TOLO.RO
Sorţii nu dau cu parul, dar agită nuiaua. Steaua a primit cel mai slab adversar din prima urnă, Lyon, şi cel mai puternic din cea de-a doua, Bayern Munchen. Evaluările sînt simpliste, fără discuţie, dar aşa par la prima vedere.
joi, 28 august 2008, 7:57
Sorţii nu dau cu parul, dar agită nuiaua. Steaua a primit cel mai slab adversar din prima urnă, Lyon, şi cel mai puternic din cea de-a doua, Bayern Munchen. Evaluările sînt simpliste, fără discuţie, dar aşa par la prima vedere.
Lovitura a venit însă la cel de-al patrulea partener, care numai al patrulea nu e, Fiorentina lui Mutu. Echipa din capitala Toscanei putea merge oricînd în prima urnă valorică. Asta e!
Cît despre CFR, ei merg în Grupa-de-Zero-Puncte, alături de Chelsea, Roma şi Bordeaux. Este o răsplată şi o pedeapsă totodată, pentru că asta înseamnă Liga, adversari de super calibru, care-ţi umplu stadioanele şi străzile oraşului cu fani. Şi prezumţiile legate de CFR sînt făcute la cald, socotind doar calibrul echipelor.
Sînt posibile surprizele? Da, cu o condiţie. Să acceptăm că ar fi un rezultat excepţional pentru oricare dintre echipele noastre să prindă poziţia a treia şi primăvara din UEFA!
deco • 28 august 2008, 21:09
steaua termiina pe 2 si cfr pe 3. TOLO exagerzi cu Fiorentina in prima grupa valorica, nu crezi, ce experienta au ei in UCL, poate de grupa a 3-a ca Steaua cel mult. Steaua bate acasa pe Fiorentina si Bayern si face egal cu Lyon si in deplasare face egal la Bayern si la Fiorentina, 9 puncte si locul 2 dupa lyonnaies
deco • 28 august 2008, 21:10
steaua termina pe 2 si cfr pe 3. Fiorentina in prima grupa valorica?????, nu crezi ca e prea mult, ce experienta au ei in UCL, poate de grupa a 3-a ca Steaua cel mult. Steaua bate acasa pe Fiorentina si Bayern si face egal cu Lyon si in deplasare face egal la Bayern si la Fiorentina, 9 puncte si locul 2 dupa lyonnaies
deco • 28 august 2008, 21:11
pardon 😛
Ai lasat vreodata muzica sa-ti vorbeasca? • 28 august 2008, 21:14
Abia astept sa ma bucur de fotbalul mare, si de ce nu… si de SURPRIZE! MINGEA E ROTUNDA! Succes Stelei si CFR-ului!
titi • 28 august 2008, 21:14
gogule, pardon, domnu’ ziarist, zdoaia s-a chinuit cu pitesty si bistritoaia … cu spahii au avut bulan si arbitru … zici ca au vreo sansa in fata lui olimpique ?
o rugaminte, de fapt e un ordin; comenteaza ce a facut plesan aseara si ce a spus patronul tau spiritual despre mutu. nu ma face sa astept !
deco • 28 august 2008, 21:15
cum puii mei sa fie Fiorentina de prima grupa valorica, daca pentru ei era o mare performanta sa se califice in UCL, alea primele vor titlul in UCL
andrey • 28 august 2008, 21:16
cum sa fie fiorentina de prima urna?!?!?!?!?!?! nu ti se pare cam mult …. in plus grupa cfr-ul in niciun caz nu e de zero pct. … mai mult .. este mai usoara ca a stelei… oricum oricat de grele ar fi grupele steaua va face mai multe pct. ca si cfr-ul …. pentru ca experientza conteaza … si nu spun eu asta o spune timpul … acum 4-5 ani steaua era in grupele uefa sau chiar in primavara european iar cfr-ul se zbatea in divizia . in plus la steaua majoritatea jucatorilor se cunosc de ani buni .. iar la cfr toti jucatori sun adusi in ultimi ani … o sa vedeti ca si in campionat cfr-ul o sa cada. HAI ROMANIA!!!
