hagi la steaua.Nu are nici o treaba cu fenomnul.

qwerty  •  22 august 2007, 23:04

banii ne iau mintile prin senzatia de putere pe care ti’o dau.cel de la microsoft se gandea ca e issus…asta al nostru vrea sa conduca lumea avand consilieri pe bush si putin.se inconjoara doar de sclavi care s’al preamareasca.asa se explica dorinta lui de al aduce inapoi pe olaroiu.un sluga autentica,fara nerv,un caracter mic,un antrenor si mai mic.rezultatele lui sunt rodul altor antrenori si a banilor lui becali…vezi sfarsitul ultimilor doua campionate…iar despre starurile care nu au trasee…doar dezamagire si dispret

ioz  •  22 august 2007, 23:05

Salut,

Imi pare rau ca o spun..dar Hagi nu e antrenor nu spun ca becali procedeaza corect…dar Hagi trebuie sa plece pana nu e prea tarziu. PS Sper sa revina Zenga.

bbi  •  22 august 2007, 23:07

nu doar viitorul antrenor va avea probleme. daca va pleca hagi radoi si dica vor avea de suferit din partea publicului desi singurul vinovat este becali. si alti jucatori s-au plans de antrenori inclusiv hagi, dar conducatorul trebuia sa i-a o hotarare sa ii puna pe jucatori la punct sau sa il conciedieze pe antrenor cea ce a facut becali nu are nici un sens

leo  •  22 august 2007, 23:08

Pe noi Olaroiu ne-a obisnuit asa: ultimele 4 etape aranjate, pentru titlu sau locul 2, dezastru cu Dinamo in Ghencea, calificari doar in fata unor echipe mici precum Herenveen, Rapid, Standard Liege, tremurat de picioare si nici un dribling in fata marilor echipe ca Real, Lyon sau Sevilla, marlanii cu jurnalistii.
Nu-i doresc decat ca Becali sa-i faca o agenda in care sa-i treaca si cum trebuie formate echipele la antrenament.

becali esti un tzaran PROST  •  22 august 2007, 23:09

Sunt stelist de mic… dar cu Ciobanu asta de becali mi-e foarte greu ca voi mai fi!!!!Mi-e imposibil cand vad cat de badaran e …. ca sa nu mai zic de mioara Radoi…Radoi sa te ia darq de securist ce esti huuuua

Cosmin Br  •  22 august 2007, 23:12

Am asistat cu sila la discursurile lui fecali din ultimile zile cu privire la banii din Liga si ca HAGI nu-i in stare sa-i aduca acesti bani „lu’ patronu'”. De asemenea a zis ca el e cel ce baga banii la echipa si ca suporterii nu au nici o treaba cu situatia financiara la club, mai exact el baga banii el comanda.
As dori sa-i reamintesc „marelui ganditor” ca din cele 12 milioane castigate de pe urma Ligii, jumatate au fost adusi de spectatori, prin preturile colosale de la bilete(1 milion numai la peluze) plus abonamente si bilete la alte meciuri, produse de marketing ale STELEI etc., sunt fapte pe care nimeni nu le-a luat in calcul. Chiar el a spus ca nu mai baga nimic in echipa si mai exact echipa se autofinanteaza. Asa ca l-as ruga sa nu mai foloseasca niciodata expresia „eu bag banii eu comand”.
Nu este deloc asa, ce s-ar intampla daca suporterii ar boicota fiecarte meci al STELEI??? Ce ar spune daca suporterii ar cere un audit la club cu modul in care sunt gestionati banii?

L-as ruga sa-mi raspunda la aceaste intrebari. Pe noi chiar ne intereseaza si ne doare ce se intampla la aceasta echipa fantastica, STEAUA, si ma indoiesca ca tie iti pasa, tu vrei doar sa te imbogatesti.

Fortza HAGI sau Hai HAGI(cum strigam in ’94)!!!!!!

Johnson  •  22 august 2007, 23:19

Olaroiu este cel mai slab antrenor al Stelei de la Revolutie incoace.Fara contracandidat.Dar este si cel mai Priceput Bagatorpesubpieleasefului pe care sportul romanesc l-a avut vreodata,se da baiat bun,ascultator,total necontondent,predispus la supunere totala.Becali cu pregatirea lui precara nu vede capcanele si se bucura ca un copil de supusenia lui Oli.Daca Becali nu anunta revenirea lui Olaroiu imediat ce Hagi va fi debarcat atunci o mai scotea la cap cu suporterii.Asa insa si-a batut singur cuie-n talpa si acum vorbim de milioane de stelisti si nu de ceata lui Pitzigoi autonumiti Ultrasi pusi pe bataie si scandal.

Andrei_CJ  •  22 august 2007, 23:21

Sper sa nu se intoarca Oli , Steaua are nevoie de un antrenor puternic care sa isi asume responsabilitatea daca nu ma insel in campionatu trecut un jucator de la Steaua o luat cartonas rosu in primele 20 de min cam asa si la conferinta de presa marele Oli o zis ca nu comenteaza numa primele 20 de min cat o jucat echipa in 11 pai ce treaba ii asta? Oli ii marioneta lu Becali prefer sa il vad pe Becali pe banca decat pe Oli da sa stiu ca Becali ii trimite bilete cu ce jucatori sa intre in teren
Daca as fi in locu lu as face tot posibilu sa ma calific in grupe CL si dupa ce m-as califica as pleca Hagi nu merita asa ceva nu o muncit o viata intreaga ca sa ajunga sus si acuma vine Berbecali asta si arunca cu noroi in imaginea lui

teh hate  •  22 august 2007, 23:22

CUI II PASA ? (who gives a flying sh*t?)

Daca te uiti pe prima pagina de pe gsp.ro observi ca zilnic articolele care sunt cu si despre oameni ce au legatura cu Steaua ocupa cel putin 50% din pagina.

Cat v-a dat beeeecali pt a scrie atat de mult despre steoaia?

Voi va mai suportati, „ziaristilor” ?

adypunker  •  22 august 2007, 23:24

hagi va duce echipa de rapa,ca antrenor oli este cu cateva clase peste el(exemplul timisoara)
asa ca hagi du-te si lasa-ne!!!!
apropo voi tineti cu hagi ca e antrenor bun sau doar ca e singurul care i se poate opune lui becali?

marina  •  22 august 2007, 23:25

domnule Tolontan…hipersecretie de testosteron, lipsa de constanta, diplomatie sau respect respect, bun simt inexistent…cred ca asa poate fi sintetizata actuala situatie…iscata de niste oameni care par a fi uitat complet esenta sportului….niste oameni indestulati, bine hraniti care nu au grija zilei de maine si isi pipereaza existenta cu asemenea evenimente dezgustatoare si dezamagitoare…se jignesc si se barfesc in presa

perosanl, am tinut cu Steaua de cand eram mica…dar n-am fost nicicand la fel de dezgustata ca acum…repet…oamenii astia au pierdut complet esenta sportului…situatii de genul acesteia, alternand cu alte polemici…precum diplomaticul schimb de replici intre fotogenicul M.M. si domnul Dan Alexa…sunt de-a dreptul dezgustatoare…ce e mai trist, e ca reporterite inteligete, cochete, proapat iesite de pe bancile facultatii(mai mult ca sigur :)) )…presa in general…le incurajeaza…la stiri vedem discutii inteligente…in care M.M. o intreaba de sanatate pe mama lui Dan Petrescu…respectiva palngandu-se de dureri de spate….trist…

revenind…prea multa atentie acordata unor oameni care au dovedit in repetate randuri lipsa de caracter…de ce se transorma gazeta sporturilor…pro sport…sport.ro…etc in modalitati de a mediatiza prostia, penibilul, lipsa oricarei urme de respect…etc… gazeta sporturilor publica pe prima pagina barfe penibile si josnicein timp ce Novac Djokovic ii invinge pe rand pe Rafael Nadal si Roger Federer si il detroneaza pe americanul Andy Roddick in ierarhia mondiala…cand se apropie U.S. Openul, britanicul Tim Henman se gandeste la retragere..si, in fine, se desfasoara ale evenimente sportive…la care sunt implicati oameni ce nu au piedut spiritul competitiei…si care nu transforma totul intr-un circ lamentabil…

Comentează