cristian mosneanu • 28 august 2008, 21:24
salutare tuturor,
nu cred ca grupa CFR-ului este de 0 puncte, eu cred ca vom putea facel cel putin un egal cu echipa din franta mai ales ca nu are experinta in UCL si nu este o echipa cu vedete;
referitor la grupa stelei eu cred ca putem prind si locul 2 la fel cum , deasemenea, putem sa nu luam nici un punct- este o grupa foarte echilibrat
multumesc frumos,
cristi
cornel • 28 august 2008, 21:25
Pentru Mircea Rednic…..pina astazi, ai fost chiar antipatic…..de acum inainte am sa fiu mai atent in a judeca oamenii….spun aceasta pentru ca e prima oara cind citesc CEVA pertinent in comentariile din Romania….SUCCES TUTUROR ECHIPELOR DE SOCCER DIN ROMANIA,…urare din Phoenix, AZ
gica • 28 august 2008, 21:25
lyon si bayern sunt sub real si fc barcelona, hence, steaua care bate pe real si barcelona va matura pe jos cu ele. despre macaronarii nici nu avem ce discuta: sunt abonati clari la locul 4 :PPP
cristian mosneanu • 28 august 2008, 21:26
salutare din nou,
consider ca este o grupa echilibrata pentru ca Bayer, Steaua cat si Fiorentina sunt cele mai puternice echipe din urna valorica din care fac parte
nebunu’ • 28 august 2008, 21:28
Grupa este mai usoara ca a victimei CFR; Este abordabila, iar puncte putem face cu Bayern si Fiorentina;Pe Lyon n-am urmarit-o deloc si nu stiu in ce forma sunt;
Sper sa facem jocuri bune, meciuri frumoase si cat mai multe puncte
Merel • 28 august 2008, 21:30
vad ca suporterii echipei care nu a marcat niciodata impotriva unei echipe italiene (roma, juve, milan, genoa, parma sau sampdoria), iau fiorentina la pret de matineu. Oi, ce sa le faci (anul trecut scoteau 12 pct)? Iar oaia nu e o fiinta prea inteligenta. Din contra. Oilor, astia joaca aproape etapa de etapa in fata unor forte precum inter, juve, roma, milan, lazio, napoli, sampdoria sau udinese, nu alearga cu sacosica sau valiza, nu arunca brichete. Cuplul Mutu-Gillardino considerat unul dintre clee mai redutabile din unul din cele mai puternice campionate din lume. Il au pe Vargas, cel mai tare jucator de banda stanga din il calcio (o sa vedeti cum le innoada picioarele oilor, si veti vedea ce centrari da…nicolita sa ia notite). Au un mijloc f puternic, fotmat din juctaori tineri (Montolivo, Kuzmanovic, Jovetic). Apararea nu are nume mari, dar acum 2 sezoane a fost cea mai buna din il calcio. Este o echipa grea. Muuult peste steaua, va veti convinge.
Cu siguranta ca este peste slavia (tot din urba a 4-a), echipa care avea in componenta un fost bucatar, dar care a luat 4 pct stelei.
ii inteleg ca sunt euforici, dar nu au simtutl masurii. Ba ca bat pe real si barca, ba ca nu vor inter ca sa nu-l bata pe chivu, ba ca vor statui, ba anul trecut ca fac 12 pct. Voi ganditi?
sportx • 28 august 2008, 21:32
bravo Catalin ai foarte mare dreptate cand zici de Fiorentina la ce investitii au facut anul asta si ce jucatori au numai vb de Mutu care este unul dintre cei mai buni jucatori din lume fara exagerare daca joaca cu cine trebuie este letal,sunt stelist dar il apreciez pe Mutu ca fotbalist mai mult ca orcine la ora asta este cu mult peste toti jucatorii romani,pe locul 2 Radoi dar pacat ca nu a avut unde sa demonstreze si cum spunea Dragomir imi este frica ca cel mai iubit fotbalist sa fie injurat in tara lui mai bine zis in ghencea …pt cei care comenteza la adresa lui Tolontan nu se pricep la fotbal articolul este scurt si la obiect .bravoo
marian • 28 august 2008, 21:44
Da, Steaua si norocul porcesc care o caracterizeaza 🙂
Despre cei de la CFR, ce sa mai discutam, nici n-au pus bine pasul in grupe ca-i si vad eliminati la prima strigare.
Desi sunt roman si sustin echipele romanesti implicate in cupele europene, mi-as dori ca Steaua sa fie ELIMINATA din Liga Campionilor cat cami curand posibil .
Poate ca veti zice „Vai, nu esti patriot!”…da, dar nu sunt patriot cu hotii, cu echipele care fura campionate, care fura puncte si ai caror conducatori sfideaza un popor intreg prin atitudinea lor.
Probabil ca daca as fi considerat ca Steaua merita dpdv fotbalistic sa ajunga in Liga, as fi mers chiar pe stadion la meciuri…asa, ma vad nevoit sa sustin din fata televizorului pe CFR,DINAMO,RAPID,Timisoara si Vaslui
dolj • 28 august 2008, 21:46
Dar cu Tadici cum ramane? ha, ha, ha
popescu • 28 august 2008, 21:48
Deci sa fim realisti putin CFR Cluj a primit ce merita.Laude multe s-au umflat inainte de final.Steaua are sanse si noroc pt ca meritau.Si sunt sigur ca suporterii stelei ii vor face o primire exact cum o merita vedeta de cinema Mutu.Toata lumea il pupa pe figurantul ala si vorbim de patriotism.
DNA • 28 august 2008, 21:48
Steaua: cu multa sansa locul 3 in grupa, dar e foarte putin probabil
CFR Cluj: locul 4 asigurat
dana • 28 august 2008, 21:48
Va rog eu mult de tot,nu-l mai chemati la nici o emisiune pe imbecilul asta de becali(observati ca scriu cu litera mica ,desi jignesc bietele animale)!Pe gsp ,mai devreme,l-a jignit in ultimul hal pe Decebal Radulescu ,si baiatul asta ,din bun simt isi ceruse scuze pentru ceva minor,dar daca dobitocul,prostul(ca sa folosesc chiar cuvintele lui)nu pricepuse nimic,a trebuit sa jigneasca.De-aia vreau sa manance bataie steaua peste tot,sa nu-l mai vad pe personajul asta sinistru cum se bucura si cum isi umfla conturile.
gabidegiulesti • 28 august 2008, 22:07
Brichetele si valizele au constituit o bariera in calea singurei echipe care ar fi putut sa JOACE fotbal! Din pacate, ne vom multumi cu cvasi-fotbalul de stana ca si in ultimii 2 ani! Vom auzi tirade nationalisto-bisericesti, condimentate cu imprecatii tiribombastice! Pana la anul nu mai e mult!
frankie • 28 august 2008, 22:08
„Grupa-de-Zero-Puncte” :)) mi-a placut asta!
BlogMeAway • 28 august 2008, 22:10
@Tolo:Just!
Ramanem doar cu propaganda pentru sport, performanta si civilizatie…exact cum se poarta la alti si cum nu avem acasa. Atat castigam din UCL insa argumentul ramane unul solid. E bine deci ca macar ne-am calificat si vedem cum arata niste stadioane in 2008…
Paul • 28 august 2008, 22:15
Hai sa fim seriosi!!! Fiorentina nu mai este echipa care facea senzatie la sfarsitul anilor ’90 in Champions Ligue. Nu cred ca e mai valoroasa decat echipele de top din Liga I.
La o prima vederea se poate spune ca am avut noroc la prima urna valorica, din a doua eu cred ca Bayern e in prezent o echipa accesibila (asta tinand cont de evolutia din campionat si de faptul ca nu a reusit sa ia cupa UEFA din postura de favorita, iar din ultima urna putem spune ca se putea o echipa mai accesibila. Fiorentina e mai puternica pentru ca facea parte din urna in care erau Anortosis, Aalborg sau Bate Borisov. Nu are fata de prima urna sau de a doua. Hai sa zicem din a treia.
Zapata • 28 august 2008, 22:18
esti cam invidios esti cumva dinamovist sau rapidist
suceava • 28 august 2008, 22:22
Fratele meu,iar o arzi precum ciobanul din Mioritza? Eu zic nici macar sa nu ne mai prezentam,daca viitorul e atat de sumbru…Crezi ca daca Steaua bate la Lyon sau Munchen,sau daca Chelsea nu bate la Cluj,apar niscaiva gauri in cer? Asa ne place noua s-o punem de parastas,inainte de lupta…Era ,cred eu,mai potrivita o urare de bafta pentru cele doua echipe decat aceste aprecieri de bocitoare nechemata. Parerea mea!
ionut • 28 august 2008, 22:27
Sper din tot sufletul ca cfr sa nu faca niciun punct in cupele europene.De ce spun asta foarte simplu din 2 motive,a)cfr nu este o echipa romaneasca(este ungureasca),b)vreau sa isi arate valoare in momentul cand nu mai pot sa umble la arbitrii,ca in sezonul trecut(ca doar nu poate corpodean sa ii arbitreze si in Liga nu?).Multumesc Tolo ptr. acest blog care ni-l oferi si pentru editorialele bune si oneste cu care ne incanti in fiecare zi.
stelist • 28 august 2008, 22:30
vor fi jocuri f frumoase, tot romanul va savura sportul. nu va luati dupa invidiosi sau pescari. In general pentru sportivii romani trebuie lucrat la psihic.
MICHIGAN • 28 august 2008, 22:48
Pt CFR e o mare realizare.Acum 5-6 ani jucau cu ISCT sau Vanju Mare.Acum Chelsea sau AS Roma!!! Bravo baieti!Sunt mandru ca sunt din CLUJ!!!!Nu conteaza cate puncte faceti!Sa fie spectacol!Pt noi ati facut deja 100 de puncte!
paul • 28 august 2008, 23:05
vreau sa fac o paranteza!…. o intrebare pentru domnul tolontan…..cum e posibil ca in trei luni sa intoarceti impotriva gsp-ului zeci de mii de cititori (via internet)? foarte simplu…..un marketing deplorabil( platesti ca sa vezi(( platesti dar nu vezi)), publicitate dusa la extremis si lipsa de respect fata de omul de rand,fata de romanul de pretutindeni!)…un exemplu…un roman din strainatate cum poate sa vada un meci cu steaua sau cluj sau ori ce meci sau macar golurile inregistratre???? nu poate ca ca trebuie sa plateasca ca sa vada. in franta, orice meci de fotbal transmis in direct de orice canal de televiziune poate fi urmarit in tim real pe adresa de internet a canalului respectiv. in romania cand incepe un meci pe antena 1 se intrerupe emisia ca cica nu au dreptul de a difuza acel meci!praf in ochi-vor sa ne oblige ca platim ca sa vedem! ase ati reusit sa ne intoarceti impotriva gsp-ului domnule tolontan! pentru ca aici putem face o comparatie si diferenta intre gsp(antena1) si trusturile de presa occidentale e ca de la cer la pamant! sa va fie rusine!!!
liviol • 28 august 2008, 23:18
daca iti propui putin, putin o sa primesti!
iarasi incepeti cu lamentarile si o sa induceti in mintea tuturor jucatorilor ca ei sunt niste paduchi in comparatie cu ceilalti.
sa iti zic ceva Tolo!
Cfr poate sa faca o mare surpriza inca din prima etapa. Roma e la nivelul lui Lazio de anul trecut pe care Dinamo tb sa-i elimine big time!
@ avantaje are: 1. Declaratia lui Spaletti care f pb nu va acorda mare atentie jocului.
2.In Italia …abia daca se va juca o etapa sau doua pana la ora meciului!
depinde de Andone ce antrenor e!
Evan86 • 28 august 2008, 23:31
Cataline, hai sa fim seriosi. In afara de Lyon, orice echipa din prima urna invinge Fiorentina la pas. Mai grav era daca venea Atletico Madrid din ultima urna, au un lot extraordinar.
dac • 28 august 2008, 23:46
Daca stau bine sa ma uit la grupa stelei,tiinand cont ca sunt stelist, o vad pe locul 2-3…daca sunt realist,o vad pe steaua pe 3-4…..garantez ca intr-o grupa ca asta locul doi se califica cu 6-7 pct…lyonul poate bate toata grupa,bayer poate bate linistit steaua si fiorentina,dar in fotbal exista proverbul ca mingea e rotunda si scorul porneste intotdeauna de la o-o…oricum steaua nu poate face mai mult de 5 pct(si asta cu multa sansa)…..despre c.f.r cluj si grupa ei,fac cel mult un pct(o spun fara rautate,chiar fiind un bun roman,pt mine clujul este romania,iar c.f.r,rapidul,dinamo,fc vaslui,urziceni sunt echipe romanesti pe care le sustin in europa,pt ca sunt mandru ca ele reprezinta romania)………bafta stelei si celorlalte echipe…..faceti romania sa se zguduie de cat mai multe ori,prin reusitele voastre
ad • 28 august 2008, 23:48
no comment:
cine sunt sTeaua si cFr???
Alinush • 28 august 2008, 23:59
Sanse da, dar numai pentru Steaua. Subiectiv? Poate, dar asta e adevarul.
ROMANESCU • 29 august 2008, 0:16
Desi nu sunt de accord cu „imbecalizarea” fotbalului,in particular,si a societatii romanesti ,in general,totusi cred ca in momentul de fata ar trebui sa luam in considerare „spiritul de apartenenta la natia romana”.
Steaua a dovedit-o cu brio !!!
Asa ca ,eu sper , ca ambele echipe sa aiba o comportare cat mai buna in Champions League.
Avem sanse,mici, dar avem.
Ce ma doare cel mai mult este comportamentul de exprimare a multor forumisti,gasindu-si locul sa-si manifeste frustarile prin abjecti,lucrul ce denota un atavism profund.
Ionut,draga,dumneata habar nu ai ce inseamna Romania,Clujul,mai ales.
CFR nu are nici un component maghiar (nu ungur sau bozgor,si, cred ca nici nu stii ce inseamna asta). Steaua are si a avut (Jenei,Boloni,recent Szekely),dar eu iubesc Steaua pentru tot ce-a dat sportului romanesc , Romaniei.
Acesti MAGHIARI, au aparat culorile ROMANIEI,ale STELEI cu multe scrificii.
Tu ai facut-o ?????
Sunt cu totii :CETATENI ROMANI DE NATIONALITATE MAGHIARA !!
Totul vine din necunoastere, needucare, frustrare, de aceea eu te inteleg.
SUCCES STEAUA, SUCCES CFR ( ambelor echipe ROMANESTI!!!!!!!!)
DUMNEZEU SA-I OCROTEASCA PE ROMANI (indiferent de nationalitate)!!!!
luca • 29 august 2008, 0:25
bai fratilor, la primavara o sa avem 7 echipe in 32imile cupei uefa
humanitas • 29 august 2008, 0:44
Va fi foarte greu pentru ambele echipe, dar Paszkany va sta la masa cu oameni ceva mai puternici din fotbal decât cei pe care îi va întalni „nea Gigi”. Chiar si patronul de la Girondins de Bordeaux e director la televiziunea M6 si are o echipa care se consolideaza pe an ce trece. Nu stiu cat il va ajuta, dar e interesant de mentionat pentru ca e vorba de echipe noi pe scena europeana
ALEX88 • 29 august 2008, 1:08
Ce ma amuza cand vad atatia batuti de soarta cum isi dau ei cu parerea despre SteauA si Liga Campionilor. Ei,care nu au vazut NICI MACAR ODATA echipa lor jucand acolo, isi dau cu parerea despre Steaua. Retineti si incercati sa intelegeti ( nu bag mana in foc ca veti reusi dar macar incercati) STEAUA alearga singura undeva in fata plutonului iar voi, mediocrii, nu veti reusi NICIODATA sa o ajungeti !!! SEMPER SUPERIORES
spectator • 29 august 2008, 1:24
GHICITOARE:
cit are de dat Mutu la Chelsea?
Cit cistiga becali din CL si UEFA (daca iese pe locul 3)?
Cit e rezonabil sa dea becali din cistigul de la pct 1 singurilor care se preteaza la astfel de chestiuni, italienii?
Cine e varul lui becali?
Cine a facut lipeala lui Mutu la Fiorentina?
Cind se joaca meciurile din CL, cind sunt alegerile?
gaby • 29 august 2008, 2:14
SA TI FIE RUSINE CUM ZICI CA CFR E GRUPA CU ZERO PUNCTE IMI DORESC CA CFR SA IA PUNCTE IAR STEAUA NU SA VA DEA PESTE NAS CFR DE CE NU AR AVEA SANSE A TERMINAT CAMPIONATUL INAINTEA STELEI SI CAND O SA IA PUNCTE SA NU VA DEA NICI UN INTERVIU LA NICI UNUL DIN PRESA CA TOTI VA BATETI JOC DE CFR RUSINE IN LOC SA FITI MANDRI CA DIN DIVIZIA C IN 6 ANI A LUAT TITLUL RUSINE RUSINE ASTIA SUNTETI VOI VB INAINTE SA VEDETI SI DACA NU AR FACE PUNCTE NU ESTE RUSINOS CAND JOCI CU ASEMENEA ECHIPE
buba • 29 august 2008, 4:59
corecte asertiuni domnule Tolontan! cu o obiectiune: Steaua ar putea prinde primavara, CFR -NU ! Cred ca CFR va face 0 puncte din pacate; imi pare rau pt ei sunt o echipa romaneasca, pt prima oara in CL, mai trebuia sa mananca multa mamaliga romaneasca pana sa ajunga la experienta Stelei; e greu in grupe pt fotbalul romanesc!
rusine GSP! • 29 august 2008, 5:56
Un sir aproape interminabil de articole despre steaua si adversarele ei si nimic despre Campioana Romaniei, CFR.
***
mircea • 29 august 2008, 6:47
Bai ***in grupa de zero puncte (va place la toti cu s-a exprimat ***) nici steaua asta***n facea nimic. Dar nu asta e povestea. Cand ajungi aici te gandesti doar la spectaco. Adia astept sa vina Chelsea la Cluj…. asta e marea realizare ***. „Echipa ungurilor care unbla la arbitrii”? Da de steaua nu zici nimic, ca ma tem ca la punctajul asta o sa fie nevoit OAIA SUPREMA sa vorbeasca si cu vreo cativa fluierasi sa mai avanseze in clasament, sau sa mai „premieze” pe cate-o echipa..; Auzi premiere, se crede cumva la finele unu an scolar, sa mai premieze ca niste copii ascultatori ce sunt si ii bat adversaele… mai mare rusinea!!!
arh. Gheorghe Petresciu • 29 august 2008, 6:50
HAI SA NE BUCURAM DE ACEASTA ZI SI, NU SE STIE, NICIODATA CE VA FI. E POSIBIL SA APARA SURPRIZE MARI DIN PARTEA ECHIPELOR NOASTRE SI, SA NE BUCURAM SI MAI MULT. HAI CFR-CLUJ SI STEAUA ! HAI ROMANIA !
Valentin • 29 august 2008, 8:16
@ionut -****
eu sunt dinamovist, dar m-am bucurat ca steaua s-a calificat si sper sa ia cat mai multe puncte posibile, la fel ca si cfr. desi e clar ca numai noroc nu au avut la tragerea la sorti.
bogdan • 29 august 2008, 8:16
steaua are sanse reale sa prinda locul 2. Totul va depinde de capacitatea jucatorilor de a se concentra la fiercare meci. Valoare au,experienta au, asa ca…
Clujul cu noroc si multa munca va prinde locul 3. Este insa foarte greu. Lipsa de experienta isi va spune cuvantul. Orice loc vor ocupa cele doua, important este sa acumuleze ceva puncte.
Pentru cei care nu considera clujul echipa romaneasca: beti o tarie – nu va scapa de prostie dar poate mai uitati de ea.
Knx • 29 august 2008, 8:25
cfr:
– va juca probabil foarte frumos cu chelsea
– are sansa unui punct cu roma
– de la egal la egal cu bordeaux
steaua:
– sansa mica cu lyon
– o victorie cu bayern
– 4 puncte cu fiorentina
papadiof • 29 august 2008, 8:38
„UN***la MONTE CARLO” recunostea ca GRUPA Stelei,este ECHILIBRATA,echilibru ce NU-L CARACTERIZEAZA pe JIJI,insa eu CRED ca STEAUA prin NOROCUL porcesc,AR PUTEA AVEA SANSE si la primul loc,dar AR PUTEA SA FIE ULTIMA in grupa si ptr.*** JIJI i-ar pride bine o CORECTIE(pacat de punctajul de TARA).
Oricum fiul meu VA VEDEA pe viu LA LYON ce vor FACE ROMANII nostri in afara de a FURA SI SPER ca ceilalti colegi francezi sa nu-l UMILEASCA la sfirsitul JOCULUI.
CFR-ul varului ANDO ce sa-i doresc,cit mai putine in SAC si SA ADUCA CITE pct. O PUTEA.
liviu stelist • 29 august 2008, 9:26
cind doua echipe romanesti ajung la un asa nivel,conteaza doar punctele facute,nu mai conteaza rivalitatea,succes celor doua echipe sa treaca de grupe. HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!
james crissilv • 29 august 2008, 9:42
Lacatus are oricum niste scoruri personale de reglat cu Fiorentina…
O zi minunata iti doresc